Wideorejestrator samochodowy

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Myjk » 2 lis 2011, 08:43

W nocy obraz całkiem sensowny -- przynajmniej nie ma siana.

Jeśli chodzi o skoki, to czy nie występują one przypadkiem tylko przy skręcie, albo gdy auta przemykają poprzecznie? Jeśli tak, to pewnie kamera ma poniżej 25 kl/s -- przynajmniej taki efekt obserwowałem na tych słabszych kamerach.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez sq2jul » 2 lis 2011, 12:22

Myjk napisał(a):pewnie kamera ma poniżej 25 kl/s


Tak to zazwyczaj bywa. Odpal film w jakims programie gdzie mozesz przewijac klatka po klatce i policz ile przypada klatek na sekunde filmu.

Faktycznie w nocy calkiem przyzwoicie nagrywa.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Norby » 3 lis 2011, 09:40

Tak czy inaczej kamerka przydaje się co widać w 5 minucie tego filmiku http://www.youtube.com/watch?v=TU9nh5cU ... _embedded#!
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez Siw-y » 3 lis 2011, 11:12

A ja nic nie nagrałem bo się popsuła :(
Póki był prąd było ok (prawie bo jakość nagrania nawet w dzień była słaba) a jak się rozładowała to kupa, czasem niby się włączy ale łapie zwisy, komp wykrywa jako nierozpoznane urządzenia a wyświetlacz świeci na biało, nawet reset ze switcha nie pomaga.
Obrazek
¼ – 16,851s
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2006, 13:36
Posty: 9625 (2/41)
Skąd: Warszawa
Auto: présidentiel

Postprzez Myjk » 3 lis 2011, 11:31

Ano właśnie, tego się obawiałem -- to już widać ile warte są te tanie kamery.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 7 lis 2011, 22:33

koledzy, trochę w temacie nagrań kamerki, sam mam i używam jakby w nagłej sytuacji dwuznacznej jej użyć, ale już po raz kolejny złapałem cwaniactwo na skrzyżowaniach itp....ostatnio w brzezinach na czerwonym stoje, a koleś mi się wjeżdża przed nos z pasa do skrętu w lewo......nie chce być podpier...alaczem, ale im częściej to mi się trafia tym bardziej wkurza i mam ochotę wysłać nagranie w odpowiednie miejsce. Co byście zrobili w takiej sytuacji?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez ravo » 8 lis 2011, 09:01

Pytanie jak reaguje na to policja czy traktują to jako dowód i czy nakładają mandat, czemu nie poprawić tak naszego bezpieczeństwa :)
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez Myjk » 8 lis 2011, 09:13

cob_ra napisał(a):Co byście zrobili w takiej sytuacji?

Osobiście jestem przeciwnikiem "zgłaszania" takich wykroczeń.

Ponadto AFAIK musiałbyś się pojawić na komendzie, zdeponować nagranie na oryginalnym nośniku (nie może być kopiowane ani tym bardziej cięte, a więc i Twoje wykroczenia tam będą widoczne) :P i z urządzeniem rejestrującym (sic!), złożyć zeznania. Sprawa trafiłaby do sądu i żeby zakończyć ją z powodzeniem, zapewne musiałbyś się pojawić na min. dwóch rozprawach (a znając życie pewnie więcej by się ich odbyło). Warto? Jeździsz zawsze idealnie czy lubisz samobiczowanie? Pytam tym samym, czy swoje wykroczenia też wysyłasz na posterunek?
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 8 lis 2011, 10:16

ravo napisał(a):Pytanie jak reaguje na to policja czy traktują to jako dowód i czy nakładają mandat, czemu nie poprawić tak naszego bezpieczeństwa

podobno nakładają, ja jestem za jeśli to w jakiś sposób poprawi bezpieczentwo, mnie najbardziej wpienia wyprzedzanie na przejściu, skrzyżowaniach.

Myjk napisał(a):Ponadto AFAIK musiałbyś się pojawić na komendzie, zdeponsować nagranie na oryginalnym nośniku (nie może być kopiowane ani tym bardziej cięte, a więc i Twoje wykroczenia tam będą widoczne) i z urządzeniem rejestrującym (sic!), złożyć zeznania. Sprawa trafiłaby do sądu i żeby zakończyć ją z powodzeniem, zapewne musiałbyś się pojawić na min. dwóch rozprawach (a znając życie pewnie więcej by się ich odbyło). Warto? Jeździsz zawsze idealnie czy lubisz samobiczowanie? Pytam tym samym, czy swoje wykroczenia też wysyłasz na posterunek?


sądzisz, że aż tak? Kiedyś słyszałem o dziadkach co nie mają co robić i cykają zdjęcia źle zaparkowanych aut i wysyłają do miejskiej lub policję mailem. Co do wykroczeń moich to zdarzają się (prędkość poza zabudowanym nie przesadna), święty nie jestem, ale trzymam się pewnych zasad których nie przekraczam. Cwaniactwa na drodze nie toleruje, sam nie cwaniakuje, ale jeśli by mi się trafił delikwent który co by spowodował realne zagrożenie na drodze, to nie przemilczałby. Raz wracając z mazur na krętej drodze tir mnie wyprzedza, prawie spychająć do rowu. Akurat jechałem krętą drogą gdzie nie da się jechać więcej niż 60/h ograniczenie do 50. Uważasz, że takiego przypadku nie należy zgłosić? są sytuacje które można przemilczeć ale są takie, o których trzeba mówić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 8 lis 2011, 11:25

cob_ra napisał(a):Kiedyś słyszałem o dziadkach co nie mają co robić i cykają zdjęcia źle zaparkowanych aut i wysyłają do miejskiej lub policję mailem

Wysyłać to sobie mogą oczywiście, ale znasz skuteczność tego działania?

cob_ra napisał(a):Co do wykroczeń moich to zdarzają się (prędkość poza zabudowanym nie przesadna), święty nie jestem, ale trzymam się pewnych zasad których nie przekraczam.

Tamten gość co Cię zdenerwował pewnie mówi sobie tak samo. :P Twierdząc jedynie, że lepiej ominąć korek pasem do skrętu w lewo i wpakować się na sam przód (bo jakie to niby niesie ze sobą zagrożenie?), niż przekraczać (nawet nieznacznie) prędkość poza zabudowanym (wszak prędkość zabija!). :P I tak dalej i tak dalej.

Innymi słowy dążę do tego, że Tobie przeszkadza takie zachowanie, a komuś innemu będzie przeszkadzać Twoje, pomimo, że nie uważasz go za "szkodliwe" czy też irytujące innych.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez cob_ra » 8 lis 2011, 12:10

Myjk napisał(a):cob_ra napisał(a):
Kiedyś słyszałem o dziadkach co nie mają co robić i cykają zdjęcia źle zaparkowanych aut i wysyłają do miejskiej lub policję mailem

Wysyłać to sobie mogą oczywiście, ale znasz skuteczność tego działania?


nie miałem okazji sprawdzać :P
Myjk napisał(a):Innymi słowy dążę do tego, że Tobie przeszkadza takie zachowanie, a komuś innemu będzie przeszkadzać Twoje, pomimo, że nie uważasz go za "szkodliwe" czy też irytujące innych.


a tego nie wiem :P :P :P , ale pewnie tak, szczególnie jak jade zabudowanym innym tempem jak niektórzy by chcieli <rotfl>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 gru 2006, 16:18
Posty: 724 (2/4)
Skąd: skierniewice
Auto: Była 323c
Honda Accord VI 1,8
Honda Accord VIII 2.0

Postprzez Myjk » 8 lis 2011, 12:21

cob_ra napisał(a):szczególnie jak jade zabudowanym innym tempem jak niektórzy by chcieli

...lewym pasem. :P ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez sq2jul » 18 lis 2011, 15:58

Techmoan zamiescil na swoim blogu test kolejnego rejestratora trasy (tym razem 1080p) – http://www.techmoan.com/blog/2011/11/13 ... r-car.html

Nie wiem czy nie jest to to samo co oferuje Myjk.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez Myjk » 18 lis 2011, 16:17

To samo, aczkolwiek to już chyba nowsza wersja, bo producent zapowiadał mi, że zaoferuje przyssawkę (zamiast plastiku z taśmą dwustronną) w niedalekiej przyszłości.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez misiektoja » 24 lis 2011, 01:02

Myjk napisał(a):W nocy obraz całkiem sensowny -- przynajmniej nie ma siana.

Jeśli chodzi o skoki, to czy nie występują one przypadkiem tylko przy skręcie, albo gdy auta przemykają poprzecznie? Jeśli tak, to pewnie kamera ma poniżej 25 kl/s -- przynajmniej taki efekt obserwowałem na tych słabszych kamerach.

No powiem Ci, ze chyba masz racje, bo da sie to glownie zaobserwowac w tych sytuacjach. Kontaktowalem sie z serwisem i zalecili wyslanie kamerki, zeby zobaczyli o co chodzi. Podziekowalem im, bo tlumaczenia, ze na dwoch egzemplarzach bylo to samo jakos do nich nie docieraly. Z innych wad tej kamerki to da sie zaobserwowac, ze wystepuje dziwne piszczenie z kamerki, jak jest ladowana z gniazda zapalniczki. Wystepowalo to tez w obu egzemplarzach. Nie jest to mocno slyszalne, ale jak jest cisza w samochodze to potrafi byc irytujace.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez tomek-waw » 29 lis 2011, 23:35

Ja zakupiłem taka kamerkę kilka m-cy temu.
W/g mnie nagrywa całkiem dobrze. Karta 8GB class 8. Należy uważać tylko aby nie kierować jej zbyt wysoko bo przy słonecznym dniu zaczyna obraz migotać <lol>
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-zoom-8x-fv-i1938917689.html

I jeden filmik nagrany nią ( przypadkowo lekkie wymuszenie )
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2011, 01:34
Posty: 1931 (2/7)
Skąd: Wwa
Auto: GTI MK7 380KM/520Nm
Była, M3 Kintaro 2.0 LF 161KM/182Nm

Postprzez misiektoja » 11 gru 2011, 01:23

Co do tej kamery Media-Tech MT-4036 to dodam, ze od jakichs kilku dni nagrywanie wylacza sie w trakcie jazdy z dziwnych przyczyn. Karte formatowalem, wrzucilem inna, resetowalem do ustawien fabrycznych i nadal jest to samo. A wiec pewnie czeka mnie serwis ...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2011, 02:06
Posty: 132 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Infiniti Q50S 3.5L V6 364KM Hybrid AWD

Postprzez Myjk » 12 gru 2011, 09:14

Te kamery są zwyczajnie tandetne, dlatego ja ich, po pierwszym razie, już nie ściągam. Ta co dałem Siwemu też już się wywaliła. :/ Wszystkie 4 próbki GS 600 działają póki co, choć miło ich wcale nie traktowałem. ;)
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez Waldek91 » 18 gru 2011, 16:55

Jaką kamerę polecilibyście pod święta ? :)
Szukałem różnych modeli na allegro i są nawet jakość hd za 80 zł, ale wiadomo że Chińczycy wszystko potrafią.
Czytałem dobre opinie o GS 600 wyżej polecana, ale cenowo (800zł) trochę nie bardzo :(
Może moglibyście polecić coś w przedziale 200-300zł (może trochę więcej).
http://allegro.pl/kamera-samochodowa-re ... 62627.html

Może ktoś posiada i podzieli się opinią ? Czy może szukać czegoś z Media-tech ? <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2011, 20:18
Posty: 506 (0/1)
Skąd: Bielsk Podlaski/Białystok/Belgia
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR 147KM PB 2008r. kolor 35J

Postprzez tomek-waw » 18 gru 2011, 16:59

Dzi@dek napisał(a):http://allegro.pl/kamera-samochodowa-rejestrator-trasy-zoom-8x-fv-i1938917689.html

Proszę bardzo – polecam, testowana i używana na co dzień.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2011, 01:34
Posty: 1931 (2/7)
Skąd: Wwa
Auto: GTI MK7 380KM/520Nm
Była, M3 Kintaro 2.0 LF 161KM/182Nm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Moderator

Moderatorzy Moto