Zakup używanego auta – Mazda CX-5 (2012 – 2016)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Paweł » 7 paź 2012, 19:02

:)

Łatwo się mówi dopóki nie trzeba własnoręcznie kliknąć tych guziczków. Potem przychodzi refleksja, że wszyscy jesteśmy równi i mamy prawa do wolności słowa i opinii. Ciężki kawałek chleba. Nieraz przekonałem się, że coś, co wyglądało na kreaturę internetową, później okazywało się człowiekiem... No, może rzadziej, niż częściej.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Marianek » 7 paź 2012, 19:03

piotrriv napisał(a):(no chyba, że dostanę bana szybciej od Novego bo twierdzę, że admini nie potrafią ogarnąć tematu zwykłego szydercy jakim jest Novy).

Ban tobie nie grozi,za to za 4 ostrzeżenie owszem,a z zasady każdy dostaje szanse wypowiedzi ,nawet te negatywne, bez tego byśmy mieli kółko własnego uwielbienia a nie o to chodzi przecież.
Resztę wytłumaczył już Paweł.

Piotrrvit zrób zdjęcia opisz swoje wgniecenia , w temacie o blachach i może zmówcie się na wspólną reklamacje.
We dwóch łatwiej i trudno podważyć ze jest to z waszej winy.

Vitaś napisał(a):Akurat porównywanie do q5 nie przynosi chyba ujmy Mazdzie CX-5 ???

Pewnie ze nie przynosi,ale temat ceny i wyposażenia CX-5 vsQ5 uważam za wyczerpany.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez piotrriv » 7 paź 2012, 20:48

Paweł napisał(a)::)

Łatwo się mówi dopóki nie trzeba własnoręcznie kliknąć tych guziczków. Potem przychodzi refleksja, że wszyscy jesteśmy równi i mamy prawa do wolności słowa i opinii. Ciężki kawałek chleba. Nieraz przekonałem się, że coś, co wyglądało na kreaturę internetową, później okazywało się człowiekiem... No, może rzadziej, niż częściej.


Słowa, słowa, słowa. Mnie nie chce się czasem tu wchodzić przez ludzi takich jak Novy (choć w sumie to przez Was bo tylko dzięki Wam taki kolo tu egzystuje). Zakładam, że więcej ludzi ma podobne odczucia.
Oczywiście Marianek stanął za Tobą Pawle post po poście. Super. Tylko, że ja nie jestem Waszym wrogiem :).
Wiecie co ? Podpowiem Wam rozwiązanie: forum umożliwia tworzenie ankiet. Może zróbcie takową by mieć spokojne sumienie. By kreatura skończyła jak kreatura.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez Marianek » 7 paź 2012, 21:29

piotrriv napisał(a):Oczywiście Marianek stanął za Tobą Pawle post po poście. Super.Tylko, że ja nie jestem Waszym wrogiem :).

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?
To ja jestem odpowiedzialny za działy CX-ow i możesz wierzyć lub nie w porównaniu do moich kolegów nagradzam bardzo szybko <diabełek> .
piotrriv napisał(a):Mnie nie chce się czasem tu wchodzić przez ludzi takich jak Novy

W pełni Cie rozumiem ale jest jak wcześniej mówiłem.
piotrriv napisał(a):choć w sumie to przez Was bo tylko dzięki Wam taki kolo tu egzystuje)

Kolega załapał 3 ostrzeżenia + miał bana tygodniowego i gwarantuje Tobie ze jak zasłuży na 4 ostrzeżenie to się z nami pożegna <diabełek>.

p.s
Kazdy dział ma swojego trolla, mamy i my hahaha
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Humerus » 7 paź 2012, 22:01

piotrriv nie musze Ci pisac ze wiele osob tak uwaza i wielu juz o tym pisalo a moderatorzy udaja ze tego nie widza. mam cx5 od momentu jak tylko sie pojawila w polsce i pisalem o swoich spostrzezeniach tych dobrych i tych zlych i bylbym pierwszy ktory by krzyczal jesli cos by bylo nie tak bo 140tys to jednak jak by nie patrzec jakis wydatek. tolerowanie osoby ktora w zasadzie nie robi nic innego niz opisuje i zachwala inne marki nie wnoszac nic istotnego w sprwie cx5 to jakies nieporozumienie biorac nawet pod uwage wolnosc wypowiedzi. zorientowanie sie ze to trol mozliwe bylo juz p jego. .....poscie. Panowie moderatorzy zniechecajcie dalej swoim poblazliwym traktowaniem trolowanie a jeszcze rzadziej bedziemy tu zagladac. szkoda tylko bo akurat wlasciciele tego modelu moga cos obiektywnego napisac co wynika z nabijania kilkometrow – u mnie 27tys od marca
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2007, 22:49
Posty: 66
Auto: Mazda 6 kombi 2.0 diesel 136km => CX 5 SkyPassion 2.0 MT 160km => CX9 3.7 V6 277 :)

Postprzez Lucass » 8 paź 2012, 15:21

Witam ;

Kilka dni temu odebrałem bialutką Mazdę CX-5 Sky Passion dla żony. Wcześniej jeździłem CX-7 2.3 DISI a jeszcze wcześniej RX-8 :)

Jestem pełny uznania dla fantastycznego zawieszenia <spoko> Baliśmy się trochę felg 19" ale bezpodstawnie :)
CX-5 prowadzi się bardzo dobrze a osobiście na co dzień jeźdżę Subaru Outback H6 także raczej wiem co mówię ;)


Widzę że jest dużo porównań do Audi ...dla mnie to nic nowego gdyż na forum Subaru marka Audi jest najczęściej porównywana hahaha

Moim zdaniem jeśli ktoś ma ochotę na zbyt wysoko wycenione i świecące niczym prom kosmiczny Audi to je kupi bo dlaczego nie <diabełek>

Kiedyś też skusiłem się i kupiłem prosto z salonu A4 ...Nie mogę powiedzieć że był kiepski ale lista usterek w ciągu 4 lat eksploatacji zdecydowanie większa niż w kilku razem wziętych japończykach które posiadałem. Wcale też nie tęsknię za OOOO , tak więc uznaję że to żadna rewelacja ;)

Aha , muszę kupić jakieś dobre zimówki do CX-5 na felgi 17. Mam propozycje na Good Year Ultra Grip SUV,może ktoś z Was je zna ?
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez szatajoh » 9 paź 2012, 09:44

Lucass napisał(a):Witam ;



Aha , muszę kupić jakieś dobre zimówki do CX-5 na felgi 17. Mam propozycje na Good Year Ultra Grip SUV,może ktoś z Was je zna ?


Dobre ale wytrzymaly dw sezony dotarlem je latem
Jezeli Cie cena nie wystraszy polecam Michelin Alpin A4 parametry zimowe takie same jak konkurencja ale cichsze i 3 zimowe sezony plus lato wytrzymaly sa po prostu trwalsze
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez szatajoh » 10 paź 2012, 10:37

piotrriv napisał(a):Widzę, że manual to był dobry wybór. Mam podobne odczucia po 8k km.



Brakuje ze 40 koników do tego wozu, by był doskonały,
.


W przyszlym roku juz bedzie wiecej konikow
CX 5 dostanie silnik 2.5 l taki sam jak Mazda 6 z automatem i bez zuzycie paliwa takie jak w 6 czyli 6.3-6.4 l na 100
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez corky1 » 10 paź 2012, 13:22

No tak, tyle ze tu wchodzi wyzsza akcyza wiec cena bedzie w okolicy diesla 2,2 175KM :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 17:42
Posty: 592 (13/30)
Skąd: WN
Auto: Mazda 3 BP Hikari MT 2019

Postprzez wojteczek29 » 10 paź 2012, 14:33

szatajoh
czy informacja dotycząca poszerzenia gamy silników oferowanych do CX-5 o silnik 2,5l i mocy ok. 190KM jest pewna? Niestety cena auta z tym silnikiem przez akcyzę powędruje mocno w górę, a szkoda!
Początkujący
 
Od: 26 lip 2012, 16:34
Posty: 22
Auto: obecnie brak

Postprzez szatajoh » 10 paź 2012, 21:13

wojteczek29 napisał(a):szatajoh
czy informacja dotycząca poszerzenia gamy silników oferowanych do CX-5 o silnik 2,5l i mocy ok. 190KM jest pewna? Niestety cena auta z tym silnikiem przez akcyzę powędruje mocno w górę, a szkoda!


Tak pisze prasa niemieckojezyczna pokazujac zdjecia zakamuflowanych MazdCX 5
na stronie mazdy dla prasy jest tez wzmianka o mocniejszym silniku bez podania o jaki chodzi
glownym rynkiem zbytu ma byc USA Kanada i Australia
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez Marianek » 12 paź 2012, 13:12

Panowie może trochę za późno pisze ale w Mazdzie jest promocja na felgi.
Obrazek
18 pasujące do wielu modelów cena 32 euro netto za szt.
Jak ktoś chce to niech biegnie do ASO i zamawia nr katalogowy w akcesoriach to 1802-V3-810 .
Podawajcie nr katalogowy i utwierdzajcie dilerów ze to prawda bo sami nie wieżą ze tak jest.
Mówią tez ze raz są drugi raz nie ma.
Tu się toczy rozmowa na ich temat ;)
viewtopic.php?f=124&t=115698&start=2520
Pozdrawiam
Marian
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez tomba » 12 paź 2012, 13:27

40 euro brutto?
Chyba przesadziłeś lub zjadłeś jakąś cyferkę.
Początkujący
 
Od: 30 mar 2012, 12:59
Posty: 16 (0/1)
Auto: SUZUKI GRAND VITARA
mazda cx 5, skyenergy MT

Postprzez Paweł » 12 paź 2012, 13:37

Dobrze napisał. Rzecz w tym, że jak wcześniej nikt nie chciał do nich dopłacać, to teraz pewnie wszystkie sprzedały się w nocy, przed ogłoszeniem wyprzedaży.
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 15:13
Posty: 11059 (565/889)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez Marianek » 12 paź 2012, 13:48

Sa od jakiegoś czasu w sprzedaży i warto pytać,raz mówią ze nie ma innym ze są,jak mówiłem nawet dilerzy w ta cenę nie wierzą <diabełek>, moj do centrali dla pewności dzwonił.
Ja dziś swoje odbieram :)
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez kogut1235 » 12 paź 2012, 19:50

Wczoraj nabyłem te felgi do mojej mazdy 6 2012r. Cena w salonie w Polsce 250 zł brutto/szt.
Z kartą stałego klienta mazdy 50zł taniej na całym komplecie. Zakupiłem felgi w ASO Mazda Szczecin, mają tam do zakupienia od ręki pare kompletów.
Z tego co powiedział mi serwisant może być problem z założeniem ich do aut przedliftowych , które wyjechały z salonu na mniejszych rozmiarach – podobno były jakieś różnice tych aut. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia :|
Forumowicz
 
Od: 15 wrz 2012, 23:46
Posty: 103
Skąd: Świnoujście
Auto: Lexus IS 300H 2013

Mazda CX5 2012 2,0 SKYPASSION

Postprzez plowik » 14 paź 2012, 09:39

W nawiązaniu do kilku poprzednich wątków proszę o informację czy ktoś miał problem w swojej Mazdzie CX 5 z następującymi usterkami, które ja stwierdziłem w swoim aucie-Passion 2.0 ben automat:
1/b.głośne działanie hamulców przednich-szczęki – zaciski, bardzo skrzypią przy mocniejszym depnięciu-huk nie do wytrzymania!
2/ nie włączanie się automatycznie świateł drogowych w warunkach nocnych mimo że ustawiona jest opcja automatycznych świateł, dzienne na mijania bez problemu i odwrotnie też ale z mijania na drogowe już nie!,
3/drżąca maska silnika przy pewnych obrotach, drżące lusterka przy ok 130-140 km/h oraz drżące w tym czasie uchylone osłony przeciwsłoneczne przy przedniej szybie wewnątrz pojazdu.
4/źle spasowane drzwi kierowcy, trzeba użyć większej siły do ich zamknięcia niż do wszystkich pozostałych drzwi.
Interesuje mnie czy ktoś u siebie stwierdził coś podobnego a jeżeli tak czy serwis był w stanie to usunąć.
Ale, że by nie było smutno poza tym auto po 5 tys. sprawuje się super i powtórzył bym jeszcze raz ten wybór.
Początkujący
 
Od: 7 sie 2012, 21:12
Posty: 9 (0/1)
Auto: mazda 3 2.5 BENZYNA 2019

Postprzez tubis85 » 14 paź 2012, 12:02

1. u mnie jest to samo skrzypi mocno ale z czasem się wyrobi
2.masz walnięty system bo u mnie działa prawidłowo za każdym razem
3.lusterka to już norma mam to samo ale cała reszta jest dla mnie nowością sprawdzę czy u siebie coś takiego mam
4.u mnie nie występuje

przejechałem już 12 tys.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2012, 19:14
Posty: 33 (1/1)
Skąd: Lubelskie
Auto: Mazda Cx5 4x4 Pb

Postprzez Lucass » 15 paź 2012, 09:25

plowik napisał(a):3/drżąca maska silnika przy pewnych obrotach, drżące lusterka przy ok 130-140 km/h oraz drżące w tym czasie uchylone osłony przeciwsłoneczne przy przedniej szybie wewnątrz pojazdu.



Powyższe i u mnie występuję . Cóż, blachy coraz cieńsze są. Waga , waga a i cięcie kosztów też ;)

Gdybyś widział jak potrafi maska z kurnikiem w Subaru latać :)


System od świateł musisz mieć uszkodzony i zgłoś to w ASO . U mnie działa mega precyzyjnie.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez gnacz » 15 paź 2012, 11:18

Ad2) Moze to zbyt oczywiste, ale zeby swiatla drogowe sie wlaczaly w trybie automatycznym, to pokretlo musi byc ustawione na Auto i dodatkowo wajcha od swiatel/kierunkowskazow musi byc w pozycji "swiatla drogowe", czyli popchnieta do przodu.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 lip 2012, 10:59
Posty: 6
Auto: CX-5 SkyPassion 2.0 MT AWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Moderator

Moderatorzy Moto