Jeśli nie CX-7, to co?

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez hrvatski » 10 paź 2010, 09:00

Witam. To mój bodajże pierwszy wpis na tym forum. Jestem posiadaczem CX-7 od dwóch lat, przejechałem niemal 60 kkm. Auto jest rzeczywiście świetne, pięknie chodzi, ślicznie wygląda. Nie mam żadnych zastrzeżeń, ale... chyba straciłem serce do tego samochodu (dobija mnie system finansowania zakupu tego auta, który wybrałem). Zastanawiam się nad jego sprzedażą i zakupem innego auta. Nie chciałbym się jednak przesiadać na coś słabszego, mniej zrywnego, mniej komfortowego – jestem ciekaw, co byście polecili w mniej więcej takim samym przedziale cenowym. Chcę Was zapewnić, że to nie jest żadna prowokacja; nie chcę również, żeby przekonywać mnie, żebym przy nim został, argumentami o jego świetności (znam je bardzo dobrze). Więc?
hrvatski
 

Postprzez Lucass » 11 paź 2010, 11:20

Nie ma lepszego auta w tej klasie za takie pieniądze , zapewniam cię. Możesz tam próbować coś innego tylko uważaj żeby nie było " zamienił stryjek siekierke na kijek".

Kiedyś tam podobała mi się wypowiedź gości z brytyjskiego Top Gear a mianowicie stwierdzili że Cx-7 to taka tańsza alternatywa dla Porsche Cayenne , nic dodać nic ująć.

Jeśli naprawde chcesz spróbowac coś innego to może nowy Subaru Forester ,Subaru Legacy Outback.Napęd 4x4 w Subaru będzie nieporównywalnie lepszy do Mazdy ale reszta niekoniecznie.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez stef » 11 paź 2010, 11:50

Tylko Forester nie ma już silnika turbo, a senswonie jeżdżący Legacy czy Outback to już ok. 200tys. Można jeszcze popatrzeć na podstawowe wersje BMW x1, Volvo XC60 czy Mercedesa GLK, ale to będą golasy, jakiekolwiek doposażenie winduje cenę jak wyżej. Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem Cx-7 i gdy nachodzą mnie wątpliwości co do wyboru to sobie uświadamiam że w tej kwocie cieżko o coś lepszego. Nawet ciężko o coś porównywalnie dobrego i ładnego :)
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Lucass » 11 paź 2010, 12:45

stef napisał(a):Tylko Forester nie ma już silnika turbo, a senswonie jeżdżący Legacy czy Outback to już ok. 200tys. Można jeszcze popatrzeć na podstawowe wersje BMW x1, Volvo XC60 czy Mercedesa GLK, ale to będą golasy, jakiekolwiek doposażenie winduje cenę jak wyżej. Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem Cx-7 i gdy nachodzą mnie wątpliwości co do wyboru to sobie uświadamiam że w tej kwocie cieżko o coś lepszego. Nawet ciężko o coś porównywalnie dobrego i ładnego :)


No właśnie , kolega widać jest w temacie zorientowany. Forester nie ma już turbo (czyżby mieli z nim problemy) a każde Subaru Outback ledwo jedzie.
BMW X1 to jakiś dla nastolatka lub kawalera , wymiary jak resorówka Matchbox-a :)
XC60 , GLK z mocnymi silnikami i wyposażeniem to do ceny Cx-a trza ok 100tys.PLN doliczyć – warto ??????
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez stef » 11 paź 2010, 15:25

Forester turbo nie spełniał normy euro5, która wejdzie od 1.1.2011, czyli jak się domyslam Legacy 2.5 GT też nie będzie, szkoda. Jak brałem pod uwagę Forestera to były w Polsce 2 ostatnie egzemplarze. Co do wyboru auta to można jeszcze spojrzeć " w dół" np. jakis mocniejszy Tiguan i porządnie go doposażyć.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez People_Hate_Me » 11 paź 2010, 15:28

Ponoć subaru w najbliższej przyszłości wprowadza nowego Boxera które będzie spełniało norme euro5.
Tylko nie wiem w którym modelu to wyjdzie :D
Psssssssssssssst
Moderator
 
Od: 16 lip 2008, 15:26
Posty: 6441 (5/20)
Skąd: Trn
Auto: Mazda MX-6 (GE) 2.0 FS-T 93r
Subaru Impreza (GC) 2.0 Combi

Postprzez Lucass » 11 paź 2010, 15:36

stef napisał(a): Co do wyboru auta to można jeszcze spojrzeć " w dół" np. jakis mocniejszy Tiguan i porządnie go doposażyć.


Please,tylko nie proponuj nikomu tego brzydalaaaaa bo wygląda jak <dupa>
Moja znajoma to ma od nowości i ... jest częstym klientem serwisu VW .
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez stef » 11 paź 2010, 23:24

wiesz.. sa rozne gusta :) my jak szukalismy auta to jezdzilem po roznych salonach. jak podjechalismy pod vw to zona kazala zawrocic, nawet z auta nie wyszlismy :). niemniej technicznie auto moze byc calkiem niezle. ale wyglada jak kupa , to fakt.
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez domin1979 » 12 paź 2010, 07:58

W tej cenie to nie ma raczej nic ciekawego o konkretnym wyglądzie. Można próbować ściągać ze stanów Infiniti :P Może coś w podobnej cenie się znajdzie zza oceanu? Chyba tylko to auto poza CX-7 podchodzi mi z wyglądu. Do 200 tys. zbyt wiele kombinacji nie ma, same "znane" golasy lub brzydale jak ix55 czy wymieniony VW.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Lucass » 12 paź 2010, 09:48

stef napisał(a):wiesz.. sa rozne gusta :) my jak szukalismy auta to jezdzilem po roznych salonach. jak podjechalismy pod vw to zona kazala zawrocic, nawet z auta nie wyszlismy :). niemniej technicznie auto moze byc calkiem niezle. ale wyglada jak kupa , to fakt.


Wiem , o gustach się nie dyskutuje. Tiguan nie moze sie równać w dosłownie niczym do Cx-a.
Tiguan jest budżetowym dupowozem dla mas pozbawiony zaawansowanych rozwiązań technicznych a w dodatku awaryjnym(oszczędności na wszystkim).
Zrobisz co chcesz ale nie potrafie zrozumieć osoby która wymienia Cx-a na Tiguana <co?>
Jeżeli już tak koniecznie chcesz spróbować tej "wspaniałej " nemeckiej motoryzacji to proponuję Audi Q5 , w wersji z 2.0TDI z wyposażeniem podstawowym powinieneś się w ok.180 tys.PLN zmieścić i czekać ok. 6 miesięcy na odbiór .
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez hrvatski » 12 paź 2010, 19:14

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Faktycznie, tiguana nie ma co porównywać do cx-7. Byłem, widziałem. Jest ciasno – nie widziałem różnicy między tiguanem a suzuki sx4, z której przesiadłem się na cx-7. A co myślicie o hondzie accord, diesel w automacie?
hrvatski
 

Postprzez domin1979 » 12 paź 2010, 20:41

hrvatski napisał(a):Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Faktycznie, tiguana nie ma co porównywać do cx-7. Byłem, widziałem. Jest ciasno – nie widziałem różnicy między tiguanem a suzuki sx4, z której przesiadłem się na cx-7. A co myślicie o hondzie accord, diesel w automacie?
Na pewno Accord to jedno z ciekawszych dla mnie aut w tej klasie. Minusem jest mały bagażnik w wersji kombi. Diesle Hondy są wg mnie solidne ale nie mam doświadczeń z ich automatem.
Ale to już Panie kolego inna dyskusja, inny typ nadwozia. W tej klasie równie dobrze można rozważyć M6 z 2.2 dieslem lub nawet raczej pospolitą nową C5 bo wydaje się udana i ma parę gadżetów.
Ja osobiście bym myślał o M6 lub Accordzie. Oba produkowane w Japonii.
W klasie crossover'ów dużo mniej do dyskutowania :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Lucass » 13 paź 2010, 21:23

domin1979 napisał(a):Diesle Hondy są wg mnie solidne ale nie mam doświadczeń z ich automatem.
Ale to już Panie kolego inna dyskusja, inny typ nadwozia. W tej klasie równie dobrze można rozważyć M6 z 2.2 dieslem lub nawet raczej pospolitą nową C5 bo wydaje się udana i ma parę gadżetów.
Ja osobiście bym myślał o M6 lub Accordzie. Oba produkowane w Japonii.
W klasie crossover'ów dużo mniej do dyskutowania :P



Moja żona jeździ Accordeonem 2.2 diesel i niestety są problemy z filtrem DPF.
Filtr nie chce się oczyścić nawet podczas ostrej jazdy w trasie , żeby tego było mało to wzrasta poziom oleju w silniku co jest oczywiście spowodowane złą pracą systemu oczyszczania filtra DPF.
Accordzik musi co jakieś 4 , 5 tys.km jechać do serwisu w celu : przepalenia DPF , wymiany oleju i wgraniu nowego softu z nadzieją że będzie lepiej ale niestety nie jest :(
Żona podczas wizyt w ASO widziała już kilku awanturujących się klientów , domyślacie się z jakim problemem przyjechali .
Nie chce robić antyreklamę Hondzie (jestem również miłośnikiem tej marki) ale dali pupy z tym systemem no ale nie tylko oni bo teraz musi być ekologicznie a ekologia +diesel =kłopoty. Możliwe że teraz jest lepiej , nasz Accord ma 2 lata. Proponuję poczytać ,zapytać itd. na www.honda-klub.org.pl
Jeśli chodzi o pracę silnika to jest bardzo kulturalny i dość cichy ale niestety przyrost mocy bardzo liniowy co powoduje że osiągi wydają się słabsze niż w rzeczywistości.Starsza wersja tego klekota dawała tzw. strzał w plecy czyli większy fun. Generalnie mam zasadę że jak japończyk to tylko benzyna , żona nie posłuchała i jest jak jest :|
Nie wiem jak jest z automatem bo mamy manuala ale osiągi niestety będą słabsze , tutaj wzorem superszybka skrzynia DSG koncernu VAG.

Mazda 6 to piękne auto i mam do niej słabość jak i zresztą do większości Mazd. Moja połówka planuje sobie wymienić Accorda na M6 ale już w benzynie <jupi>
Oglądałem parę dni temu program w tvn turbo o systemach DPF i jednym z bohaterów był pan który swoją Mazdą 3 diesel odwiedza serwisy z dokładnie takimi samymi objawami jak nasz Accordzik :|
Nie wiem dokładnie jak to teraz jest w nowych dieselach Mazdy ale być może znacznie udoskonalili system dopalania sadzy.

Citroen C5 jest bardzo udany.Moich trzech dobrych znajomych ma C5 , każdy w dieslu i są baaardzo zadowoleni. Żaden z nich na razie nie miał problemów z DPF , w silnikach nie przybywa oleju czyli systemy chyba pracują OK. System DPF Citroena ma zbiorniczek na płyn który zwiększa temperaturę spalania co powinno wystarczyć do przepalenia samego filtra.
Kilka razy miałem okazję pojeździć osobiście C5 i powiem szczerze że to naprawdę świetne auto.

Życzę Ci hrvatski udanego zakupu i oczywiście proponuję wziąść również pod uwagę nowego Cx-7 po lifcie :)
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez domin1979 » 13 paź 2010, 21:37

Lucass napisał(a):Nie wiem dokładnie jak to teraz jest w nowych dieselach Mazdy ale być może znacznie udoskonalili system dopalania sadzy.
W nowej M6 jest zupełnie co innego i póki co nie słychać o problemach z DPF.
Lucass napisał(a):Generalnie mam zasadę że jak japończyk to tylko benzyna
Popieram ale nie każdy może :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Dan B-B » 14 paź 2010, 14:31

Witam
w podobnej cenie ,bo po "stałych" dużych rabatach można kupi Nissana Murano ,auto podobnej klasy co Mazda ,kwestia wyglądu to rzecz gustu mi najnowszy model nie przypadł do gustu w odróżnieniu od pierwszej wersji,silnik dośc mocny,wyposażenie też dośc dobre i bogate,takie tańsze Infinity.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2010, 01:53
Posty: 50
Skąd: Bielsko-Biała
Auto: Mazda CX 7 Sport EU
Nissan Juke 1,6 Turbo

Postprzez stef » 14 paź 2010, 15:28

no taki accord type-s benzyna w kombiku i do tego bialy to bardzo dobry wybor. gdyby tylko mial shawd to juz bym nim jezdzil :)
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez tv200 » 25 lis 2010, 01:38

Nie , no jasne, że Accord jest lepszy od CX7. Gratulacje. Może Fiata Pandę 4x4 chcesz? Też praktycznie to samo! Zamienić na gorszy to nie problem. <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2010, 20:33
Posty: 30
Auto: CX-7 2,3TURBO AT

Postprzez stef » 25 lis 2010, 12:24

Rozumiem, że jeździłeś jednym i drugim, że tak od razu skreślasz Accorda? Zamiast wstawiać bardzo śmieszne kawałki o Pandzie napisz czemu wybrałbyś CX-7 a nie Accorda? Tak się składa, że mój brat własnie odebrał nowego Accorda i niedługo będę miał okazje porównać te auta. Na razie mogę tylko powiedzieć, że Accord jest lepiej i ladniej wykonany w środku, i wg mnie ladniejszy. Type-S jeździ podobnie jak nie lepiej niż cx-7, brakuje tylko napędu na 4 koła. A poza tym Honda to Honda :)
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2010, 00:04
Posty: 48

Postprzez Alph » 25 lis 2010, 16:30

Cx, a nie Honda dlatego, że ma 4x4, siedzisz wyżej , więcej widzisz, masa to jednak masa i bezpieczniej sie czuje, uroda mazdy tez jest atutem (to jest rzecz gustu:–) ) ,
Pozdrawiam

Maciek

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2005, 14:15
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX 7 EU,
Mazda 2,

Postprzez Lucass » 26 lis 2010, 11:30

stef napisał(a):Rozumiem, że jeździłeś jednym i drugim, że tak od razu skreślasz Accorda? Zamiast wstawiać bardzo śmieszne kawałki o Pandzie napisz czemu wybrałbyś CX-7 a nie Accorda? Tak się składa, że mój brat własnie odebrał nowego Accorda i niedługo będę miał okazje porównać te auta. Na razie mogę tylko powiedzieć, że Accord jest lepiej i ladniej wykonany w środku, i wg mnie ladniejszy. Type-S jeździ podobnie jak nie lepiej niż cx-7, brakuje tylko napędu na 4 koła. A poza tym Honda to Honda :)


Nie rozumiem kompletnie takiego porównania , to całkiem inne auta. Ja rozumiem że ci się Cx-7 znudziła i kombinujesz nad innym autem. Naprawdę musiał bym postradać zmysły żeby Cx-7 na Accorda wymienić. Jestem bardzo obiektywny bo mam w domu Accordeona i Cx-7 a w dodatku przez x lat nie widziałem innej marki niż HONDA. Dużo w branży się zmienia i Honda niestety teraz się koncentruje na produkcji budżetowych samochodów dle mas , przykład : koniec z produkcją takich sprzętów jak NSX , S2000, Accord type-r, Legend.
Jeżeli chodzi o Mazdę to polityka jest całkiem odwrotna i chłopaki cięzko pracuję nad kolejnym RX-8 z nowym wanklem , nowy MX-5 jest fenomenalny , naprawdę Mazda ma pasję którą Honda dawno straciła.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Moderator

Moderatorzy Moto