Zakup używanego auta: Mazda6 GG/GY (2002 – 2007)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Guiliano » 17 sty 2013, 19:44

Średnio zrozumiałem twój post...
Niemniej jednak wg mnie Twój budżet jest za niski. Za tyle kupisz wyeksplatowane auto wymagające nakłady finansowe. Jeśli miałbyś szczęście może za 17 tyś znalazł byś dobre auto, ale to absolutne minimum.
________________________
___________________
__________
So far so good
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lis 2010, 12:09
Posty: 141
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6/ 2.0 CITD/ 136KM/ kombi/ rok 2002/ wer. exlusive bez xenonów i navi:(

Postprzez bula6595 » 17 sty 2013, 20:10

powiedz mi jaki to wkład by był ? dwumas, rozrząd zawieszenie elektronika? piszą ludzie o dieslach z problemami, benzyniaki takich nie mają ? czy może inne droższe?.

Jeśli twierdzicie ze 16000 to za mało żeby kupić coś co mnie nie przyprawi o siwiznę to mogę powiedzieć tylko dzięki za radę przynajmniej będę spać spokojniej.

a auto i tak muszę kupić bo moja stara renault 19 ma ochotę się złamać już o czym mnie już informuje.

może jakieś propozycje dla 4 osobowej rodziny? w tym budżecie ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez matthies » 17 sty 2013, 20:20

weź 626
i W ŻYCIU nie bierz takiego kredytu na auto. zdażysz je sprzedac a kredyt jeszcze bedziesz płacić raty.
wg mnie dobrze sie zastanów czy na pewno chcesz tak zrobic. rozumiem z 5-20% wartości jak ci brakuje, ale nigdy praktycznie całość.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Lakcow91 » 17 sty 2013, 21:04

W tej cenie to raczej nie kupisz auta. Tym bardziej głupota żeby brać kredyt na auto. Chyba, że na nowe auto które ma posłużyć te 10 lat to co innego, kredyt 5 lat auto 10 lat:) Tak jak ktoś napisał 626 Mazdę w tej cenie dobrą kupisz.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2012, 11:30
Posty: 179
Skąd: Radom
Auto: Honda

Postprzez bula6595 » 17 sty 2013, 21:29

4 lata kredyt, nie mam kasy odłożonej bo miałem wydatki na mieszkanie, a konkretniej wszystko co miałem wsadziłem w remont mieszkania. Ten już się skończył a to był mega priorytet. Auto muszę mieć bo co dzień jeżdżę z dzieckiem na terapie, autyzmu drugi syn do przedszkola, żona do pracy, ja do pracy. auto to co mam dziennie robi 140 km i nie mam opcji załatwienia tego bez auta. Nie mam kasy żeby nie brać kredytu na auto, pozostaje tylko znaleźć coś co się nie będzie strasznie psuło. coś czego nie będę chciał sprzedać przez cały okres kredytowania, a dam sobie z kredytem takim na pewno radę więc wybaczcie ale jak mówicie ze auta typu mazda nie są dla ludzi co nie mają kupy kasy na koncie to dobrze wiedzieć.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez Lakcow91 » 17 sty 2013, 21:40

Nie chodzi o to, tylko że mały budzet jak na sprawne auto więc cóż z tego, że kupisz sobie za 16k jak potem np 3k będziesz musiał włożyć a tych pieniędzy nie posiadasz.. Gdybym miał z czego to nawet bym Ci dołożył.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2012, 11:30
Posty: 179
Skąd: Radom
Auto: Honda

Postprzez Gnat80 » 17 sty 2013, 21:49

Nie kupuj M6 za 15-16 koła bo to będzie gwóźdź do Twojej trumny,sam sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego w Niemczech Mazdy są droższe niż w Polsce.
Grzyby za 17 tyś chce swoją sprzedać,pewne auto,warto się zainteresować.
Jak kolega wyżej radził za 15 tyś 626 dostałbyś fajną już w tej cenie i polatasz a polatasz,ale trzeba kupić auto z głową,nie podpalać się.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez matthies » 17 sty 2013, 21:53

wspolczuje problemów, ale tym bardziej powinieneś rozsądnie podejść do tematu. Nikt też nie napisał ze mazda nie jest dla ludzi co nie maja kupy kasy, tylko tak jak napisalem ja i kolega lakcow powtórzył, może lepiej skup się na poprzedniej generacji. na pewno kupisz cos w lepszym stanie i nie bedziesz tracic, w twoim przypadku bardzo cennego, czasu na naprawy itp.
jak jest taka koniecznosc kredytu i twierdzisz ze dobrze sobie z nim poradzisz to ok, tylko wybierz odpowiedniejsze auto do tego budżetu.
pamiętaj że my tutaj chcemy dla każdego dobrze, nikt nie ma na celu się wywyższyć czy coś takiego ;)

edit:
gnat a ty swoją już sprzedałeś czy nadal nic?
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez bula6595 » 17 sty 2013, 21:57

jak bym nie miał głowy kupił bym pierwszą lepszą z brzegu z benzyna 1,8 w stanie dobrym bez zaglądania na to forum.

boli mnie to że nie mogę mieć fury z charakterem w dobrej cenie dobrej marki a jestem skazany na bezosobowość innych rozwiązań.

No ale albo wygląd albo niezawodność.

a czy opcja pojechania do niemiec z 4000 euro u kupienia czegoś za 3500 i zwiezienia do domu nie była by lepsza niż kupno w kraju ? patrze po trych niemeickich stronach i wiele okazów które są tam mogły by zdać egzamin tylko trzeba jechać na miejsce z kimś kto zna niemiecki.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez Gnat80 » 17 sty 2013, 22:02

matthies napisał(a):gnat a ty swoją już sprzedałeś czy nadal nic?

No teraz zaczyna się coś dziać,dużo ludzi z forum pyta,ale każdy by chciał za pół darmo,nie po to dbałem i chuchałem żeby teraz za 17 tyś oddać auto zrobione na cacy.
Najwyżej będę trzymał je,nie ciśnie mnie specjalnie,a nie ukrywam że wolałbym aby na Forum Mazda została.
bula6595 napisał(a):a czy opcja pojechania do niemiec z 4000 euro u kupienia czegoś za 3500 i zwiezienia do domu nie była by lepsza niż kupno w kraju ? patrze po trych niemeickich stronach i wiele okazów które są tam mogły by zdać egzamin tylko trzeba jechać na miejsce z kimś kto zna niemiecki.

Ale jak ją zwieziesz to i tak na dzień dobry włożysz 2 tysie pewnie,jakiś rozrząd,filtry oleje,jakieś klocki albo coś,zawsze tak jest.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez bula6595 » 17 sty 2013, 22:11

Gnat80 napisał(a):Ale jak ją zwieziesz to i tak na dzień dobry włożysz 2 tysie pewnie,jakiś rozrząd,filtry oleje,jakieś klocki albo coś,zawsze tak jest.


to jest coś co sie rozumie samo przez się. to nie jest moje pierwsze auto i nie pierwsze poszukiwania teraz po prostu chce coś lepszego niż pełnoletnie graty a jak tak dalej pójdzie skończy się na jakiejś vectra C czy astra czego nie chce bo mnie ta marka wnerwia 626 mazda po prostu mi sie nie podoba ale skoro sytuacja tego będzie wymagać pewnie na tym się skończy. żona ma tu też dużo do gadania to nasza wspólna decyzja.

http://allegro.pl/mazda-6-2-0-140km-piekna-z-niemiec-warto-klima-alu-i2927902152.html
http://otomoto.pl/mazda-6-i-wl-serwis-bezwypadkowa-C27441530.html

mam rozumieć ze to wszystko złom

głupio robie ze sie tak nakręcam.
żebym to ja miał mniej problemów to pewnie bym sie mniej nakręcił na 6-tke.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez matthies » 17 sty 2013, 22:21

wielce prawdopodobne ze zlom albo cos podobnego, ale wszystko nalezy zweryfikowac. jezeli masz cos na oku, to wrzucaj tutaj viewforum.php?f=35 najlepiej 1 mazda = 1 temat, a bardziej doswiadczeni kazdy rzuci pare swoich uwag.
są tez na forum ludzie którzy sa bardzo doswiadczeni w sciaganiu mazd z niemiec, tez na pewno chętnie pomogą za swoją dolę , ale przynajmniej bedziesz mial auto pewne.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez marex » 17 sty 2013, 22:28

Tylko problem polega na tym że nawet dobrego opla niepełnoletniego i porządnego to trudno znaleźć w takiej cenie. Ja jak oglądałem auta to dziwiłem się że znajomy kupił M3 jak można za tą samą cenę było kupić M6 jednak jak zacząłem oglądać auta to budżet jaki miałem przeznaczony musiałem zwiększyć o 10tyś. Dzięki forum i radom piszących tu forumowiczów nie wpakowałem się w niekończącą się opowieść "Mazda i mechanik", znam takich, co nie chcieli czytać i teraz mazda to najgorsza marka.
Po swojemu odkrywam to co już odkryte.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2011, 18:49
Posty: 421 (1/0)
Skąd: Białystok
Auto: M6 GY1 '06 MZR-CD 2.0 105KW

Postprzez Gnat80 » 17 sty 2013, 22:32

Oj ten przebieg ciągle w modzie ;) Skoro mówisz że dokładka do zakupu auta 2 tyś to oczywista oczywistość to do tych 15-16 tyś za zakup auta dokładasz 2 tyś i już Ci wychodzi koło 18 koła,to dołóż jeszcze 2 koła i już Ci chłopaki ściągną coś czym polatasz bez wkładu,takie równanie małe z tego wyszło he he ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Postprzez bula6595 » 17 sty 2013, 23:48

dzienki wielkie za wyczerpanie tamatu przynajmniej jak dla mnie za wszystkie rady jestem dzwięczny.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pe­wien co do tej pierwszej."
Albert Einstein
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2013, 19:09
Posty: 360 (0/1)
Skąd: Kraczkowa k/Rzeszów
Auto: Mazda 6 GY 1.8 l 120 KM L8-DE Czarny metalik
STAG 300-premium
Wiejski tuning :)

Postprzez Tito01 » 18 sty 2013, 00:13

Weźcie pod uwagę sytuację gdy auto sprzedaje nie handlarz tylko osoba prywatna, która po prostu chce kupić nowsze auto. Za ile ma wystawić jak większość aut na naszym rynku to auta sprowadzone, w "okazyjnej" cenie, z niskim przebiegiem (wg licznika tylko)?
Wyceni auto tak jak wg niektórych powinno kosztować sprawne, zadbane auto, powiedzmy 25k za rocznik 2004 to się będzie bujał pół roku ze sprzedażą.
To wystawia za 18 bo taka jest cena na rynku, zaniżona przez te szroty zza Odry, tym bardziej że jest uczciwy i nie cofa licznika o 100 tys.
Wydaje mi się, że wcale nie trudno o takie "okazje życia".

Co nie znaczy, że polecę komuś kupowanie używanego auta na kredyt.


Wysłano za pomocą Tapatalk 2
zoooom...
Black & White
Klubowicz
 
Od: 6 mar 2008, 23:15
Posty: 931 (35/76)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: 6 (GH)2.0 '09
MX-5(NBFL)1.8 '01

poprzednio:
6 (GY) Sport Wagon 3.0 V6 (AJ) 2004
626(GF,FS),MX-6(GE,KL-DE),323F(BJ,RF)

Postprzez grabu122 » 18 sty 2013, 00:14

bula6595 napisał(a):głupio robie ze sie tak nakręcam.
żebym to ja miał mniej problemów to pewnie bym sie mniej nakręcił


Nie ma co się nakręcać, bo Mazda 6 to też tylko maszyna, posiadająca swoje zalety, jak i wady, tak jak każdy inny samochód.
Do tego używany- mniej lub bardziej zużyty i już nie ważne, czy zapłacisz 16, czy 18tys. zł, raczej nie liczył bym na to, że przez kolejne powiedzmy 4lata jazdy, będziesz wymieniał tylko olej, filtry ,opony na zimę i co najwyżej klocki hamulcowe i rozrząd, nawet jeśli to 'bezawaryjny japończyk' ;)
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2008, 20:29
Posty: 540 (0/3)

Postprzez Marianek » 18 sty 2013, 07:05

bula6595 Zadzwoń do Grzyba i pogadaj viewtopic.php?f=78&t=145705 .Auto z pewna historia i na pewno nie będzie problematyczne. Niestety to co jest na Polskim rynku sprowadzone to w 90% złomy do niczego się nie nadające w zachodniej części europy, dlatego są tańsze niż normalne auta tam. Wycieczka do Niemiec z niskim budżetem może tez skończyć się porażką,
chyba ze ominiesz rożne nacje a skupisz się na prywatnych właścicielach.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez Zigi86 » 18 sty 2013, 15:53

Tito01 napisał(a):Weźcie pod uwagę sytuację gdy auto sprzedaje nie handlarz tylko osoba prywatna, która po prostu chce kupić nowsze auto. Za ile ma wystawić jak większość aut na naszym rynku to auta sprowadzone, w "okazyjnej" cenie, z niskim przebiegiem (wg licznika tylko)?
Wyceni auto tak jak wg niektórych powinno kosztować sprawne, zadbane auto, powiedzmy 25k za rocznik 2004 to się będzie bujał pół roku ze sprzedażą.
To wystawia za 18 bo taka jest cena na rynku, zaniżona przez te szroty zza Odry, tym bardziej że jest uczciwy i nie cofa licznika o 100 tys.
Wydaje mi się, że wcale nie trudno o takie "okazje życia".

Co nie znaczy, że polecę komuś kupowanie używanego auta na kredyt.


Wysłano za pomocą Tapatalk 2


Ja się po części zgadzam z kolegą, jeżeli komuś zależy na sprzedaży, bo myśli o czymś lepszym albo nowym, to nie będzie się bujał z autem pół roku, tylko zejdzie z ceny tak, żeby nie wyróżniać się ponad szroty zza odry i sprzeda, szczególnie że tych samochodów naprawdę trochę do sprzedania jest. Do kolegi który pyta o cenę Mazdy: Moim zdaniem, auta które są blisko Ciebie należy po prostu obejrzeć, znajomy mechanik, czujnik lakieru w łapkę i jechać, nie sugerując się do końca ceną. Jak takie organoleptyczne oględziny wyjdą pozytywnie, to albo ryzyk fizyk i bierzesz, albo jeszcze przegląd przedzakupowy w maździe i wtedy decyzja, jak po oględzinach coś CI nie pasuje to do widzenia i dalej. Co innego gdybyś szukał mniej popularnych wersji np. MPS, tam już w cuda trudniej uwierzyć, jeżeli ktoś kupił sobie auto z salonu w takiej wersji dał 100k+ to nie odda po 3 latach za 35k...
Poza tym weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz (pewnie posypią się na mnie gromy od kolegów z forum, ale trudno, zaryzykuję) spora część z nas dała naprawdę spore pieniądze (w porównaniu do cen szrotów/okazji) za swoje egzemplarze i po prostu trudno jest uwierzyć, że można dostać coś podobnego za 20 % mniej, a moim zdaniem przy odrobinie szczęścia jest to możliwe ...

Pozdrawiam !!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lip 2012, 14:58
Posty: 274
Skąd: Łdz
Auto: Była: Mazda 6 Sedan 2006 2.0 Pb 147 KM

Postprzez Gnat80 » 18 sty 2013, 16:06

Zigi86 napisał(a):przy odrobinie szczęścia jest to możliwe ...

Ale nie za 15 tyś,bo pocieszysz się dwa miesiące i dołożysz wtedy tą różnice,pewnych rzeczy nie przeskoczysz niestety.
Jeździć oglądać to jak najbardziej,zawszę będziesz mądrzejszy przy następnym oglądaniu,szczególnie jak masz blisko.
Zobaczcie sobie na allegro ilu jest sprzedawców prywatnych? 5 % to będzie dobrze,reszta to komisy i handlarze pospolici,którzy o historii auta wiedzą tyle co moja babcia.
A nie wszyscy np prywaciarze opiszą swoje auto tak jak np Grzyby.czyli czarne na białym co jak i kiedy itd.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 paź 2007, 18:19
Posty: 240 (0/3)
Skąd: Tuchola
Auto: Mazda 323F
Mazda 6
Zafira
Peugeot 407
Focus 2005
Mazda 3 BL 2.0

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

Moderator

Moderatorzy Moto