Jeśli nie CX-7, to co?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Kamil » 26 lis 2010, 12:43

lucass <spoko> a poza tym, "mazda to mazda"
Też nie rozumiem porównania accorda do Cx'a. To inne segmenty, no chyba że kolega chce zamienić na cokolwiek innego niż Cx
Kamil
 

Postprzez stef » 26 lis 2010, 13:08

Mazde mam niecałe 2 miesiące wiec jeszcze mi się nie znudziła :). Proponuję po prostu zamiennik dla cx7, czyli to o co prosił autor postu. Accord nie, ok, ale oprócz dyskwalifikacji nikt nic konkretnego nie zaproponował. A faktycznie kolega chciał zamienić na cokolwiek innego niż cx7 :).
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Lucass » 26 lis 2010, 13:15

Jest mase aut w tym segmencie , ja proponowałem Audi Q5 ale są jeszcze :Citroen C-crosser , Mitsu Outlander , Nissan Murano ,BMW X3, Infinity EX , Volvo XC60 itd. itp. a więc do wyboru do koloru.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez Dan B-B » 26 lis 2010, 13:32

A może kolega hrvatski już zdecydował i zamienił CX na jakieś inne auto,i może w końcu się pochwali na jakie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 01:53
Posty: 50
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX 7 Sport EU
Nissan Juke 1,6 Turbo

Postprzez pytelek » 26 lis 2010, 21:34

Panowie a co myślicie o Mitsubishi Outlander? Ja się nad nim zastanawiałem zanim kupiłem CX-a, z tym że 260KM jednak przeważyło. Widze że teraz sprzedają je tylko ze Dieslami 2.0 i 2.2, ale wcześniej był z tego co pamietam też z jakimś fajnym benzyniakiem. Na Allegro jest jeden biały, 3.0 GT V6, może się podobać.
Sporo miejsca w środku, dość dobrze wykonany środek, no i rzecz której czasami mi brakuje w CX-7 to siedem miejsc. No i napewno lepszy napęd 4x4
No i niezłą alternatywą może chyba też być nowa Kia Sorento. Nie siedziałem w środku więc nie wiem jak wnętrze, ale z zewnątrz może się podobać. Z dieslem 2.2 ma 200KM i 9,5s do setki, no i kosztuje 150tyś zł.
Więc cena podobna jak w Maździe, wyposażenie też, no i jest 7 miejscowa. Właściwości terenowe w porównaniu z poprzednią generacją Sorento pogorszyły się, ale są pewnie porównywalne z tymi w Maździe.
Powiem szczerze, że jakbym teraz miał wybierać to mocno zastanawiałbym się nad Sorento.
Początkujący
 
Od: 7 mar 2010, 14:55
Posty: 10 (0/1)
Skąd: Kąty Wrocławskie
Auto: Cx-7 2.3 260 KM 09' EU

Postprzez Lucass » 26 lis 2010, 22:00

pytelek napisał(a):Panowie a co myślicie o Mitsubishi Outlander? Ja się nad nim zastanawiałem zanim kupiłem CX-a, z tym że 260KM jednak przeważyło. Widze że teraz sprzedają je tylko ze Dieslami 2.0 i 2.2, ale wcześniej był z tego co pamietam też z jakimś fajnym benzyniakiem. Na Allegro jest jeden biały, 3.0 GT V6, może się podobać.
Sporo miejsca w środku, dość dobrze wykonany środek, no i rzecz której czasami mi brakuje w CX-7 to siedem miejsc. No i napewno lepszy napęd 4x4
No i niezłą alternatywą może chyba też być nowa Kia Sorento. Nie siedziałem w środku więc nie wiem jak wnętrze, ale z zewnątrz może się podobać. Z dieslem 2.2 ma 200KM i 9,5s do setki, no i kosztuje 150tyś zł.
Więc cena podobna jak w Maździe, wyposażenie też, no i jest 7 miejscowa. Właściwości terenowe w porównaniu z poprzednią generacją Sorento pogorszyły się, ale są pewnie porównywalne z tymi w Maździe.
Powiem szczerze, że jakbym teraz miał wybierać to mocno zastanawiałbym się nad Sorento.


Mnie osobiście Mitsu Outlander się podoba , ten rekinowaty przód jak w Lancerze jest <spoko> .
Z tego co słyszę to jak najbardziej dopracowane i godne polecenia auta. Silnik klekota w Mitsu to słynna konstrukcja koncernu VAG-a 2.0 tdi. Były z nim duże kłopoty (pękające głowice , padające wtryski) ale teraz chyba jest już całkowicie wyleczony.
Jeśli chodzi o KIA Sorento to nie słyszałem jakoś żadnych opinii. Ponoć koreańcy się dwoją i troją żeby ich auta były lepsze i lepsze ale ja już chyba taki konserwatywny jestem i bym tego nie kupił :P
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez stef » 27 lis 2010, 09:40

Gdyby tylko ten 3.0 V6 był na rynku to bardzo prawdopodobne, że jeździłbym Outlanderem. Miałem okazję przejechać się autem kolegi z silnikiem 2.0 tdi i jechał nawet nieźle, szkoda tylko ,że odcinało przy 4500 zamiast przy 6500 :). Ale kolega zrobił program i ma teraz coś pod 190KM. Dla mnie to nie jest rozwiązanie i w rachuhbę wchodziła tylko bnenzyna. Ten 2.4 pewnie jakoś jeździ ale do Mazdy mu daleko. Natomiast Auto jako całość prezentuje się bardzo ciekawie. Bardzo dużo miejsca, duży bagaznik, 7 miejsc, fajnie składane fotele, no i po lifcie naprawdę dobrze zrobione wnętrze. Niestety salon Mitsu w soboty nie robi jazd testowych <glupek2> i nawet nie pofatygowali się, żeby do mnie oddzwonić. Nie to nie :). Kii Sorento nie oglądałem bo wyszła jak juz zamówiłem cx7, ale może być godna uwagi. Widziałem test Kii Sorento, Mazdą CX7 i AUdi Q5 i osiągi najlepsze miała Kia. Nie pamiętam czy wygrała ale prezentowała się nieźle.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez domin1979 » 27 lis 2010, 10:30

stef napisał(a):Widziałem test Kii Sorento, Mazdą CX7 i AUdi Q5 i osiągi najlepsze miała Kia. Nie pamiętam czy wygrała ale prezentowała się nieźle.
http://4x4.auto-swiat.pl/wydania,SUV-y-na-wyzszym-poziomie-Mazda-CX7-kontra-Audi-Q5-i-Kia-Sorento,844,1,Zdjecie,844,2.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez tv200 » 28 lis 2010, 01:26

Ja miałem Accord Type-S '04 i po 3 latach wymieniłem na CX i był to niewątpliwy postęp. Oczywiście że Accord to bardzo dobre auto i w dodatku również produkowane w Japonii /chyba, że coś się zmieniło/ ale nie ma porównania z CX. Jak ktoś chce koniecznie zmienić, to jego prawo ale lepszy na gorszy to jest totalny bezsens.
Może jakieś ciekawsze inspiracje co zamiast CX? Ja bym rozważał Volvo XC 60 w jakiejś przyzwoitej specyfikacji ale to pewnie będzie ze 2 stówki. A inni?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:33
Posty: 30
Auto: CX-7 2,3TURBO AT

Postprzez stef » 15 gru 2010, 13:47

http://allegro.pl/item1369124801.html jesli tylko nie byla walona i jest w takim stanie jak opis to nie ma nad czym sie zastanawiac. w tej cenie nie kupi sie nic lepszego. to auto od zawsze bylo moim marzeniem, ale niestety acura nie ma w europie przedstawicielstwa a podaz uzywanych jest na rynku minimalny. to jest wersja po lifcie i dobrze wyposazona, a jak jezdzi mozna zobaczyc na youtube.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Richie » 15 gru 2010, 19:51

Jeździłem, różnymi. Jeśli nie CX-7 to tylko BMW X6, :P reszta nie warta uwagi.

Pzdr.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sie 2010, 21:41
Posty: 11

Postprzez widmo82 » 15 gru 2010, 22:22

hrvatski napisał(a):...dobija mnie system finansowania zakupu tego auta, który wybrałem). Zastanawiam się nad jego sprzedażą i zakupem innego auta.

tzn?
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3600 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez zyziek » 16 gru 2010, 01:10

Ja mógłbym z czystym sumieniem polecić infiniti fx35 I lub II generacji. Znakomity samochód, a i wygląd niebagatelny.jeśli wyda Wam sie zbyt duży to jest jeszcze infiniti ex. Nowe to masakra cenowa, ale dwu, trzyletni to już poziom cenowy do akceptacji. Dla wymagających jest fx45.
Początkujący
 
Od: 13 lip 2009, 14:38
Posty: 27
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 AWD
Infiniti Fx35

Postprzez tv200 » 17 gru 2010, 00:36

Jednak jest kłopot z alternatywnymi propozycjami w porównywalnej cenie. BMW X6 to świetny pomysł od 350 tys w górę pewnie. Jeśli przyjąć, że cx-7 kosztuje ok. 150 tys to w tej cenie praktycznie nic nie ma, chyba, że faktycznie taka Acura z USA. Nie jestem pewien czy jest równie ładna <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:33
Posty: 30
Auto: CX-7 2,3TURBO AT

Postprzez stef » 17 gru 2010, 12:19

ladnosc to kwestia gustu :). na pewno jest wieksza, lepiej wyposazona, ma mocniejszy silnik i lepszy naped. no i automat :) a jak sie komus nie podoba to jest jeszcze zdx, ale niestety u nas jeszcze nie widzialem. technika podobna, stylizacja cos na styl x6, jesli sie komus podoba to tez fajna opcja...
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Lucass » 18 gru 2010, 16:07

Proponuję się przymieżyć do Subaru Forester.Jest to jak najbardziej mega dopracowany wóz. Jego trakcja w ciężkich warunkach jest super z racji zaawansowanego AWD Symmetrical i silnika boxera.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez mariuszcx-7 » 20 gru 2010, 00:11

Lucass napisał(a):Proponuję się przymieżyć do Subaru Forester.Jest to jak najbardziej mega dopracowany wóz. Jego trakcja w ciężkich warunkach jest super z racji zaawansowanego AWD Symmetrical i silnika boxera.



Witam, subaru forestera posiada moj dobry kolega z pracy mialem okazje nim pojezdzic dwa dni. W porownanu z cx-7 jest to po prostu mniejsze auto. Fakt, lepiej sie prowadzi, naped na 4 kola na sliskim dziala jakos tak bardziej zecydowanie. ALe..... w wersji 2.5 tuebo wada fabryczna glowicy silnika tzn. plyn przedostaje sie do oleju co rodzi koniecznosc remontu w zasadzie kazdej jednostki 2.5 turbo po przebiegu ok. 40tkm. Panowie, to sie nazywa wada fabryczna, a nie tam lamenty o tarcze zwichrowane. Dodatkowo, trzeszczace plastiki w tylnej czesci auta, dodam, ze auto kupione w salonie nowe, bezwypadkowe. Spalanie realne ok. 15 l/100 km bez pilowania, co w porownaniu z wieksza mazda nie przedstawia ie ciekawie. No i ogolnie gorsze wyposazenie niz w cx-7, 2.5 turbo to top w foresterze, a pomimo tego brak bose, rgulacji elektrycznej foteli, stopniowego sterowania szybami i wiele innych. Po prostu to auto jestskierowane do klienta bardzo przywiazanego do marki subaru, ktoremu takie niedociagniecia nie przeszkadzaja przy podobnej lub wyzszej cenie za auto. Przylaczam sie do opinii kolegow, ktorzy twierdza, ze ciezko w tej cenie znalezc konkurencje podobnie wyposazony pojazd do cx-7, chociaz fanatykiem marki mazda nie jestem. pozdrawiam
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Postprzez stef » 20 gru 2010, 10:34

Kupując auto wybierałem między foresterem a CX-7. Tak jak pisał poprzednik jest to auto dla fana marki. Mi bardzo nieodpowiadało zawieszenie, po prostu za miękkie i bujajace. Do tego kiepskie materiały w środku w dodatku słabo spasowane. Stukało tez coś przy szyberdachu i w bagażniku. Natomiast silnik jak i sam napęd bardzo dobre. Oczekiwałem trochę więcej w tej cenie. Natomiast jak wsiadłem w Mazdę od razu wiedziałem że to jest to.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Lucass » 20 gru 2010, 10:52

mariuszcx-7 napisał(a):
Witam, subaru forestera posiada moj dobry kolega z pracy mialem okazje nim pojezdzic dwa dni. W porownanu z cx-7 jest to po prostu mniejsze auto.


Kolega którym Forkiem jeżdził bo myślę że tym starszym , przypominam że nowy model mocno urósł

mariuszcx-7 napisał(a): Fakt, lepiej sie prowadzi, naped na 4 kola na sliskim dziala jakos tak bardziej zecydowanie..


Jeśli chodzi o prowadzenie to wszystkie Outlandery, C-crossery , Sorenta ,Tiguany w tym również Cx-7 to wręcz zabawki :) Wiem co potrafi Subru , naprawdę.

mariuszcx-7 napisał(a): ALe..... w wersji 2.5 turbo wada fabryczna glowicy silnika tzn. plyn przedostaje sie do oleju co rodzi koniecznosc remontu w zasadzie kazdej jednostki 2.5 turbo po przebiegu ok. 40tkm. Panowie, to sie nazywa wada fabryczna, a nie tam lamenty o tarcze zwichrowane...


Wiem że to nie forum Subaru . Tak właśnie się rodzą mity.
Znam bardziej lub mniej kilku włascicieli Subru (Forek , Impreza) z silnikiem 2.5 i akurat nie maja żadnych problemów.
Gwoli wyjaśnienia wszystkiego to silniki 2.5 a zwłaszcza 2.5 Turbo konstrukcji Subaru mają skłonność do konsumowania oleju.Jedne mniej drugie więcej , w jakims też stopniu wpływa na to też właściwe lub nie właściwe dotarcie. Tak ,tak panowie , każdy silnik boxera trzeba docierać. Te konstrukcje są bardzo wrażliwe na niski poziom oleju a zwłaszcza w Turbo musi być zawsze pod MAX. Jeżeli ktoś nie stosuje się do tych zaleceń a wielu się nie stosuje , to problemy z silnikiem murowane (uszczelka pod głowica , panewki)
Podsumowując to kierownicy psują silniki Subaru :)


mariuszcx-7 napisał(a):
Po prostu to auto jest skierowane do klienta bardzo przywiazanego do marki subaru, ktoremu takie niedociagniecia nie przeszkadzaja przy podobnej lub wyzszej cenie za auto. ...


Nowy Forester już taki nie jest i jest skierowany już dla wszystkich , co się bardzo nie podoba fanom Subaru <spoko>
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez mariuszcx-7 » 20 gru 2010, 12:35

Witam, kolega jeżdzi takim kwadratowym z 2007 roku. A co do mitów, to on rzeczywiscie naprawiał głowicę i się frustrował, że to niemal zasada w 2,5 t taka usterka, ponieważ znalazł na forum wiele osób z podobnym problemem we wtedy nowym aucie. Oczywiscie serwis mu się wykpił od odpoiwedzialności twierdząc, iz wynika to z przegrzania silnika zbyt agresywna jazdą <rotfl> Mechanicy niezalezni stwierdzili, że oglew głowicy jest juz na etapie projektowania zbyt cienki i w zwiazku z tym płaszcz chłodzacy jest niewydolny. Nie wiadomo, komu było wieżyć, w każdym razie auto stało popsute.
Ja osobiscie cieszę się, że w cx-7 na razie nie ma tego rodzaju kłopotów.
Człowiek wybierając auto w duzej mierze kieruje sie mitami oraz porywem serca, tak było w moim przypadku w relacji do cx-7. Inna sprawa, że jak się lubi swoje auto, to mozna mu wybaczyć mniejsze, czy wieksze niedociągniecia.
PS. Inny kolega z pracy odebrał tydzień temu nowego forestera boxer diesel. Jak się przejadę, to opiszę wrażenia w porównaniu do mazdy cx-7
pzdr
Mazda CX-7 2.2d
sport+
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2010, 09:47
Posty: 54 (0/1)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Moderator

Moderatorzy Moto