Wideorejestrator samochodowy

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez sq2jul » 15 cze 2016, 22:04

brii napisał(a):Kojarzycie może czy jest coś podobnego do tego co by miało mniejsze kamery?

https://www.amazon.com/gp/product/B00TM ... QBBGLCSUJ7


Wiem, że estetyka i w ogóle. Co prawda nie znam tego modelu, aczkolwiek obstawiam, że zrobiłeś risercz w tej kwetii. Mogę jedynie podpowiedzieć, że jak chcesz coś dobrego to warto zerknąć na kanał na YT gościa o nicku Techmoan. Robi testy różnorakich tego typu sprzętów. Jeżeli chodzi o jakość nagrywanego obrazu (również w nocy) to warto się zainteresować kamerami Philips i DOD. Linki do filmów z testami wklejałem tu –> viewtopic.php?p=3092040#p3092040. Warto rozważyć jeżeli chcesz wydać taki pieniądz. Philipsa nie miałem okazji zobaczyć na żywo w akcji, aczkolwiek rzeczony model DOD robił naprawdę robotę, w szczególności w nocy. Patrząc na ekran tej kamery podczas jazdy po zmroku bez ściemy było widać więcej niż przez szybę auta, gołym okiem. Oglądając test można dojść do wniosku, że Philips jest to kamera o bardzo zbliżonej jakości filmów nagrywanych po zmroku. Jeżeli chodzi o dzień to w przypadku obu kamer wygląda to w mojej opinii bdb i porównywalnie.
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez brii » 16 cze 2016, 08:47

Akurat ten człowiek testował ten zestaw i ocenił go dosyć pozytywnie – w nocy daje radę a w dzień jest dobrze :)
Risercz robiłem i niestety na nic bardziej dyskretnego nie trafiłem. Chciałbym by kamery były mniejsze w sumie z powodów ogólnie estetycznych – bo kamerki brzydkie nie są ale samochód z wybitą szybą jest brzydki ;)
Zastanawiałem się nad kamerami "szpiegowskimi" i rejestratorami przenośnymi ale drugie to bardzo i średnią jakość daje a do tego kombinować trzeba żeby sklecić z tego działającą całość.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Bimbak » 16 cze 2016, 13:54

loockas napisał(a):
nemi napisał(a):Uważam, że rozczarowuje:


Wygląda to na bardzo niski bitrate. Poszperaj w necie, może da się to obejść. Do sportowej Xiaomi Yi wystarczy wrzucić odpowiedni skrypt startowy i bitrate robi się 35Mb przy 60 klatkach.

Chciałem podkręślić tutaj, że bitrate często ograniczony jest jakością karty pamięci. Na forach POV bardzo często użytkownicy wylewają swoje żale na temat zakupionego sprzętu, jaki to on przereklamowany nie jest po czym okazuje się, że nagrywali materiał na kartę class 4. No nie ma siły żeby kamera zmieściła 35mbit/s bitrate'u na kartę obecującą zapis 4MB/s.
Pozdrawiam, Tomek

Drinking wine and killing time
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 2
 
Od: 17 maja 2005, 20:55
Posty: 3093 (23/152)
Skąd: Śrem
Auto: ponton i dziadkowóz, Moto: lyter

Postprzez ereste83 » 16 cze 2016, 17:51

brii napisał(a):Chciałbym by kamery były mniejsze w sumie z powodów ogólnie estetycznych – bo kamerki brzydkie nie są ale samochód z wybitą szybą jest brzydki ;)
Zastanawiałem się nad kamerami "szpiegowskimi" i rejestratorami przenośnymi ale drugie to bardzo i średnią jakość daje a do tego kombinować trzeba żeby sklecić z tego działającą całość.

Ja się zastanawiałem czy nie ma rejestratora dwuczęściowego. Czyli aby kamerka była osobno i sprzęt osobno. Czyli kamerkę zamontowałbym na szybie i cienki kabelek do samego urządzenia nagrywającego gdzieś w niewidocznym miejscu.

Zresztą ogólnie, ja do końca nie rozumiem czemu te rejestratory są takie duże. To wszystko dałoby się upchnąć w czymś wielkości jednej czwartej smartfona.
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2016, 13:10
Posty: 116 (9/18)
Auto: Mazda 3 2015 HB SkyPassion 2.0 120KM 6AT

Postprzez Ferdek » 26 cze 2016, 21:42

Witam

Jestem nowy na forum – Mazdę mam od miesiąca :)
Pracuje w sieciowym sklepie z elektroniką i trochę tych wideorejestratorów już testowałem.
Po pierwsze jeśli oglądacie dla porównania nagrania na Youtubie to musicie wziąść poprawkę na to, że każdę takie nagranie ma przez Youtuba obniżoną jakośc i w rzeczywistości wygląda trochę lepiej.
Po drugie większość modeli dostępnych w sklepach to zamówiona przez jakąś śmieszną firmę chińska tandeta. Wszystkie Manty, Vakosy, Smarty i inne takie wynalazki to badziew z jednej i tej samej fabryki – zaprojektowany i zamówiony w Chinach – byle jaki, byle był najtańszy na półce w sklepie. Tak naprawdę tylko kilku producentów ma swoje pomysły i projekty, które produkuje oczywiście w Chinach ale to ich produkt z ich kontrolą jakości a nie tak jak pisałem wyżej produkt zamówiony jak najmniejszym kosztem.
Osobiście używam Mio 528 jakość nagrania jest moim zdaniem naprawdę ok. Nagrywam w FHD w 30 kl/s.
Nagrania w nocy poza miastem – czyli zupełna ciemność bez żadnyh latarni itp – są ok widać tyle ile rozświetlają reflektory samochodu. W dzień nie ma problemu z odczytaniem numerów rejestracyjnych.
Jeżeli chcecie coś przetestować to proponuje taki test ( w dzień od razu pokaże która kamerka jest warta zainteresowania) – trasa poza miastem prędkość około 100 – 120 km/h. Wrzucacie taki filmik na kompa (wyświetlacz w wideorejestratorze jest za słaby) wciskacie play i czekacie na moment kiedy z przeciwka będzie jechał jakiś samochód -w momencie kiedy auto z przeciwka zrówna się z naszym wciskacie pauze (trzeba dobrze trafić w odpowiedni kadr). Powinniście zobaczyć wyraźną i ostrą rejestrację tego auta z przeciwka jeśli obraz będzie rozmazany dajcie sobie spokój z taką kamerką. Taki test nie zawsze zadziała w nocy lakier na niektórych tablicach bardzo odbija światła naszego auta i czasami nic nie widać – chociaż gdyby policja wrzuciłą do swojego programu do obróbki nagrań to pewnie coś by dało się wyciągnąć.

Mam nadzieję że pomogłem ;) pozdrawiam
Ferdek
 


Postprzez darrecki » 28 lip 2016, 14:22

Sam swego czasu szukałem fajnej i dyskretnej, do tego podwójnej kamery. Testowałem na razie BlackVue i nie polecam. Teraz wpadło mi w oko Thinkware F770. O ile mała nie jest to wydaje mi się, że idealnie by pasowała do Skyactiv na ten czarny kropkowany obszar obok tych wszystkich czujników na szybie przedniej.
Wszystkie te zwisające wielkie kamery ze świecącym w nocy ekranem są dla mnie nie do zaakceptowania. Mały, dyskretny cylinderek i cała elektrotechnika gdzieś w schowku był by idealny.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez brii » 28 lip 2016, 15:09

Pany – ktoś może wie jak to w końcu jest: jak jedzie się przez Austrię z zamontowanym na stałe rejestratorem w samochodzie i wyjmie się kartę bądź wyłączy to ustrojstwo to w przypadku kontroli Polizmajstrów będą problemy?
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez pawelsik » 28 lip 2016, 16:54

Według mnie tak, będą problemy. Kamera zamontowana na stałe jest jakby nie patrzeć, gotowa do użycia. Nawet jeśli nie będziesz miał włożonej karty pamięci, "niebiescy" nie będą dochodzić czy kamera ma wbudowaną pamięć czy nie. Po prostu jeśli kamera jest, to łamiesz tamtejsze prawo i dostajesz mandat. Jeśli masz możliwość, to na czas przejazdu przez Austrię dobrze ją zamaskuj i wyłącz, albo zdemontuj. Ja bym nie ryzykował bo za taki mandat to bym sobie auto wolał kupić nowsze.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2015, 17:00
Posty: 69 (0/1)
Skąd: Krynica-Zdrój
Auto: Mazda 6 GY 2.0 Pb 141KM 2004r Station Wagon

Postprzez Senior » 29 lip 2016, 11:53

brii napisał(a):jak jedzie się przez Austrię z zamontowanym na stałe rejestratorem w samochodzie


W Austri niestety musisz zdemontować urządzenie

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 wrz 2009, 10:33
Posty: 335 (0/4)
Skąd: Jelenia Góra
Auto: jest 6 GH 2,0 '08
była 6 GG 2,0 '06
była 6 GG 1,8 '03
była 626 GF 2,0 '01
była mazda 323F '96

Postprzez marcin255 » 29 lip 2016, 18:16

Ja jechałem w tamtym roku z kamerą
Ceed GT 1.6T 225KM
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4motion 190KM
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2008, 23:14
Posty: 5324 (26/45)
Skąd: Wrocław
Auto: Była 323F BA
87 KM -122 Nm
Mazda 3-2.0 LF
166 KM -209
KIA CEE’D GT
204 KM -265 Nm up
225 KM -330 Nm
T-Roc 2.0TSI 4motion 190KM 320Nm up.....?

Postprzez stachan » 29 lip 2016, 19:13

Starajmy się konkretnie odpowiadać na zadane pytanie a brzmi ono:

brii napisał(a):ktoś może wie jak to w końcu jest


W internecie sporo jest na ten temat – oto kwintesencje:

Austria – przepisy dotyczące używania kamery w aucie

Wyjeżdżając do Austrii, kamerę lepiej zostawić w domu. Tamtejsze przepisy nie pozostawiają w tej kwestii wątpliwości – to państwo ma tam monopol na podglądanie swoich obywateli i łamanie go jest surowo karane.

Nawet w przypadku filmów dokumentujących np. cudze wykroczenia ich autorzy muszą się liczyć z surowymi karami, bo do ścigania osób łamiących prawo powołane są tylko odpowiednie służby. Austriacki Urząd Ochrony Danych (Datenschutzbehörde) w 2012 roku orzekł generalny zakaz używania prywatnych kamer samochodowych do monitoringu ruchu na drogach publicznych, a tamtejsze sądy wielokrotnie utrzymywały jego decyzję w mocy.

Dopuszczalne są jedynie prywatne filmy turystyczne, ale nie wolno ich publikować bez zgody widocznych na nich osób. Wyjątek stanowią kamery zamontowane w taksówkach, ale nagrywające to, co dzieje się wewnątrz pojazdu, np. dla ochrony kierowcy. Takie urządzenia wymagają jednak zgłoszenia w odpowiednim urzędzie.


Oczywiście można ryzykować, ale

[...]Czego jednak konkretnie można spodziewać się za umieszczenie w tym kraju kamery na szybie? Odpowiedzi na to pytanie może udzielić historia opublikowana ostatnio na stronie internetowej Ambasady RP we Wiedniu:

Pytanie, czy coś jest dozwolone czy też nie wiąże się często z ryzykiem. Przekonał się o tym wiedeński przedsiębiorca Andreas Pohlodek, który myślał o zamontowaniu do swego samochodu, zgodnego z ochroną danych osobowych, wariantu kamerki wideo, przydatnej dla wyjaśniania przebiegu wypadków drogowych. Federalny Sąd Administracyjny sklasyfikował również taką wersję tzw. dashcam, jako zabronione monitorowanie kamerą video.

„Black Boxer” montowany jest za przednią i przed tylną szybą do filmowania podczas jazdy samochodu. Dane każdorazowo przemijających 60 sekund są stale zapisywane na nowo, pozostając w kamerze zakodowane i nieczytelne dla użytkownika. Obok materiału filmowego, utrzymywanego świadomie w niskiej rozdzielczości, określana jest też każdorazowo lokalizacja GPS. Dopiero wówczas, gdy kamera zostanie wstrząśnięta na skutek wypadku albo użytkownik naciśnie przycisk SOS odkodowuje ona zabezpieczenia obrazy nagrane minutę przed oraz 30 sekund po zdarzeniu przesyłając je na czytelną kartę pamięci.

Przedsiębiorca Andreas Pohlodek zwrócił się o poradę w sprawie takiego systemu do eksperta ds. danych osobowych i jednocześnie adwokata Rainera Knyrima. Chciał on rozwiać wszystkie wątpliwości, do czego skłoniła go obowiązujące wówczas (2012 r.) postanowienie komisji ochrony danych, zabraniające używania dashcams. Powszechnie stosowane modele kamer sprzedawane w specjalistycznych sklepach, nagrywały całymi dniami ujęcia w wyższej jakości obrazu. Mając na uwadze zasadniczo różniące się charakterem zastosowanie urządzenia, Pohlodek zwrócił się do Urzędu Ochrony Danych w celu uzyskania zezwolenia na użycie kamery w swoim pojeździe. Adwokat Knyrim argumentował to następująco: „Nie ma możliwości każdorazowego odczytania danych, kiedy nie zdarzy się wypadek. Dlatego też, naszym zdaniem, z prawniczego punktu widzenia nie ma tu miejsce przetwarzanie danych, ponieważ nigdy człowiek nie ma do nich dostępu.”

Mimo to, Urząd Ochrony Danych odmówił wydania zezwolenia, a stanowisko to utrzymał Federalny Sąd Administracyjny. Wprawdzie zauważył on „wyraźnie przyjazne dla ochrony danych zastosowanie [urządzenia]” w odróżnieniu od powszechnie używanych dashcams, jednak, zdaniem sądu, mamy tu do czynienia z „systematyczną, ciągłą obserwacją zdarzeń przez techniczne urządzenie zapisu obrazów” dokonywane poprzez nieprzerwane filmowanie, w trakcie którego inwigilowana jest przestrzeń publiczna. Przy czym nieistotne jest, czy materiał mógłby być analizowany przez obserwatora. Zdaniem sądu inwigilowanie urządzeniami video w przestrzeni publicznej jest sprawą władz bezpieczeństwa.[...]


Judykatura austriacka nie pozostawia złudzeń, ale jeśli ktoś lubi ryzyko i stać go, aby postawić na szali 25.000 euro, to jego wola... <oczy>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Bart0n » 26 lis 2016, 18:18

Panowie doradźcie kamerkę do 200-250zł. Pamiętam, że kiedyś było G1WH na topie, ale przez ostatnie dwa lata chyba trochę się zmieniło ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez Sosenka » 26 lis 2016, 22:14

Senior napisał(a):W Austri niestety musisz zdemontować urządzenie

Ach to fajnie wiedzieć bo przejechaliśmy tydzień po Austrii z włączoną kamerką :/ Na szczęście bez niespodzianek. <spoko> Myślałam, że nie można jeździć po Austrii tylko z GPSem ostrzegającym o fotoradarach i kontrolach prędkości.

Bart0n napisał(a):Panowie doradźcie kamerkę do 200-250zł.

Nie mam kamerki do polecenia ale odradzam XBLITZ GO. Uchwyt mocujący do szyby rozwalił się prawie od razu a bateria w ogóle nie trzyma bez źródła zasilania. Kamerka się wyłącza od razu po wyjęciu z zapalniczki. Może to kwestia mojego egzemplarza ale nie chce mi się reklamować ;)
Muszę jednak dodać, że gdyby nie powyższe XBLITZ GO byłby super kamerką. Ma szeroki kąt, jakość obrazu super i nie ma utraty ani sekundy pomiędzy klipami.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 sie 2015, 11:21
Posty: 282 (1/13)
Skąd: Kraków
Auto: Były: Honda Civic, Toyota RAV4
Jest: Mazda CX-3 2015r. 120KM 6MT SkyPassion Soul Red

Postprzez Bartg » 27 lis 2016, 14:54

Bart0n napisał(a):Panowie doradźcie kamerkę do 200-250zł. Pamiętam, że kiedyś było G1WH na topie, ale przez ostatnie dwa lata chyba trochę się zmieniło ;)


Jak dla mnie się nic nie zmieniło :) No poza wersją G1WH, chociaż wg. jednym nowsza jest lepsza, a wg. innych gorsza. Sam kupowałem teraz kamerkę, bo poprzednią G1Wh mi ukradli i nie widziałem nic lepszego za 200zł do zwykłej codziennej jazdy po mieście.
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7811 (21/120)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Postprzez Bart0n » 27 lis 2016, 15:12

No więc najprawdopodobniej wpadnie G1WH :) a słyszeliście coś o Novatek GT300? Trochę tańsza i łatwiej dostępna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 cze 2010, 21:07
Posty: 675 (3/2)
Skąd: SZY KR
Auto: L3 FR4T

Postprzez homer323 » 27 lis 2016, 20:39

ja mam mioVue i jestem mega zadowolony, overmax to jest porażka i od razu odradzam
Początkujący
 
Od: 2 lis 2014, 14:13
Posty: 11
Auto: mazda 3 2005r benzyna 2,0

Postprzez szadol1 » 28 lis 2016, 08:28

Ciekawe co będzie w przypadku nowych ciężarówek które mają seryjnie montowane wideorejestratory,których nie da się tak po prostu zdemontować, ciekawi mnie co w takiej sytuacji zrobi austryjacki policjant ?? hmmmm

tapnięte z kalkulatora G Flex
... Nie każdy może jeździć Mazdą, niech jeździ Golfem jak każdy ...
"Z autem jest jak seksem: po co jechać na ręcznym jak można dać w pi...ę." :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 mar 2009, 08:54
Posty: 3446 (23/8)
Skąd: Biała Podlaska
Auto: 626 94r 1,8 Sedan R.I.P :(
626 94r 2.5i V6 KL Cronos R.I.P
Suzuki Swift 1.3 93r R.I.P
Honda AF29 Vision R.I.P
Galant 2.0 98r R.I.P
323F 95r 1.8 R.I.P.
Space Star 1.6

Postprzez Bigbluee » 28 lis 2016, 10:09

G1WH jest już End of Life. Nie do kupienia, chyba, ze jakieś leżaki magazynowe albo podróbki.
Następca G1WHT ma gorsze osiągi ze wzgledu na inny procesor.
G1WH ma Novatek 96650 a G1WHT jakiś inny proc.
Na aukcjach i różnych stronach z kamerami jeszcze są G1WH ale nie wiem skąd to mają skoro chińczycy już tego nei robią.

Też interesuje się zakupem kamerki i wybrałem G1WH no ale jak widać, trzeba szukac czegoś innego na procku Novatek 96650.
Podobno jest jeszcze takie coś jak G1W-CB. Znalazłem na Gearbest w cenie 35$. Nie wiem skąd biora bo na Aliexpres dosłownie pusto.
Co do mioVue to troche kiepska propozycja bo 508 pupy nie urywa a kosztuje ponad 300zł
538 jest bardzo dobra ale to już koszt prawie 500zł a my tu rozmawiamy o kamerach za 200zł :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez Bartg » 28 lis 2016, 16:39

Ja kupowałem miesiąc temu z wideorejestratory24 i dostałem WH bez T, a szczerze mówiąc patrząc na testy to jak dla mnie różnica między WH-T a WH to nieco mniej kolorów (bez znaczenia dla mnie, czy auto które nagrywam jest czerwone czy bardziej czerwone) i litery na 7 planie są mniej widoczne. Jak ktoś chcę z kamery robić filmy i zgłaszać auta łamiące przepisy 200m dalej to fakt, wersja z -T go nie zadowoli.
Avatar użytkownika
Moderator
CUP 2011 miejsce 3
 
Od: 23 sty 2008, 22:25
Posty: 7811 (21/120)
Skąd: Łódź
Auto: Volvo V50 2.4 '04
EX Premacy FS Sportive '02
EX 323 CBA Z5 '98

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości

Moderator

Moderatorzy Moto