Aplikacja My Mazda

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Marianek » 7 lis 2014, 17:08

W aplikacji macie dostęp do tego co jest w DSR, czyli elektronicznej książki serwisowej.
Naprawy gwarancyjne są wpisywane w osobny system do użytku wewnętrznego Mazdy. Wymiany kol i inne czynności nie związane z naprawami przeglądami serwisowymi są wpisywane w wewnętrznych systemach każdego ASO jakie ono samo prowadzi.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez KMBak » 7 lis 2014, 17:18

Marianek napisał(a):Wymiany kol i inne czynności nie związane z naprawami przeglądami serwisowymi są wpisywane w wewnętrznych systemach każdego ASO jakie ono samo prowadzi.


Czyli jak sprzedam kiedyś auto do Gdańska to tamtejsze ASO nie będzie wiedziało, że:
– wymiany kół były prowadzone w ASO we Wrocławiu?
– doposażenie auta o oryginalne akcesoria dodatkowe (np. tempomat, listwy na progi etc.) były wykonane przez ASO we Wrocławiu?
– doposażenie auta o nieoryginalne akcesoria dodatkowe (np. DRL) były wykonane przez ASO we Wrocławiu?
– modyfikacji w oryginalnych modułach auta oraz usuwanie ewentualnych usterek oryginalnych akcesoriów było wykonane w ASO?
– tudzież usuwanie szkód komunikacyjnych w ASO?

Tego wszystkiego nie ma w bazach ogólnych Mazdy? I jeśli nie dam komuś faktur to oprócz mojego ASO nikt tego nie potwierdzi?

Jak tak – to lipa. <nie powiem>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez 5qra » 7 lis 2014, 17:43

Jak u Fiata z 7 lat temu ;)
Ubogie info, ale wiem ze Hunda miała podobnie. W Toyocie jest za to pełne info polskie + kampanie zagraniczne.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Marianek » 7 lis 2014, 20:33

KMBak napisał(a):Czyli jak sprzedam kiedyś auto do Gdańska to tamtejsze ASO nie będzie wiedziało, że:
– wymiany kół były prowadzone w ASO we Wrocławiu?
– doposażenie auta o oryginalne akcesoria dodatkowe (np. tempomat, listwy na progi etc.) były wykonane przez ASO we Wrocławiu?

Nie będzie wiedziało bo nie podlega to rejestracji w centralnej bazie.
KMBak napisał(a):– doposażenie auta o nieoryginalne akcesoria dodatkowe (np. DRL) były wykonane przez ASO we Wrocławiu?

Nie będzie wiedziało, co gorsza może Ciebie to pozbawić gwarancji. Nawet jak ASO montuje nie oryginalne akcesoria ingerujące w systemy i konstrukcje Mazdy. ASO wykonuje to jako zwykłą własną komercyjna usługę, klient powinien zostać poinformowany, jak jest wiemy.
KMBak napisał(a): tudzież usuwanie szkód komunikacyjnych w ASO?

Również nie będzie.

5qra napisał(a):Jak u Fiata z 7 lat temu ;)

Fiata baza jest tak marna ze szok i nie da sie jej nawet porównywać do innych baz.

5qra napisał(a):W Toyocie jest za to pełne info polskie + kampanie zagraniczne.

A jak z przebiegami, serwisami ? Toyota ma biedniejsza bazę niż Mazda i to bez porównania i raczej jest na poziomie Mazdy w 2005 roku.

Za dużo wymagacie i wyobrażacie sobie do realiów.
Mazda ma obecnie najlepsza bazę danych o swoich samochodach.
DSR dostępny w całej europie w każdym ASO w Europie, dodatkowo tak skonstruowany ze nadużycia są wyeliminowane do minimum. Przypomnę ze DSR to elektroniczna książka przeglądu i to co się w niej znajduje znajdzie (czynności serwisowe podlegające okresowym przeglądom) się w bazie, co się w nie nie wpisuje tam nie będzie.
Druga baza do której na co dzień śmiertelnicy nie posiadają dostępu to naprawy gwarancyjne/ kampanie ,
znajdują się w niej również informacje o akcjach serwisowych które auto powinno przejść. Jest tez europejska baza informująca każde ASO o akcjach naprawczych które powinny zostać dokonane jeśli dana usterka się pojawi w aucie. Za przeproszeniem jaka marka posiada taka baze ?
Jest baza VAG-a ale nie jest rozwijana od dłuższego czasu, a szkoda. Reno ale nie jest idealna, Opel również.
Wszyscy raczej uczą się od Mazdy niż Mazda od nich.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez KMBak » 7 lis 2014, 21:20

Marianek napisał(a):...co gorsza może Ciebie to pozbawić gwarancji. Nawet jak ASO montuje nie oryginalne akcesoria ingerujące w systemy i konstrukcje Mazdy. ASO wykonuje to jako zwykłą własną komercyjna usługę, klient powinien zostać poinformowany, jak jest wiemy.


Tu jestem spokojny. Nic nie ingeruje też w żadne systemy... W "konstrukcje" też nie ingeruje. Jakby tak podchodził to i CB radio zamontowane może narazić na utratę gwarancji. Co do informacji ASO poddało proponowany (wybrany przeze mnie) zestaw pod analizę i stwierdzili, że zarówno montaż jak i jego używanie nie będzie miało wpływu na gwarancję. Instalacja świateł jest na osobnych bezpiecznikach etc. Mam nadzieję nigdy nie sprawdzać tych wszystkich zapewnień. <spoko>
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez 5qra » 7 lis 2014, 22:05

Co za bzdury wygadujecie??
Brak historii napraw blacharskich ? To żal.pl dla przyszłych userow o ile nie trafią na uczciwego poprzednika ktory np. FV przekaże.
W Toyocie jest odnotowane KAŻDE otwarte zlecenie serwisiwe czy to zarowka czy to przegląd. Także likwidacja szkod z tym że jest info typu szkoda wg. kostorysu a detale dostępne w stacji która likwidowala avtam pewien kosxtorys co do kołeczka.
Za jakiś czas zweryfikuję bazy. Na teraz możemy porównać info o aucie uzyskane z ASO na podstawie VIN.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Marianek » 8 lis 2014, 11:18

A czy będą tam naprawy blacharskie wykonane po gwarancji Toyoty z Francji? Nie, baza dotyczy tylko aut z Polski, prowadzona przez Toyota Polska. Taka jest różnica miedzy Mazda a Toyota.
Mazda ma bazę Europejska, Toyota ma dobra ale dotyczy tylko aut w Polsce.
Więcej będę wiedział o Mazdzie z Francji niż ty o Toyocie z Francji i moim zdaniem to jest zal bo gdzie Mazdzie do Toyoty. Gwarancja wpisów w Toyocie również jest czysto teoretyczna bo gdy Mazda przeniosła na ksiazke elektroniczna Toyota dalej prowadzi papierowa, a czy znajdzie się zapis w systemie to zależy czy pracownik ASO nie zapomni.

Po za tym tu nie mowa o bazie a o aplikacji, Toyota ma taka ?
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez 5qra » 8 lis 2014, 12:26

Coś ostatnio wprowadzali, ale dla nowych klientów i nie wiem jaki jest jej los. Śledziła los auta od złożenia zamówienia nazywa się "moja toyota" do zobaczenia w Play Store.

Argumenty o naprawach blacharskich są imho chybione, bo zakładasz że będą w ichnim ASO ;)
Ja porównuję z polskiej perspektywy bo nue interesuje mnie zakup auta za granicą.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Marianek » 8 lis 2014, 18:37

Widzisz a ja porównuje z perspektywy UE z której zalet i wad korzystam na co dzień, jeśli marka jest globalna to tak powinna działać :)
To ze Polska centrala Toyoty rozwija swoja bazę nie ma przełożenia na nic więcej, europejska baza Toyoty jest tak jak porównałeś Mazdę do Fiata, 7 lat za Mazdą. Mazda rozwija swoja bazę na poziomie europejskim i tu jest jej niepodważalny plus w porównaniu do innych marek.

Dodam jeszcze ze jak ktoś bardzo będzie potrzebował i zapyta w jakimkolwiek ASO na terenie europy dostanie historie gwarancyjna auta, choćby było ono nawet z Portugalii.

Wspominasz o naprawach blacharskich, ile osób je robi w ASO z polisy? 10-30% ? Reszta bierze kasę od ubezpieczyciela i robi we własnym zakresie, wiec tu jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział czy było robione czy nie. Co napraw blacharskich niektórych ASO tez można sporo napisać <diabełek> jak i do jakości serwisu :) Moim zdaniem najważniejsze przy kupnie auta jest określenie prawdziwego przebiegu, czy nie posiada wad prawnych, resztę niezależnie od marki trzeba sprawdzać organoleptycznie i żadną baza w tym nie pomoże.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez piterros » 12 lis 2014, 22:39

Cześć, a propos aplikacji -czy nie została wycofana przez Mazdę? Nie mogę jej znaleźć ani na GglPlay ani na Appstore ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 23:48
Posty: 45 (7/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2.0 MZR-CD 140KM '2010

Postprzez Danmazda » 12 lis 2014, 23:06

Aplikacja cały czas jest dostępna. Wczoraj się logowałem, ale dla pewności teraz sprawdziłem i jest <spoko>
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 20:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez piterros » 12 lis 2014, 23:16

Zgoda, jak juz masz zainstalowana. Tylko pobrać jej juz sie nie da, bo nie jest dostępna, tez sprawdzałem przed chwila z iOS i androida.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 23:48
Posty: 45 (7/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2.0 MZR-CD 140KM '2010

Postprzez Pachoł » 1 gru 2014, 10:00

Pojawiła się informacja na stronie Mazdy http://www.mazda.pl/serwis-i-akcesoria/serwis/dsr/
wg której możemy sprawdzić w telefonie DSR Mazd <serduszka>

Aplikacja dostępna na iOS i Android!

Niestety mi nie działa, ale to zapewne wina baaardzo starego telefonu. Czy możecie sprawdzić temat i napisać czy to w ogóle działa???
Początkujący
 
Od: 15 paź 2014, 22:20
Posty: 13 (5/0)
Skąd: Koszalin

Postprzez 5qra » 1 gru 2014, 10:50

Chętnie bym sprawdził, ale nie mam dostępu – w systemie auto widnieje na działalność gosp. i nie dało się zmienić nazwy uzytkownika w systemie.
Od kilku dni jest aktualizacja apki na Andka.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez piterros » 1 gru 2014, 11:13

"The item you've requested is not available in polish AppStore" czyli ktoś sie pospieszył z komunikatem.


Pisane szybko z telefonu, więc literówki możliwe :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 sty 2010, 23:48
Posty: 45 (7/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 GH 2.0 MZR-CD 140KM '2010

Postprzez Squeed » 1 gru 2014, 11:16

W jaki sposób pobieracie ta aplikacje? Na iOS jest wciąż niedostępna w polskim sklepie

Edit: piterros uprzedziłes mnie;)
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2014, 18:58
Posty: 30 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Cx-5 SkyEnergy 2.0 AT

Postprzez KMBak » 4 gru 2014, 15:49

Takie coś dziś dostałem... <glupek2>

Drogi Właścicielu Mazdy,

Niniejszym informujemy o wprowadzeniu wkrótce nowej wersji aplikacji My Mazda na smartfona!

Będziesz mógł w dalszym ciągu korzystać ze wszystkich obecnych funkcji Twojego konta w My Mazda, ale przy usprawnionej przez nas obsłudze tej aplikacji. Wiąże się to z nowym procesem rejestracji. Będziesz poproszony o zarejestrowanie nowej nazwy użytkownika i nowego hasła, aby mieć dostęp do My Mazda od listopada 2014r. Proces rejestracji jest przyjazny dla użytkownika i musi być wykonany w celu ochrony danych. Musisz jedynie pobrać/uaktualnić aplikację na smartfona i po wybraniu 'Przyłącz się do My Mazda' wykonać podaną procedurę.

Wszystkie Twoje obecnie zapisane informacje zostaną przetransferowane na Twoje nowe konto, które będziesz mógł od razu używać!

Jeśli wystąpiłyby jakiekolwiek problemy przy uruchamianiu nowej wersji aplikacji, proszę skontaktować się z Mazda Motor Logistics Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, e-mail: mmpol-cac@mazdaeur.com, tel.: 22 318 1991.

Twój Zespół My Mazda


Ostatnio "My Mazda" funga, nawet udało się zarejestrować, ale tylko przez stronę.
http://www.mazda.pl/serwis-i-akcesoria/ ... terystyka/
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 14:36
Posty: 3819 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez jaketherake » 4 gru 2014, 23:57

W tej nowej wersji aplikacji nie widać co zostało zrobione na którym przeglądzie, a we wcześniejszej było. Tak ma być? :D
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez am86 » 5 gru 2014, 21:29

Dla osób, które miały już MyMazda na iOS'ie właśnie pojawiła się aktualizacja do nowej wersji aplikacji :D
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2014, 14:38
Posty: 141 (1/7)
Auto: Mazda 3 BM 165KM HB SkyPassion SoulRed ;)

Postprzez kefas198 » 25 kwi 2016, 09:36

Odebrałem samochód w zeszłym tygodniu.
Nie mogę zarejestrować sie na stronie my Mazda. Jest napisane ze adresu e-mail nie ma w bazie.
Na umowie kupna samochodu jest mój adres e-mail.
Czy to normalne ze nie działa na początku? Czy e-mail musi sie przetworzyć w systemie? (Tak mi powiedzieli w ASO ale miałem wrażenie ze nie mieli pojęcia o co mi chodzi)
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2016, 17:11
Posty: 38
Auto: Mazda 3 2016 ENSO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Moderator

Moderatorzy Moto