Zakup używanego auta: Mazda6 GG/GY (2002 – 2007)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez kranczips » 27 maja 2012, 19:05

Witajcie,

Poszukuje już jakiś czas kombi "szóstki" z 2007 roku.
Testowałem na razie sedana, a kombi wybrałem trochę w dobrej wierze, że kufer będzie większy patrząc na inne szóstki poparkowane tu i ówdzie.

Ponieważ obecnie mam starą hondę z hatchbackiem, pokusiło mnie porównać jak wygląda różnica pojemności hatchback / kombi poszukiwanej szóstki i wyszło... blado. Nawet czytając test: http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... -2125.html
wynika z niego, że różnica w pojemności bagażnika jest bardzo mała.

Jakie są Wasze doświadczenia? Czy faktycznie "organoleptycznie" kombi będzie bardziej praktyczne dla rodziny czy nie będzie to miało kolosalnego znaczenia? Ja wiem, że wygodniej się w kombi załaduje, ale potrzebę dopakowania całości w 80 – 90% będę miał stosunkowo rzadko...

Pozdrawiam,
Marcin
Początkujący
 
Od: 14 maja 2012, 21:43
Posty: 5
Auto: Mazda 6 GG L8-DE 1.8 Benzyna '06

Postprzez Lulka » 28 maja 2012, 09:21

proszę o zapoznanie się z regulaminem działu ( u góry strony w różowym oknie) i poprawienie tematu .... czas 24 h potem kosz....w razie problemów zapraszam na PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2008, 00:19
Posty: 2749
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 323 BJ B3 '98
Mazda mx5 NB FL '02

Postprzez nemi » 28 maja 2012, 14:06

Moim zdaniem dobrym kompromisem jest liftback. Pod względem elegancji jest zbliżony do sedana, a unoszona szyba pozwala na wygodne spakowanie się. Kombi ma tą przewagę, że wysokie przedmioty możesz przewozić nie zasuwając po prostu rolety – jakąś hulajnogę, wózek czy rowerek dziecka na szybko możesz wrzucić "na sztorc", a w liftbacku już trzeba te rzeczy składać.
Pod tym względem najgorszy jest niestety sedan – z każdym większym przedmiotem trzeba się szczypać :P.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Paweł » 28 maja 2012, 14:51

Jeśli wcześniej nie miałeś kombi, to nie poczujesz różnicy kupując nawet sedana. W przeciwnym wypadku żaden liftback nie pomoże. :)

Ewentualnie, jeśli zwracasz uwagę czy bryła samochodu jest elegancka, to wybierając kombi postawisz na lifestyle. :P
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez AndrzejCarpasja » 28 maja 2012, 16:41

Popieram przedmówcę,jeżeli ni masz ''ciśnienia na bagaż '' to jedynym rozsądnym wyjściem jest wybór wg:
Co mi, lub nam bardziej się podoba.
Szukasz dobrego i sprawdzonego samochodu? Dobrze trafiłeś!
http://www.carpasja.com +48 662 04 96 98 andrzej@carpasja.com
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 31 paź 2011, 20:22
Posty: 254 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: 323 BF GTX 4x4 1,6 T 140 KM 1988 r
Subaru WRX STI 1998 300 KM

Postprzez brencik » 28 maja 2012, 19:33

Sedanem nie przewieziesz pralki itp. – tu nawet Cinquocento bije na glowę każdego sedana.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 13:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez Marianek » 29 maja 2012, 04:41

brencik napisał(a):Sedanem nie przewieziesz pralki itp.

takie zeczy dowoza gratis ze sklepow.
A kupując auto patrzeć na to czy raz na piec lat może więcej przewiozę lodówkę <glupek2> .
Zresztą nawet w kombi prawidłowo lodówki się nie przewiezie bo lodówkę trzeba przewozić w pionie :)
Patrz co się tobie bardziej podoba i spełnia twoje codzienne potrzeby i to wybierz.
Ja mam sedana i na pojemność nie narzekam,fakt lodówki nie przewiozę <diabełek> ,
ale ta linia auta to <serduszka> .
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez brencik » 29 maja 2012, 06:36

Marianek napisał(a):takie zeczy dowoza gratis ze sklepow.

Jak odpowiednio zapłacisz...
Po drugie od kolegi itp nikt mi sklepowym autem nic nie przywiezie.
I nie chodzi tlyko o pralkę itp ale też inne rzeczy ktorych sedanem nie przewieziesz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2011, 13:42
Posty: 356 (1/23)
Skąd: Osielsko
Auto: Mazda 5, 2.0 Pb, 145KM, 2007.

Postprzez nemi » 29 maja 2012, 08:06

Marianek napisał(a):A kupując auto patrzeć na to czy raz na piec lat może więcej przewiozę lodówkę <glupek2> .

...ja patrzyłem na przykład, czy nie będę się szarpał z wkładaniem wózka przez kilka lat :P. To strasznie upierdliwe, jak za każdym razem trzeba wózek całkowicie składać, a potem montować ponownie, bo najzwyczajniej w świecie nie mieści się w dziurze :]. Są ludzie, którzy wożą regularnie np. jakąś kosiarkę na działkę i sedan jest wtedy strasznie niewygodny pod względem pakowania. I nie tylko wtedy ;).

Moim zdaniem rodzinny samochód i sedan nie idą w parze, choćby nie wiem jak zaklinać rzeczywistość. Owszem – da się, ale pakowanie/rozpakowywanie się nie jest wygodne, jeśli często przewozi się dużo bagażu bądź jakieś większe gadżety (związane ze sportem czy z dzieckiem).
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 13:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Marianek » 29 maja 2012, 11:59

brencik napisał(a):Po drugie od kolegi itp nikt mi sklepowym autem nic nie przywiezie.

Sa taksówki bagażowe itp.
nemi napisał(a):ja patrzyłem na przykład, czy nie będę się szarpał z wkładaniem wózka przez kilka lat :P. To strasznie upierdliwe, jak za każdym razem trzeba wózek całkowicie składać, a potem montować ponownie, bo najzwyczajniej w świecie nie mieści się w dziurze :]. Są ludzie, którzy wożą regularnie np. jakąś kosiarkę na działkę i sedan jest wtedy strasznie niewygodny pod względem pakowania. I nie tylko wtedy ;).

Tu się zgadza Nemi dlatego trzeba patrzeć jakie kto ma potrzeby,w moim wypadku rodzina już wózków nie posiada ,kosiarka stoi za domem.
Sprzęt elektroniczny itp kupuje w necie lub sklepie który dowozi do domu,sklep budowlany swoim klientom udostępnia busa do przewożenia materiałów,ostateczność taxi.
Ale jeśli auto ma służyć do poruszania się z punktu A do punktu B i wyjazdy na wakacje to kombi jest zbędne,większe spalanie,hałas,tu patrzył bym liftback,sedan a w przypadku kolegi zakładającego temat jeśli rodzina z małym dzieckiem to liftback.
Po za tym taki malutki plus sedana jest najcichszy ;)
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez kranczips » 29 maja 2012, 19:46

Witajcie,

Bardzo się ładnie wątek rozkręcił. Dzięki za uwagi – faktycznie przeszło mi już z kombi, choć kupię je wymiennie z hatchbackiem – poczekam co zaproponuje handlarz, który przywozi auto. Co w lepszym stanie, wygrywa :) Sedanowi się jeszcze przyglądałem w komisie – dramat dla mnie, choć pewnie ma swój urok. Dla mnie klaustrofobicznie trochę...

Przyznam, że wyjątkowo w tym aucie nie jestem fanem tyłu ani jednej ani drugiej wersji. Tyłek szóstka ma w obu przypadkach taki sobie wizualnie, ale za to przód i bok rasowe. Zresztą kto widział żeby malowano konie od zadu :P

Dzięki i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce na drodze.

Pozdrowienia,
Marcin
Początkujący
 
Od: 14 maja 2012, 21:43
Posty: 5
Auto: Mazda 6 GG L8-DE 1.8 Benzyna '06

Postprzez Marianek » 30 maja 2012, 09:46

kranczips napisał(a): Co w lepszym stanie, wygrywa :)

Dokładnie w twoim wypadku trzeba się najbardziej na tym skupić,stan techniczny najważniejszy.
Powodzenia w zakupie.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 13:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez BrzozA » 4 cze 2012, 21:42

Może się tez podzielę swoim spostrzeżeniem...na początku miałem ciśnienie na kombi nawet nie zwróciłem uwagi na liftback'a ale jednak zdecydowałem się na niego i bardzo się cieszę się z tego wyboru raz że ciszej bo z kombi jakby nie było jednak większy hałas, linia samego samochodu dużo ładniejsza niż kombi, a bagażnik i tak jest bardzo duży.
BrzozA
 

Postprzez Grzyby » 4 cze 2012, 23:21

Kto nie miał kombi ten go nie doceni ...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez miro62 » 5 cze 2012, 06:19

Bujałem się wszelakimi karoserkami i to jest moje drugie kombi :D i następne też będzie kombi ;)
Jak napisał "Grzyby" "Kto nie miał kombi ten go nie doceni ..." a wygląd to mi zupełnie odpowiada a zwłaszcza funkcjonalność :) no ale może ja już "piernik" jestem <faja>
miro62
 

Postprzez brii » 5 cze 2012, 07:20

Paweł napisał(a):Jeśli wcześniej nie miałeś kombi, to nie poczujesz różnicy kupując nawet sedana. W przeciwnym wypadku żaden liftback nie pomoże.

Nie do końca się zgodzę – sedan jest dużo mniej praktyczny niż liftback/hatchback. Często zdarza mi się taka sytuacja, że jak chcę przewieźć coś sedanem to przedmiot mimo tego, że nie zająłby całego bagażnika to nie przejdzie przez "otwór załadunkowy" a do mniejszego hatchbacka zmieści się bez problemów.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 22:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Grzyby » 5 cze 2012, 08:24

miro62 napisał(a):następne też będzie kombi

Nie mów hop – pojeździj chwilę vanem z prawdziwego zdarzenia i zobaczysz <lol>
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Waldek91 » 6 cze 2012, 10:58

Każdy lubi to co chce, bądź ma :P Ja napaliłem się na liftbacka ze względu na otwór załadunkowy, który de facto jest o wiele praktyczniejszy niż sedan, którego posiadam i nie narzekam. Kombi nie jeździłem, ale na pewno bardziej praktyczny i pojemny, ale jak dla Mnie nie podoba się :)
Sedan fajne autko tylko do podróży, bo bagażnik trochę większy, ale tylko same torby przewieziesz.
Liftback ładnie wygląda, i można coś większego przewieźć.
Kombi wszystko przewiezie :P no prawie ;)

Powodzenia w szukaniu, i lepiej patrzeć na stan jak to koledzy wyżej radzą, bo raz na jakiś czas zmywarkę przewieziesz czymś innym, albo znajomego poprosisz :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2011, 19:18
Posty: 506 (0/1)
Skąd: Bielsk Podlaski/Białystok/Belgia
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR 147KM PB 2008r. kolor 35J

Postprzez miro62 » 6 cze 2012, 17:30

Grzyby napisał(a):Nie mów hop – pojeździj chwilę vanem z prawdziwego zdarzenia i zobaczysz <lol>

Pisałem realistycznie na obecną chwile :D Marzeniem moim jest np. MPV ale na razie <dupa> choć podobno marzenia się spełniają ;)
miro62
 

Postprzez romek88 » 30 lip 2012, 18:43

Witam. Od jakiegoś czasu szukam dla siebie odpowiedniego auta. Zastanawiam się nad zakupem Mazdy 6 (lata prod. 2002-04). Stąd moje pytanie – czy możliwy jest zakup M6 w cenie do 18 tys. zł? Proszę o szczerą odpowiedź.
romek88
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy Moto