Pomoc w wyborze auta

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Szymon » 20 lis 2011, 20:10

tco_tm napisał(a):Stilo 5d tez mi się podoba – nawet bardziej od 3d


Paweł, Tobie się podoba Multipla więc wiesz.... :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 mar 2008, 00:01
Posty: 6451 (358/159)
Skąd: Tarnowskie Dziury
Auto: '13 Lexus IS250 III
'16 Scenic w Longu
'02 Mini Cooper
'04 Mazda Rx-8/4

Postprzez JohnnyB » 20 lis 2011, 20:18

Zyg napisał(a):Paweł, Tobie się podoba Multipla więc wiesz.... :P


ej!!!! ..... akurat Multipla (w udrożnieniu od Stilo 5d ) to naprawdę fajne auto :–)
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez loockas » 20 lis 2011, 21:24

tco_tm napisał(a):szklanemu dachowi


w 3D też był szklany dach. Długo myślałem nad stilo abarth.

jarekrk napisał(a):Kupione wczoraj E46 323 99


Gratki. Jestem fanem tego modelu :)

jarekrk napisał(a):wykończenie tego auta to bajka


Kurde... Jaki masz przebieg tego auta? Bo mój kolega też zachwalał wykończenie. Twierdził, że mój seat się chowa... no i jak wsiadłem do jego E46 to doznałem szoku... Wszystko wytarte, niemiłe w dotyku, fotele wysiedziane itd. Potem kolega wsiadł do mojego Seata i cofnął to co mówił. No ale ja mam wrażenie, że jego E46 to ma spokojnie 3, jak nie 4 z przodu na przebiegu czego oczywiście na liczniku nie widać.

Mimo wszystko to fajny model. Bardzo mi sie podoba. Szczególnie w sedanie :) Sasiad ma takiego w dieslu. Bardzo zadbany. Koledzy z tego forum, ktorzy byli na moim weselu mieli na pewno okazje byc nim odwiezieni. Kurde.. perełka. Ale ten chłopak woli ten samochód od kobiety :D To zupełne przeciwieństwo tego co opisywałem wyżej E46.

Pokaż zdjęcia!

JohnnyB napisał(a): to naprawdę fajne auto :–)


My chyba mówimy o zupełnie innych samochodach... :P To auto jest paskudne. Już bym wolał PT Crusera :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 20 lis 2011, 21:39

loockas napisał(a):To auto jest paskudne. Już bym wolał PT Crusera :P

nie mieszaj do wyboru auta swojej orientacji :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez JohnnyB » 20 lis 2011, 21:45

loockas napisał(a):.......... Już bym wolał PT Crusera :P


hej, rozmawiamy o autach a nie preferencjach seksualnych <rotfl>

E46 fajne auto, sam chętnie bym wybrał z końcówki produkcji jakieś 330xi.

Kolega ma z 2000 roku, w dieslu, na szafie coś koło 270 tyś, a środek w stanie prawie idealnym. Poza kolorem tapicerki, od słońca już odrobinę wyblakła, ale żadnych przetarć itp. Auto zawsze odkurzone, umyte itp. :–).
Pokaż fory!
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 12:53

ok, jak znajdę chwile czasu :)
średnie spalanie z Łodzi do nas przy prędkości ok 140-150 8.5 na trasie także spoko jak na 2.5:)
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 14:27

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Oglądałem 5 szt. w porównianiu do pozostałych 4 moja wyglądała o 3 razy lepiej od każdej :)
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez JohnnyB » 21 lis 2011, 14:53

jarekrk napisał(a):ok, jak znajdę chwile czasu :)
średnie spalanie z Łodzi do nas przy prędkości ok 140-150 8.5 na trasie także spoko jak na 2.5:)


Z tym spalaniem to tak ostrożnie bym pisał, wiem ile spala R6 więc 8,5 to przy tych prędkościach możesz między bajki wstawić ;–). Mimo iż BMW spala przyzwoicie jak na pojemność to takie spala ie jest osiągalne na trasie tylko i to przy prędkościach do 120 maksymalnie. Zaraz się okaże że 2,5 R6 spala mniej jak 1,5 Z5 w 323F.

Ile autko ma na "blacie" ?
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 15:23

Kolego jechałem z Pabianic do KRk 270km
jak odebrałem auto miałem paliwa na 80km, zatankowałem za 100zł (czyli ok 18l) przyjechałem do KRK to miałem paliwa jeszcze na 40km czyli zużył 22,5litrów mniej więcej.Czyli wychodzi ok 8.5 litra,
Dojechałem w 2h i 20 min, średnio cały czas 130-140 jechaliśmy


Po mieście to spalanie ok 12 ale to inna bajka:)
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez JohnnyB » 21 lis 2011, 15:30

jarekrk napisał(a):Kolego jechałem z Pabianic do KRk 270km
jak odebrałem auto miałem paliwa na 80km, zatankowałem za 100zł (czyli ok 18l) przyjechałem do KRK to miałem paliwa jeszcze na 40km czyli zużył 22,5litrów mniej więcej.Czyli wychodzi ok 8.5 litra,
Dojechałem w 2h i 20 min, średnio cały czas 130-140 jechaliśmy


Kolego.....zatankuj dwa razy do pełna na tej samej stacji i wtedy policz średnią. Nie uwierzę że takie masz spalanie przy takiej prędkości. Dodatkowo 270km w 2h20min daje średnią 116km/h . Mniejsza o to, nie będę się wykłócał ile pali Twoje auto.
Dobrego użytkowania życzę.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 15:43

Tak daje średnią 116km/h ale dolicz postoje i ile razy się człowiek zatrzymywał lub zwalniał bo nie było jak wyprzedzać,lub ostatnie 40km z olkusza do KRK jak wiadomo droga jest nie do przejechania szybko jedno pasmowa to tam jazda była do 100. Przez reszte trasy jechaliśmy cały czas po ok 130-140, a i 2 razy było przegonienie auta do ponad 200 sprawdzić jak sobie radzi.
Ja wiem ,że po mieście będzie palić od 12 do nawet i 15 pewnie.
Ale wszystkie raporty paliwa każdego twierdza ,że tym autem jadąc po mału autostradami do 100km/h można zejść do 7.5 litrów.
Także własnie jazda do 130 to spalanie trochę większe.Ale też bez przesady, wiem ,że jakbym jechał do 160 cały czas to i spalanie ok 10 wyjdzie.
Ogólnie jazda to i tak przyjemność tym autem, nic nie skrzypi w środku ,nic nie stuka w zawieszeniu.
Oczywiście jak pojeżdżę po samym mieście to zdam wam raport jakie mi spalanie wychodzi,chociaż teraz to będzie zawyżone bo wiadomo ,że pierwsze dni z takim motorem to sama zabawa .
Ale nie po to kupowałem 2.5 by tym się tak bardzo przejmować. Po prostu napisałem ile mi spalił jak wracałem do domu. Przy nie patrzeniu ogólnie na spalanie tylko szybki powrót do domku
Zobaczymy jak dalej
Ostatnio edytowano 21 lis 2011, 15:45 przez jarekrk, łącznie edytowano 1 raz
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez nemi » 21 lis 2011, 15:45

Hehe, jak patrzysz tylko predykcję komputera pokładowego, to możesz się nieźle zdziwić ;). U mnie to działa tak, że aktualizacja jest co jakiś czas, a przynajmniej takie mam wrażenie: w momencie X jest aktualizacja stanu baku, potem od tego stanu odliczane są mniej więcej kilometry jakie pokonuję, kiedy nadchodzi moment X – kolejna aktualizacja – zasięg mi się zwiększa lub zmniejsza, w zależności od mojego stylu jazdy od ostatniej aktualizacji. Z tego co zauważyłem na nowo przelicza mi w momencie zapalenia się rezerwy i wtedy zasięg mi się drastycznie zwiększa <lol> – z pozostałych 40 km robi się np. 90 km. Nigdy tego jakoś specjalnie nie obserwowałem, ale traktowałbym to bardzo, bardzo orientacyjnie z dużym marginesem błędu. Aktualizacja co jakiś czas wydaje mi się też dość logiczna – w innym wypadku gdybyś zjeżdżał z górki/wjeżdżał po stromym zjeździe do garażu podziemnego itp. to fluktuacje byłyby szalone i wahnięcia sięgałyby pewnie nawet kilkuset km ;).

A co do spalania 8.5, to akurat wydaje mi się realne. Mam w rodzinie gościa, który jeździł Audi S8 4.2 Quattro, które nawet miałem przyjemność poprowadzić :). Otóż twierdził, że spalanie w tym aucie przy stałej prędkości wynosi X (już nie pamiętam dokładnie ile, więc nie będę zmyślał, ale baaaardzo znośnie) i prędkość ta w zasadzie nie ma znaczenia – czy jedzie 100 czy 160 – spalanie jest zbliżone. Ale wystarczy kilka gwałtowniejszych manewrów – wyprzedzań czy przypływów fantazji i spalanie winduje się niebotycznie, nawet w okolice 20 litrów. Duże auta i mocne silniki już tak chyba mają – przy spokojnej, nawet szybkiej jeździe spalają stosunkowo niedużo, ale wystarczy zaszaleć i... jest ciekawie <diabełek>
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 15:47

To tutaj cały czas aktualizuję, w zależności od tego jak teraz jadę i wciskam pedał gazu z tego co zauważyłem
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez nemi » 21 lis 2011, 15:52

jarekrk napisał(a):To tutaj cały czas aktualizuję, w zależności od tego jak teraz jadę i wciskam pedał gazu z tego co zauważyłem

Ja też mam wskazanie na bieżąco, łącznie z uwzględnieniem stylu jazdy, ale co pewien czas dokonywana jest korekta w oparciu o faktyczną ilość paliwa w baku bez obliczeń matematycznych. Przynajmniej tak mi się wydaje obserwując działanie – kiedy mam mniej niż ćwierć baku przełączam kompa w tryb wyświetlania zasięgu. Jak to działa przy pełnym baku czy połowie nawet nie wiem <lol> – wtedy komputerowi każę wyświetlać średnie spalania <lol>.

Tak czy inaczej – nie bazowałbym na tym przy wyliczaniu spalania.
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2004, 14:20
Posty: 7474 (100/270)

Postprzez JohnnyB » 21 lis 2011, 16:02

To nie jest temat o spalaniu ;–).
Nie napisałem ze To auto nie jest w stanie spalać 8,5 litra, twierdze jednak że przy stałej 140km/h spalanie powinno oscylować w okolicy 9,5-10 ze wskazaniem na 10. 8,5 przy prędkości 110 jak najbardziej osiągalne.
Może przy silnikach o pojemności ok 5.0 czy 140 czy 180 spalanie jest identyczne. Przy pojemności 2,5 nie sadze aby już tak się działo.
Nieważne :–). Fajne auto. Sam się nakręcałem na takie zanim kupiłem Mazdę. Kupiłem Mazdę i już takie BMW mieć nie będę.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez TALREP » 21 lis 2011, 16:07

nemi napisał(a):
jarekrk napisał(a):To tutaj cały czas aktualizuję, w zależności od tego jak teraz jadę i wciskam pedał gazu z tego co zauważyłem

Ja też mam wskazanie na bieżąco, łącznie z uwzględnieniem stylu jazdy, ale co pewien czas dokonywana jest korekta w oparciu o faktyczną ilość paliwa w baku bez obliczeń matematycznych. Przynajmniej tak mi się wydaje obserwując działanie – kiedy mam mniej niż ćwierć baku przełączam kompa w tryb wyświetlania zasięgu. Jak to działa przy pełnym baku czy połowie nawet nie wiem <lol> – wtedy komputerowi każę wyświetlać średnie spalania <lol>.

Tak czy inaczej – nie bazowałbym na tym przy wyliczaniu spalania.


U mnie jest podobny bałagan w temacie zasięgu:
Po zatankowaniu do pelna raz mi pokaże 900 a innym razem 600, a póżniej sobie odpowiednio poprostu od tej liczby odlicza. Czyli w zależności jak dużo miałem km zasięgu po zatankowaniu tak szybko te km będą mi znikać :|

Ja podobnie jak nemi nie ogladam caly czas trybu zasiegu tylko dopiero jak wskazowka spadnie ponizej cwiartki :]

Generalnie wyświetlany przez kompa zasięg to najmniej wiarygodna informacja, przynajmniej w przypadku avensisa :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lis 2005, 16:30
Posty: 581
Skąd: Łomianki
Auto: była mazda 323f BG 1.6 1991r
jest toyota avensis T25 2.0 2003r

Postprzez abrams » 21 lis 2011, 16:19

Generalnie wyświetlany przez kompa zasięg to najmniej wiarygodna informacja, przynajmniej w przypadku avensisa :)

w przypadku mazdy 626 gf to tez nie jest zbyt wiarygodna informacja – ale juz spalanie srednie dziala ze swietnym wg mnie poziomem dokladnosci i ja sie na tym opieram

bmw wyglada przyzwoicie i gdybym kupowal w tym roku bardzo bym sie takim zainteresowal –
ta twoja jeszcze wisi w necie – co ciekawe czlowiek nie napisal ze jest bezwypadkowa -ale jesli samochod dobrze zrobiony i zadbany to nie jest dla mnie wada

ogolnie ok
pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lis 2010, 11:41
Posty: 54
Auto: MAZDA 626 GF 2.0 H.P

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 16:29

Nie ma chyba bmw 12 letnich bez wypadkowych, tutaj był robiony tył ale szyba jest org z bmw z 2001 roku, więc pewnie wtedy coś tam było robione jeszcze w DE ale jak w serwisie BMW to spoko, i nadkole przednie prawe jest z grubsza ilością lakieriu lub minimalna ilością szpachli.
Uwierz mi po tym jak zobaczyłem 4 inne to to wyglądało idealnie:)
No i koleś je miał od 2007 roku , to też jest wyznacznik ,że nie od handlarza bezpośrednio który wiadomo jak pracuję...
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Postprzez loockas » 21 lis 2011, 22:21

Mi też V5 spaliło w drodze powrotnej z Piły 8l wg komputera. I po wskaźniku paliwa by się to mniej więcej zgadzało. No ale ja bardzo delikatnie jechałem, bo nie czułem auta. Max 90km/h. Wydawało mi się, że auto będzie mało palić. Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna jak wyczułem samochód. Zacząłem sobie pozwalać na więcej i jeździc w normalnych, miejskich warunkach. Obecnie spalanie gazu siedzi na poziomie 12,5l tak więc jest skromna różnica :D

Po fotach wygląda super. Kolor fajny, chromy pasują. Wnętrze wygląda na zadbane. Dla mnie bomba.

Co do bezwypadkowości. Ja nawet takiego nie szukałem, bo to jest zbyt trudne. Szczególnie jak szukasz auta z większym silnikiem. Szukałem po prostu jak najmniej bitego.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez jarekrk » 21 lis 2011, 22:47

loockas napisał(a):Szukałem po prostu jak najmniej bitego.

DOKŁADNIE

i jak najlepiej zrobionego:)wg mnie to się udało:)dziś pierwsza wizyta w aso :)
Została sama mazda żony i bmw.
Nissana z avatara już nie mam ale zostawiłem sobie avatara jako pamiątkę starych dobrych czasów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2008, 09:30
Posty: 237
Skąd: Kraków
Auto: bmw 323 e46

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Moderator

Moderatorzy Moto