Co myślicie o autach marki Tata?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Barthez » 15 paź 2010, 20:45

Tomek6 napisał(a):Przyszło mi jeszcze do głowy jedno powiedzenie w tym temacie – szkłem d... nie utrzesz ;)
loockas napisał(a): bullet napisał(a):niby terenówka – pickup



W Jaworznie jest salon Tata. Stoi tam to cudo przed drogą za cenę... ~40kzł


nie kazdemu jest potrzebny pickup ktorym mozna podjechac na dyskoteke. czasami potrzebny jest taki do slomy, zboza, swin i krow – wlasnie alternatywa dla zuka i tarpana
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Tomek6 » 15 paź 2010, 22:03

bartezm napisał(a):
nie kazdemu jest potrzebny pickup ktorym mozna podjechac na dyskoteke. czasami potrzebny jest taki do slomy, zboza, swin i krow – wlasnie alternatywa dla zuka i tarpana


Masz rację ;) Spojrzałem na to przez wzgląd na swoje potrzeby <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Grzyby » 15 paź 2010, 23:52

bartezm napisał(a):taki ze na gwarancji mozna to naprawic gratis a w 5-7 latku na powitanie wymieniasz paski, oleje, heble i robisz remont zawieszenia.

No popatrz, a ja kupiłem takiego i ani hamulców ani zawieszenia nie robiłem. Pierwsze klocki po roku, a po prawie 3 latach tylko amory z przodu. Cuda jakieś :P
Nie popadaj w takie skrajności bo się trochę zagalopowałeś.
Co mi z auta którym nie mogę jeździć (bo ta przykładowa nieszczęsna klamka się spsuła i się drzwi nie zamykają/odmykają). Aha ..... mam się cieszyć bo ... mam gwarancję? I gdzie ja sobie z tym wynalazkiem pojadę mieszkając w Kielcach (na tej gwarancji)? 200km? To już wolę bez gwarancji na miejscu ...
bartezm napisał(a):jesli ktos kupuje auto na rok, dwa – to gwarancja jest super.

Tych aut nie kupują ludzie których stać na zmianę za rok czy dwa ...
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Barthez » 16 paź 2010, 08:52

Grzyby napisał(a):No popatrz, a ja kupiłem takiego i ani hamulców ani zawieszenia nie robiłem.

nooo – bo po kupnie klepales maske :P , rozrzadu tez nie robiles?
Grzybku – OK ale przy naprawach gwarancyjnych przewaznie dostaje sie zastepczaka i nie placisz za niego.
w polskich warunkach moze i uzywka lepsza (pod pewnymi wzgledami)
ale:
Na markę tata patrze przez pryzmat wschodu europy, jak juz mowilem jezdzi tam bardzo duzo chinskich, indyjskich i bug wie jeszcze jakich aut. Jest to wlasnie alternatywa. nie wiem czy pamietasz ale na forum wrzucalem czasami jakies ogloszenia z ukrainy z kosmicznymi cenami 10letnich samochodow.
sam popatrz:
mazda 626'93 cena ok 4600euro
http://auto.ria.ua/auto_mazda_3328334.html
vs
chery tiggo '09 – cena ok 7000euro
http://auto.ria.ua/auto_Chery_3333515.html
chery amulet '08 cena 4600euro
http://auto.ria.ua/auto_Chery_3333894.html
chery jaggi '08 cena 3600euro
http://auto.ria.ua/auto_Chery_3327850.html

wiec koszy uzytkowania przy roznicy 15 lat moga byc juz znaczne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez bazyl wspaniały » 16 paź 2010, 10:55

Obawiam się czy nie są to auta tego pokroju. Do celów testów robione "porządnie" a w serii hmm...
Nie chcę wyrażać opinii bez doświadczeń z autopsji. Jednak jakoś sceptycznie jestem do tych aut nastawiony. Może to uprzedzenie zbudowane przez "przodujące" marki które w ten sposób chcą zniszczyć młodą konkurencję?
http://www.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw ... re=related Ten test chyba już wszyscy znają.
Obrazek
"... prędkość była ok, to zakręt był za wąski..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Postprzez Grzyby » 16 paź 2010, 21:53

bartezm napisał(a):przy naprawach gwarancyjnych przewaznie dostaje sie zastepczaka i nie placisz za niego

Firma TATA daje auto zastępcze? Nie wiem – pytam :P
Przykład Kielc jest dobry – tu nie ma salonu ani serwisu TATY. Jak się bedzie psuła to ile czasu i kasy straciłbym na jeżdżenie po PL za serwisem?
Właśnie ...

bartezm napisał(a):nooo – bo po kupnie klepales maske :P , rozrzadu tez nie robiles?

To w jakim stanie kupiłem używkę ma drugorzędne znaczenie. Inna sprawa – za ile :P
Rozrząd robiłem, owszem. Ale reszty wymienionych – jak wyżej.

bartezm napisał(a):nie wiem czy pamietasz ale na forum wrzucalem czasami jakies ogloszenia z ukrainy z kosmicznymi cenami 10letnich samochodow

Przeciętny Kowalski nie kupuje auta na Ukrainie a w PL. Taka drobna – ale jakże istotna różnica :)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Krzemol » 17 paź 2010, 16:54

bazyl wspaniały napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw ... re=related Ten test chyba już wszyscy znają.

To Holden Commodore. Filmi robiony dla jakiegoś starego programu motoryzacyjnego odnośnie wpływu pewnych elementów na sztywność i bezpieczeństwo, w tym aucie mamy wyciągnięty wał napędowy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez bazyl wspaniały » 17 paź 2010, 17:37

Krzemol1994 napisał(a):
bazyl wspaniały napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=BOFIt9iw ... re=related Ten test chyba już wszyscy znają.

To Holden Commodore. Filmi robiony dla jakiegoś starego programu motoryzacyjnego odnośnie wpływu pewnych elementów na sztywność i bezpieczeństwo, w tym aucie mamy wyciągnięty wał napędowy.

Toż zamontowanie wału nie skróci przecież strefy zgiotu do słupka A.

Z drugiej strony wpisując w wyszukiwarkę Holden Commodore to nijak podobne auta się pojawiają :|
Obrazek
"... prędkość była ok, to zakręt był za wąski..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Postprzez Krzemol » 17 paź 2010, 19:26

http://en.wikipedia.org/wiki/Holden_VB_Commodore
Zobacz "External Links" na dole :) . Biegły w angielskim nie jestem, chyba jest tam napisane coś o tym, że jest załadowany w dodatku z tego co widzę. Pod filmikiem też. http://www.youtube.com/watch?v=CgjtSilW8yM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 mar 2010, 23:11
Posty: 1561 (258/83)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75TBi 235KM '11r

Postprzez Barthez » 17 paź 2010, 19:55

Grzyby napisał(a):Firma TATA daje auto zastępcze? Nie wiem – pytam :P
Przykład Kielc jest dobry – tu nie ma salonu ani serwisu TATY. Jak się bedzie psuła to ile czasu i kasy straciłbym na jeżdżenie po PL za serwisem?
Właśnie ...

jesli porzadny diler to bedzie mial zastepczaka ;)

Grzyby napisał(a):Przeciętny Kowalski nie kupuje auta na Ukrainie a w PL. Taka drobna – ale jakże istotna różnica :)

podalem przyklad rynku gdzie tanie marki sie dobrze sprzedaja. W PL jest troszke inny rynek i inne ceny i przez to porownanie wypada gorzej (z używka)

dla kontrastu podam przyklad innego rynku i innego modelu: Dacia – jestem przekonany ze na naszym forum opinie byly by podobne jak w przypadku tata, a tymczasem w belgii jest to dosyc popularna marka i jezdzi tego sporo. Zwlaszcza dusterow. Wiec w tym przypadku za cene nowego mozna kupic podobna klase "markowego" rocznego auta a jednak dacia sie sprzedaje.

Wiec moja opinia o marce TATA:
TAK – dla osob, ktore nie potrzebuja prestizu, a zalezy na gwarancji i niskich kosztach eksploatacji

uscislijmy jeszcze kto to jest:
Grzyby napisał(a):Przeciętny Kowalski

rozumiem ze to osoba zarabiajaca srednia krajowa (troche ponad 3000zl) + malzonka rowniez przecietna kowalska pracujaca + jakas pociecha i mamy ok 6kzl na 3 osoby/miesiac
w takim przypadku sadze ir rodzina ta moze sobie pozwolic na cos uzywanego, 5- letniego klasy compact.
w Takim razie marka tata kieruje swoje produkty do tych ponizej przecietnej ;) chociazby ze wzgledu na systemy kredytow, ktore sa bardziej korzystne dla aut nowych
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Grzyby » 17 paź 2010, 20:54

Dalej sprytnie pomijasz to co napisałem o egzekwowaniu gwarancji w przypadku mieszkania np. w Kielcach.
Ale, niech Ci będzie.

P.S. Co do Dacii, to niedawno myślałem nad kupnem nowej do firmy :P Ale zrezygnowałem (nie ze względu na markę)
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Barthez » 17 paź 2010, 21:22

Grzyby napisał(a):Dalej sprytnie pomijasz to co napisałem o egzekwowaniu gwarancji w przypadku mieszkania np. w Kielcach.

pezepraszam Cie. Zapomnialem ze Kielce to stolica. Reszta okolica :P
istnieje internet do lokalizacji, ubezpieczenia a w nich np assistance, gdzie tate na gwarancji odcholuja na lawecie pod wskazane miejsce...
Zauwaz iz mazda w polsce jeszcze 2 lata temu tez nie miala serwisow, ASO, salonow i jakos nikomu nie przeszkadzalo kupowanie i jezdzenie do D na naprawy gwarancyjne (przynajmniej zach czesc PL )
agrument kielc dla mnie odpada. Jak miales cronosa to bylo aso mazdy (lub firmowy serwis) w kielcach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez JohnnyB » 17 paź 2010, 21:27

Grzyby napisał(a): o egzekwowaniu gwarancji w przypadku mieszkania np. w Kielcach.


Moja kumpela jest właśnie na etapie kupowani najtańszego chyba auta na rynku czyli Hyundaia I10, jest właśnie z Kielc, więc Tata nie był rozważany, ale chyba i tak byłby droższy.
Nie chciała używki bo jest sama i nie ma komu oddać auta do naprawy, ze swoim aktualnym bolidem miała sporo kłopotów, nie miał jej kto pomóc w zakupie, kupiła jakiegoś sztrucla, włożyła w niego naprawdę sporo i auto jakoś jeździ,chodź nie zawsze. Wkurzyła się, zadzwoniła do mnie, zrobiłem mały rekonesans, zadzwoniłem w końcu do Hyundaia w Kielcach, dogadałem się telefonicznie ze sprzedawcą (muszę przyznać ze bardzo sympatyczny człowiek i dużo przyjemniej mi si,ę rozmawiało niż z delarami w Warszawie, chyba sam tam zakupie auto :–)) dostała ponadprogramowy rabat i za 23kPLN ma nowe auto z dodatkowym kompletem opon zimowych i radio zamontują jej ze starego aua gratis, z 3 letnią gwarancją bez limitu km.

Pierwszy przegląd po 20 tysiącach kosztuje w granicach 350 pln. Może i bidna ta wersja ale nowe auto i spokój przez 3 lata. Uważam ze to dobra alternatywa dla kogoś jak Ona, kto nie ma nikogo zaufanego kto mieszka niedaleko i pomoże w wyborze auta, serwisowania itp.

I po co rozważać Tate jak na naszym rynku cena ich aut jest absurdalna, a dostępność ASO prawie żadna, dodając do tego słabą pozycję na rynku europejskim i ogólną opinie o tandetnym wykonaniu, puki co nie brałbym tych aut poważnie. Ale to moja opinia.

Zdecydowanie wolałbym Dacie.
..::Born To Rise Hell::..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lip 2009, 21:27
Posty: 2539 (46/88)
Skąd: gdzieś w mazowieckim......
Auto: Ford Edge '18 3.5v6 SEL

Postprzez milan2006 » 17 paź 2010, 21:43

Powiem tak, byłem w Indiach i miałem okazję jeździć i Tatą (starszymi modelami) i Ambasadorem i z tego co mówili taksiarze kierujący nimi są to auta niezniszczalne. Indie to kraj który ma bardzo solidny przemysł więc myślę że i auta robią lux. Po raz kolejny widzę że kolega Bartezm mądrze prawi, podoba mi się co masz do powiedzenia na tym forum <spoko> Co do Mazdy i serwisu, mój ojciec kupił 626 ge którą obecnie ja jeżdżę w 96 roku w Reichu jako nową i jakoś w PL nigdy nie miał problemu z częściami, a do D raczej po serwisach nie jeździł. Obecnie jeździ autem o którym w Polsce nikt nie słyszał i też nie ma problemu z eksploatacją, myślę, że jak ktoś obrotny to i z Tatą by sobie poradził. Co do opinii Grzyby, to szczerze mówiąc w ogóle jej nie rozumiem-przecież to chyba nie jest wielki problem oddać auto do serwisu do miasta innego niż to w którym się mieszka, będziesz jeździł tylko markami które mają swojego przedstawiciela w zasięgu Twojego wzroku?
Kierownica dla każdego:D
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2009, 19:37
Posty: 93
Skąd: PoZnań
Auto: Mazda

Postprzez Grzyby » 17 paź 2010, 21:52

Żaden z Was nie rozumie tego argumentu. A szkoda.

Co mi z gwarancji na auto kiedy serwis mam np. 200km ad domu?
Jeśli będzie awaryjne to guzik z tej gwarancji bo:
1. Jeśli nie odbiorą auta za free, to dajmy na to zadziała assistance firmowe (o ile jest takie), lub sam się będę z tym bujał.
2. Jeśli (!!) dostanę auto zastepcze to będę musiał i tak jechać nim po odbiór naprawionego auta te 200km w jedną stronę (czyli jedna naprawa = paliwo na 400km. Co jeśli naprawy będą hmmm, "cykliczne"?
Co mi ta gwarancja da? Zwrot kosztów paliwa za w/w sytuacje? Oczywiście że nie.

bartezm napisał(a):Jak miales cronosa to bylo aso mazdy (lub firmowy serwis) w kielcach?

A co to ma do rzeczy w trakcie rozmowy o gwarancji TATA?
Totalnie i zupełnie NIC!
Przypomnę Ci (bo chyba się mocno pogubiłeś w temacie) że rozmawiamy o kupnie NOWEGO auta marki TATA i zachwalaną przez Ciebie rzekomą zaletą posiadania gwarancji. Na prostym przykładzie pokazuję Ci że wątpliwa to zaleta ale Ty najwyraźniej nie zamierzasz tego zrozumieć.

bartezm napisał(a):pezepraszam Cie. Zapomnialem ze Kielce to stolica. Reszta okolica

Po co ta ironia? Złośliwości nie są żadnym argumentem w dyskusji.
Pokazują raczej brak klasy, a o to Cię nie posądzam.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Tomek6 » 17 paź 2010, 21:57

Dziś w Katowicach stało na parkingu takie jedno TATA Safari, obejrzałem je dookoła, zajrzałem do środka, pomacałem na ile się dało <lol> I nie widzi mi się za bardzo to auto do innych celów niż
bartezm napisał(a):do slomy, zboza, swin i krow
;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez Mev » 17 paź 2010, 23:20

Grzyby – idąc śladami tego co napisałeś, to gdybym np. ja chciał kupić nowe auto to miałbym wybór ograniczony do Mitsubishi, Citroena, Renault i Toyoty bo reszta marek jest w odległości minimum 100km... Czyli np. nie kupię nowego Volvo, Mercedesa czy też Mazdy bo mam daleko do ASO na ew. serwisy czy naprawy gwarancyjne?
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Grzyby » 17 paź 2010, 23:24

Kolejny nie potrafiący zrozumieć o czym mowa ...
Ręce opadają przy Was.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Mev » 17 paź 2010, 23:26

Grzyby napisał(a):Kolejny nie potrafiący zrozumieć o czym mowa ...

No to wyjaśnij to proszę tak łopatologicznie, żebyśmy zrozumieli...
Ostatnio edytowano 17 paź 2010, 23:29 przez Mev, łącznie edytowano 2 razy
f*ck
Forumowicz
 
Od: 7 sie 2005, 14:16
Posty: 5791 (0/3)
Skąd: Piła
Auto: Mercedes CLS '18
Range Rover Sport
Fiat 500

Postprzez Grzyby » 17 paź 2010, 23:27

Przeczytaj proszę tytuł wątku i to o czym rozmawiamy w TEMACIE.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

Moderator

Moderatorzy Moto