Pomysły na samochód rodzinny – dyskusja.

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez dadan » 3 kwi 2012, 23:42

Ja bym proponowal:

1. Mazda 626 GE
2. Honda Accord V Gen po lifcie
3. Nissan Primera P11 przed liftem

Tak jak pisal loockas szukaj czegos starszego i bardziej zadbanego, bo z ta kasa nie kupisz nic w granicach 10 lat, a raczej w granicach 15 lat. Akurat w tych modelach poza accordem nie ma problemu z rdza, gaz dobrze znosza, maja wygodne fotele, sa przestronne. Nie wiem jak accord, ale dwoma pozostalymi mialem okazje jezdzic maja duze bagazniki w wersji liftback.
W primerze na plus lancuch rozrzadu. Wprawdzie tylko podczas jazdy probnej ale jednak jezdzilem 323F BA i jak dla mnie miejsca bylo sporo, bagaznik tez w miare, w tej cenie powinienes cos dostac wydaje mi sie ze to najpewniejsze typy.
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2008, 13:23
Posty: 664 (0/15)
Skąd: Gdynia
Auto: TA KL

Postprzez vaino » 5 kwi 2012, 23:58

No najbardziej by mi się uśmiechało zrobienie z GDI bardziej oszczędnego silnika – bo Miś jest bardzo praktyczny, niezawodny i strasznie fajnie się prowadzi. W maju jadę w długą trasę i zobaczę jak wyjdzie ze spalaniem, bo może – daj Boże – w trasie okaże się na tyle ekonomiczny, ze nie będzie sensu zmieniać.

Co do Accorda i Primery myślałem o obu egzemplarzach. Co do wieku ja się zgadzam tylko tu trzeba jeszcze żonę przekonać, że wiek nie taki straszny jak stan samochodu dobry.

Co do 323F BA to nie kuście – obok Milleni i Galanta to mój ideał samochodu. Tyle, że tam do tyłu nie wejdzie fotelik montowany tyłem – a bezpieczeństwo dzieci to dla warunek, którego nie odpuszczę (już prędzej oleję ten wiek, czy rdzę).
Obrazek
blog o moim autku: http://mojmisiek.blogspot.com

Z samochodem jest jak z żoną. Kochasz go za to jaki jest, jak wygląda, jakie ma wnętrze i za przyjemność jaką Ci daje podczas jazdy :P , a nie za to że mało je.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2011, 23:53
Posty: 29
Skąd: Kraków
Auto: Mitsubishi Carisma Elegance 1.8 GDI 122 KM '01

Postprzez loockas » 6 kwi 2012, 08:38

323F BA nie jest wygodnym, rodzinnym autem. Jestem przekonany, że przesiadając się z Carismy byłbyś niezadowolony.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez abrams » 6 kwi 2012, 09:27

troche wtopiles kupujac silnik gdi ale w trasie jadac spokojnie na pewno zejdziesz ponizej 7 litrow moze nawet 6

323 f ba -kiedys jechalem jako pasazer z tylu – cieniutko tam z miejscem a juz glowe to najlepiej byloby sobie zdemontowac a po jezdzie zalozyc z powrotem <rotfl>

Galant fajny – ALE 2 lata temu po obejrzeniu 4 sztuk dalem sobie spokoj ...

Ogolnie to bedzie ciezko chyba sprzedac te carisme ale sprobowalbym i jesli udaloby sie to szukalbym chyba premacy – gf czasem trzeba sie nameczyc zeby zaparkowac

pozdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2010, 11:41
Posty: 54
Auto: MAZDA 626 GF 2.0 H.P

Postprzez nemi » 6 kwi 2012, 09:48

vaino napisał(a):a bezpieczeństwo dzieci to dla warunek, którego nie odpuszczę

Sądzisz, że stare auto (które teraz zacząłeś dopuszczać) jest tym bezpiecznym? Jednak producenci z roku na rok poprawiają bezpieczeństwo, bo przecież nie chodzi tylko i wyłącznie o superbezpieczny fotelik. Zwróć uwagę na konstrukcję auta, liczbę elementów zapewniających bezpieczeństwo czynne i bierne. Kupując auto z XX wieku często masz tylko jedną lub dwie poduszki powietrzne, kontrola trakcji nie jest powszechna itd. Już nie wspominam o wyeksploatowaniu części elementów.
Wiadomo, że nawet w nowszych autach trafiają się wpadki (np. ja ostatnio dowiedziałem się o parciejącej gumie przewodów hamulcowych u mnie, co skontroluję przy najbliższej okazji tak szybko jak to możliwe), ale jednak poziom bezpieczeństwa aut dla ludu bardzo wzrasta w ostatnich latach.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez Barthez » 6 kwi 2012, 13:20

vaino napisał(a):– bo Miś jest bardzo praktyczny, niezawodny i strasznie fajnie się prowadzi.


ponawiam swoją propozycję o pozostawieniu miśka jako tatusiowozu (wygodnego, bezpiecznego) a pomyśleniu o zakupie drugiego taniego auta w budżecie do 2kzl, którego zadaniem będzie dowiezienie cię do pracy jak najmniejszymi kosztami...
(cc, clio, uno, polo 1, corsa... w D lub lpg) ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez vaino » 6 kwi 2012, 14:48

ponawiam swoją propozycję o pozostawieniu miśka jako tatusiowozu (wygodnego, bezpiecznego) a pomyśleniu o zakupie drugiego taniego auta w budżecie do 2kzl, którego zadaniem będzie dowiezienie cię do pracy jak najmniejszymi kosztami...
(cc, clio, uno, polo 1, corsa... w D lub lpg) ;)


Nie ukrywam, że chodził mi taki pomysł po głowie. Kupić byle co byle przewiozło do pracy. Nie inwestować w to nic, albo kupić takie gdzie inwestycje tanie jak barszcz. Jak się rozsypie to wtedy kolejne.

Tylko, że z drugiej strony to łączy się z kosztami ubezpieczenia, itd. Ja póki co nie mam jeszcze zniżek – prawko od roku – więc kosztu tutaj duże.

Ale fakt, wtedy Miś, który jest niezawodny i lubiany zostaje w rodzinie.
Obrazek
blog o moim autku: http://mojmisiek.blogspot.com

Z samochodem jest jak z żoną. Kochasz go za to jaki jest, jak wygląda, jakie ma wnętrze i za przyjemność jaką Ci daje podczas jazdy :P , a nie za to że mało je.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2011, 23:53
Posty: 29
Skąd: Kraków
Auto: Mitsubishi Carisma Elegance 1.8 GDI 122 KM '01

Postprzez loockas » 6 kwi 2012, 15:18

A jak wygląda koszt instalacji LPG do GDI?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 6 kwi 2012, 16:01

vaino napisał(a): Ja póki co nie mam jeszcze zniżek – prawko od roku – więc kosztu tutaj duże.

a zakup wspólnie z współwłaścicielem? (tatą, mamą, babcią dziadkiem kimś kto posiada zniżki...) jak kupisz do 1300cc to ubezpieczenie nie wychodzi drogo
za 1580cc płaciłem 422zł (hrv) a za mx5 680zł (1840cc) więc do 1,3 powinno być jeszcze taniej
loockas napisał(a):A jak wygląda koszt instalacji LPG do GDI?

problematycznie ;) dokładnie nie wiem ale coś nie halo z lpg w tym silniku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez vaino » 6 kwi 2012, 16:40

loockas napisał(a):A jak wygląda koszt instalacji LPG do GDI?


Powyżej 5000 i to masz stale dotrysk benzyny – bo wtryskiwacze w komorze spalania i benzyna je chłodzi, jak nie ma dotrysku to się wypalają.

Albo najświeższa rzecz 6,5-8,5 tysiąca i gaz podawany w fazie ciekłej przez wtryskiwacze benzynowe i w ten sposób je chłodzi. Ale to rozwiązanie na razie do bezpośredniego wtrysku w grupie VAGa czy dla Miśka opracowali to nie wiem.

W każdym razie na razie stanęło na tym, że poczekam na majowy wyjazd nad morze i spowrotem. Zobacze ile mi wtedy weźmie. Bo jeśli zejdzie w okolice 6 litrów to w sumie wymiana na co innego nie będzie miała sensu. Raz, że to autko mam już trochę doinwestowane, a nowe trzeba by było robić, dwa że bezawaryjne, a trzy że je lubię.

A jeśli po tym morzu spalanie okaże się niezadowalające to już kilka typów – różnych marek – mam, to się wtedy wybierze.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

A jeszcze jedno, w GDI się nie władowałem – jak to ktoś tu określił. Przebiegi miałem mieść do 10 000 km rocznie (póki co tak jest) i na takie przebiegi to jest silnik idealny.
Obrazek
blog o moim autku: http://mojmisiek.blogspot.com

Z samochodem jest jak z żoną. Kochasz go za to jaki jest, jak wygląda, jakie ma wnętrze i za przyjemność jaką Ci daje podczas jazdy :P , a nie za to że mało je.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2011, 23:53
Posty: 29
Skąd: Kraków
Auto: Mitsubishi Carisma Elegance 1.8 GDI 122 KM '01

Postprzez Barthez » 6 kwi 2012, 16:56

spróbuj jechać w miarę płynnie, ok 90-100, nie staraj się na siłę wyprzedzać, nie szalej, co nie znaczy że będziesz zawalidrogą ;) Jeśli Ci się tak uda przejechać – w miarę przepisowo – to myślę że spalanie na poziomie 6 – 6,5l jest bardzo realne w tym aucie, a wcale się nie zdziwię jak zejdziesz na trasie poniżej 6 ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez brii » 6 kwi 2012, 18:50

Jeszcze tylko trzeba dobrze ustawić geometrie (tak by sprzyjała ekonomii), dokładnie przeserwisować hamulce, jak będzie okazja to zarzucić gumy z niskimi oporami i ten samochód zejdzie bez bólu poniżej 6l/100km przy odpowiednim traktowaniu :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

PostTen post został usunięty przez brii 6 kwi 2012, 18:51.
Powód: dubel

Postprzez abrams » 7 kwi 2012, 11:18

Gdi to pomylka z ekonomicznego punktu widzenia
ogladajac wyeliminowalem samochody w ktorym zalozenie gazu moze byc problematyczne czyli 2.4 gdi w galancie i fordy i inne – w mazdzie gazu nie zalozylem bo nie mam takiej potrzeby ale zawsze moge to zrobic
Gdi moze byc dobre ze wzgledu na to ze moznaby trafic egzemplarz w dobrym stanie ;bo co po oszczednosciach w jakims np zajechanym dieslu gdy cos kosztownego poleci
przy cenach 2.7lpg i 5.9nopb instalka moze sie zwrocic juz przy 15 kkm

Spalania w trasie nie jest w niczym miarodajne chyba ze tylko sie trasy jezdzi -zalezy najbardziej od kierowcy – ja w gf uzyskuje od 6.5 do 14 <diabełek>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2010, 11:41
Posty: 54
Auto: MAZDA 626 GF 2.0 H.P

Postprzez vaino » 11 kwi 2014, 20:17

Trochę czasu upłynęło od założenia tematu i trochę się pozmieniało.

Znalazłem pracę w Kraku i przeprowadziłem się w granicach Kraka więc odpadła kwestia dojazdów, a co za tym idzie zmiany wozu.

I dobrze bo Misiek im starszy tym lepszy a jak zmieniać to żeby być zadowolonym. Więc póki co jeżdżę Cari i sobie chwalę.

Pewnie za jakiś czas trza będzie zmienić, bo wóz nie młodnieje – ma już 13 lat – choć muszę, przyznać, że sprawuje się bez zarzutu.

Więc pewnie za jakiś czas was pomęczę tym co kupić po Miśku, ale tu wymagania będa inne niż pierwotnie. Bo szukałbym czegoś w stylu Xara/C4 Picasso, Scenic, Premacy, Sharan, MPV.

A póki co dzięki jeszcze raz za rady.

Dawno mnie na forum ze względu na zmiany nie było. Więc podziękowania nieco po niewczasie.
Obrazek
blog o moim autku: http://mojmisiek.blogspot.com

Z samochodem jest jak z żoną. Kochasz go za to jaki jest, jak wygląda, jakie ma wnętrze i za przyjemność jaką Ci daje podczas jazdy :P , a nie za to że mało je.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2011, 23:53
Posty: 29
Skąd: Kraków
Auto: Mitsubishi Carisma Elegance 1.8 GDI 122 KM '01

Postprzez rumunn95 » 4 maja 2016, 21:57

I co tu kupic do 20k panowie? Tak zeby 4 osobowa rodzina nie miala za ciasno. Ogladalem jeszcze kilka mazd 5 i powiem ze mniej zgnite jak 6-tki , mojej sie podoba to auto ale dla mnie jakos spartanka;)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Historia;) --->323F 1.6 16v 91r.-->323F 1.8 16v 92r.-->626 2.0 FS 16v GW 98r.;–)-->w przyszłosci ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2009, 16:53
Posty: 901 (20/6)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: MONDEO MK4 2.0TDCI GHIA ;) , Sachs Herkules i Sparta

Postprzez Barrtek » 4 maja 2016, 22:16

A4 B6 1.8T Avant (ale też będzie ciężko znaleźć coś ciekawego) lub Toyotę Avensis T25. Radzę trochę cierpliwości i znajdziesz fajną M6.
Forumowicz
 
Od: 6 lis 2013, 19:44
Posty: 44
Auto: Mazda 6 GH

Postprzez rumunn95 » 5 maja 2016, 07:44

Panowie a w s- maxa warto sie pchac? Jak tak to z jakim silnikiem?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Historia;) --->323F 1.6 16v 91r.-->323F 1.8 16v 92r.-->626 2.0 FS 16v GW 98r.;–)-->w przyszłosci ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2009, 16:53
Posty: 901 (20/6)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: MONDEO MK4 2.0TDCI GHIA ;) , Sachs Herkules i Sparta

Postprzez rav 75 » 5 maja 2016, 18:19

Za 20 tyś to chyba c-maxa
rav 75
 

Postprzez rumunn95 » 6 maja 2016, 08:21

Witam co polecice do w/w kwoty najlepiej benzynka choc pewnego diesla tez biore pod uwage . Jako utrudnienie powiem ze vagi i francuzy nie wchodza w gre;) z zachodnich to ford ewentualnie ;)
Historia;) --->323F 1.6 16v 91r.-->323F 1.8 16v 92r.-->626 2.0 FS 16v GW 98r.;–)-->w przyszłosci ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2009, 16:53
Posty: 901 (20/6)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: MONDEO MK4 2.0TDCI GHIA ;) , Sachs Herkules i Sparta

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Moderator

Moderatorzy Moto