Zakup nowego auta – Mazda3 BM (2014 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez czarmi » 5 sty 2015, 11:49

stern napisał(a):Gdyby Mazda była produkowana w Polsce, firma mogłaby zbankrutować, tak dobre byłyby to samochody. ;)

Rozumiem Twój sarkazm, ale:
– technologia produkcji,
– wszystkie maszyny i urządzenia,
– kadra kierownicza, kontrole jakości,
są przeniesione "żywcem" z Japonii. Czy to nie jest gwarancja dobrej roboty?
Tak naprawdę to się okaże "w praniu".
Nie wiele mogę powiedzieć o autach Fiata z uwagi na to, iż nigdy auta tej marki nie posiadałem.
Z powszechnych opinii wnioskuję jedynie, że Fiaty jakoś nigdy nie cieszyły się bardzo dobrą opinią jeśli chodzi o ich bezawaryjność i pokrewne temu tematy. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1412 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez stern » 5 sty 2015, 13:30

czarmi napisał(a):Rozumiem Twój sarkazm, ale:


Chyba muszę popracować nad swoim sposobem wysławiania się*.
To nie był sarkazm.
Naprawdę uważam, że Polacy potrafią pracować lepiej niż "zagranica".

czarmi napisał(a):Z powszechnych opinii wnioskuję jedynie, że Fiaty jakoś nigdy nie cieszyły się bardzo dobrą opinią jeśli chodzi o ich bezawaryjność i pokrewne temu tematy. :]


A sprawdzałeś Fiata Pandę produkowanego w Tychach? To było najbardziej bezawaryjne auto w koncernie.
O najlepszym wykonaniu itd. itp.
Sprawa się rypła, jak kolejna Panda zaczęła być produkowana w Italii.


Ps. To nie jest sarkazm.
Ps. 2. Może chodzi o to, że wszyscy są tak przyzwyczajeni do narzekania na wszystko co polskie, że pochwały są odbierane jako ironia czy sarkazm???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:10
Posty: 67 (12/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: BM, 120KM, 2014

Postprzez czarmi » 5 sty 2015, 13:38

stern napisał(a):Gdyby Mazda była produkowana w Polsce, firma mogłaby zbankrutować, tak dobre byłyby to samochody. ;)


No to pięknie, ale jeśli to co napisałeś nie było sarkazmem, to może coś ze mną jest nie tak <co?> :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1412 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez Marianek » 5 sty 2015, 13:50

Polacy jak każdy inny naród ma swoja przywarę, u nas jest wieczne narzekanie na wszytko i szukanie wad, nie wiadomo jak idealny był by produkt a i tak znajdziemy jakąś pierdołę która urośnie do mega problemu. Wydajność Polskich pracowników jest o 30% wyższa niż na zachodzie, wiem to gdyż nasza firma ma odział w Polsce z produkcją, ale za to mamy najbardziej wyzyskujących ludzi menadżerów nie liczących się z przyszłością firmy.
Z Panda jest prawda :) odkąd produkcja jest we Włoszech jest lipa, 500 jest bezawaryjna, tylko przeglądy :)
Telewizory LG jakościowo stoją lepiej niż Samsung mimo ze oba maja zaprogramowany żywot.

Co do Meksyku nie obawiał bym się :) VW Jeta też stamtąd jest i nie ma z nią problemów, golfizna z europy ma więcej ;) a niby to samo.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez am86 » 5 sty 2015, 16:53

Jeśli faktycznie masz w umowie numer VIN i nie dokonałeś zmiany tej umowy w formie pisemnej, to oczywiście w przypadku nie dostarczenia Ci pojazdu określonego w umowie – w ustalonym terminie – masz pełne prawo do zwrotu zaliczki. To dealer nie wywiązał się z umowy. A ustalenia telefoniczne nie mają tutaj znaczenia.

Jeśli chodzi o sprawdzenie pojazdu. Jak znasz VIN, napisz do MMP z zapytaniem o datę produkcji auta. Czyli podaj swoje dane + VIN auta i info, iż chciałbyś poznać datę produkcji swojego auta. Otrzymasz taką informację. Na tej podstawie będziesz mógł określić, czy np. auto stało jako demówka. Auto po produkcji trafia najpóźniej po 2 tygodniach na statek, do tego transport droga morską, a w Antwerpii auta stoją średnio 3 tygodnie.

A byłeś zobaczyć to auto? Czy faktycznie przyjechało? Jak stoi na placu i czeka na uzbrojenie to zapewne będzie jeszcze zafoliowane – środek i felgi – jeśli jest nowe.

Zauważyłem też, że sporo dealerów zamawiało auta na swój plac jeszcze z produkcji made in Japan. Dobrze znali reakcję potencjalnych klientów na informację o produkcji w Mexyku. Zamówione auta i tak zostaną sprzedane, więc nie ryzykowali.

Sprawdź datę produkcji w MMP ;) Będziesz mógł określić czy Twoje auto miało faktycznie szanse być wersją demo u innego dealera.
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2014, 14:38
Posty: 141 (1/7)
Auto: Mazda 3 BM 165KM HB SkyPassion SoulRed ;)

Postprzez creet » 5 sty 2015, 20:10

Lukatu napisał(a):Podpisałem umowe k-s mazdy z VINem meksykańskim


Dziwne. Za moich czasów umowa z moim dealerem nie zawierała VIN. Co nie zmienia faktu, że pewnie sporo klientów nie miało by nic przeciwko autu produkcji japońskiej zamiast meksykańskiej (choćby ze względów sentymentalnych)

Lukatu napisał(a):Mam obawy że może próbują mi opchnąć jakaś demówke (...) Jaką mogę mieć pewność, że auto nie służyło za demówkę u innego dealera?


To chyba łatwo sprawdzić. Obejrzyj bardzo dokładnie całe auto i zweryfikuj czy lakier lub plastiki nie są zniszczone itp. Jeśli są, nie odbieraj. Telefon do MMP nie zaszkodzi, jeśli Ci to przeszkadza nie powinieneś mieć nawet oporów z zasygnalizowaniem tego Twojemu sprzedawcy z prośbą o wykonanie przez niego telefonu do MMP. W końcu zakup auta to powinna być przyjemność, a do czasu jak nie wpłacisz kasy, sprzedawcy nie mogą być za bardzo asertywni;)

Lukatu napisał(a):Czy dostarczenie auta niezgodnego z nr VIN na umowie umożliwia mi zerwanie umowy k-s bez narażania się utraty sumy 3% wartości auta?


Oczywiście, że tak – skoro dealer nie potrafił się wywiązać z tego co ci przyrzekł w umowie, to masz prawo taką umowę wypowiedzieć. Domyślam się że 3% o których piszesz, to wpłacony przez Ciebie zadatek lub zaliczka. Tu zerwanie umowy było by z winy dealera, sprawdź którą formę masz wpisaną w umowie:
– dla zadatku, należy Ci się zwrot dwukrotności wpłaconej kwoty
– dla zaliczki, należy Ci się po prostu jej zwrot.

Sugeruję poczytać różnice między zadatkiem a zaliczką. Z oczywistych względów dealerzy podsuwają wzory umów z zadatkiem – warto taki zapis zmienić.

Niemniej jednak, stoję na stanowisku, że wystarczy czujność przy odbiorze auta. Nie demonizujmy tych dealerów:) Jak na mój gust tamten dealer na zasadzie współpracy oddał zamówione (wirtualnie) auto na stock, by Twój dealer mógł Ci je sprzedać zdejmując ze stocku dla siebie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez Lukatu » 6 sty 2015, 00:35

am86 napisał(a):J
Sprawdź datę produkcji w MMP ;) Będziesz mógł określić czy Twoje auto miało faktycznie szanse być wersją demo u innego dealera.


Znasz bezpośredni numer do MMP? Na stronie głównej Mazdy znalazłem jedynie adres mailowy: mmpol-kontakt@mazdaeur.com.

Dopisano 6 sty 2015, 00:06:

A byłeś zobaczyć to auto? Czy faktycznie przyjechało? Jak stoi na placu i czeka na uzbrojenie to zapewne będzie jeszcze zafoliowane – środek i felgi – jeśli jest nowe.


Auto stoi na placu – przed nowym rokiem, dzień po upłynięciu daty dostawy auta dealer zaproponował dokonanie rejestracji, wpłaty reszty, całej kwoty po obejrzeniu uprzednio auta, ale bez możliwości odbioru (!), ponieważ mają braki w stanach magazynowych – nie ma opon zimowych i felg, które dodatkowo zamówiłem – niezłe jaja, udało im się skołować inne auto, ale nie byli w stanie zaplanować dostawy opon i felg z 1.5 miesięcznym wyprzedzeniem – <glupek2>
Gdy będę odbierać auto zdecydowanie zwrócę uwagę na stan wnętrza i mam nadzieję, że środek będzie zafoliowany, choć przede wszystkim będę starał się potwierdzić datę produkcji w MMP :>
Początkujący
 
Od: 16 gru 2014, 16:06
Posty: 8 (3/0)
Auto: Mazda 3 Sky Energy HB 165 hp 2014

Postprzez czarmi » 6 sty 2015, 11:51

Proszę bardzo:
Mazda Polska
ul. Iłżecka 24
02-135 Warszawa

tel. +48 (22) 318 19 73
(22) 318 19 76
faks +48 (22) 318 19 70

http://www.mazda.pl/
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1412 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez wizbek » 6 sty 2015, 12:07

Lukatu napisał(a):
am86 napisał(a):J
Gdy będę odbierać auto zdecydowanie zwrócę uwagę na stan wnętrza i mam nadzieję, że środek będzie zafoliowany, choć przede wszystkim będę starał się potwierdzić datę produkcji w MMP :>


Ktoś miał przy odbiorze środek zafoliowany? Ja jak odbierałem samochód miałem wszystkie folie zdjęte, a wiem, że samochód nie mógł być wozem demonstracyjnym czy wystawowym – kilka dni wcześniej ustalałem z dealerem na które felgi maja założyć zimówki i oglądałem auto na placu. Folie wtedy były, a w środku smród plastiku był tak straszliwy <diabełek> , że nikt w nim nie mógł wytrzymać dłużej niż 3 minuty. Tak więc obecność folii podczas odbioru niekoniecznie musi świadczyć o nieużywaniu samochodu w jakikolwiek sposób.
Forumowicz
 
Od: 27 paź 2014, 20:31
Posty: 61 (0/6)
Auto: Mazda 3, SkyEnergy, 2.0, 120 KM 6MT, HB, SoulRed.
2014 r.

Postprzez am86 » 6 sty 2015, 13:39

Dlatego napisalem, że zobaczyć auto na placu przed uzbrojeniem. Wtedy folie jeszcze na aucie i w aucie są :D

Lukatu zaraz napiszę Ci na PW adres mail bezpośrednio do osoby w MMP, która zajmuje się takimi sprawami ;)
Forumowicz
 
Od: 8 maja 2014, 14:38
Posty: 141 (1/7)
Auto: Mazda 3 BM 165KM HB SkyPassion SoulRed ;)

Postprzez Lukatu » 10 sty 2015, 00:00

Cześć

Dzięki za namiary. Dostałem info, że auto zostało wyprodukowane 26/9. Wczoraj oglądałem na placu, autko ładnie zapakowane :], więc raczej nie ma opcji, że demówka.

W poniedziałek odbiór :D
Początkujący
 
Od: 16 gru 2014, 16:06
Posty: 8 (3/0)
Auto: Mazda 3 Sky Energy HB 165 hp 2014

Postprzez gerz50 » 11 sty 2015, 16:17

3mzbm – czyli masz Mazdę 3 z Meksyku

3- Meksyk
J- Japonia
:D czyli już nie ma japońskiej Mazdy tylko Mexico Mexico
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 21:00
Posty: 282
Skąd: ŻAGAŃ (lubuskie) /LEGNICA/ WROCŁAW
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2013; Mazda 3 BL 2.0 Disi 2012;
była;Mazda3 1.6 Active 2006 & Mazda3 2.0 Sport 2009
323F BJ 2.0 FS Sportive '01

Postprzez zibbyt » 11 sty 2015, 17:22

Zamawiałem w pierwszy weekend października i taka przyszła.
Jak ktoś już pisał na forum, produkcję przenieśli właśnie od początku października.
Spóźniłem się ze dwa tygodnie. Ale może z nowej fabryki nie będzie taka najgorsza. :P
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez gerz50 » 11 sty 2015, 18:30

:| to teraz nowe trójki będą się już sypać, wiadomo że w Meksyku jest meksyk heheh
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2005, 21:00
Posty: 282
Skąd: ŻAGAŃ (lubuskie) /LEGNICA/ WROCŁAW
Auto: Mazda 3 BL 1.6 2013; Mazda 3 BL 2.0 Disi 2012;
była;Mazda3 1.6 Active 2006 & Mazda3 2.0 Sport 2009
323F BJ 2.0 FS Sportive '01

Postprzez czarmi » 11 sty 2015, 18:51

zibbyt napisał(a):Ale może z nowej fabryki nie będzie taka najgorsza. :P

Spokojnie, na pewno będzie wspaniała co najmniej w takim stopniu jak te z Japonii. <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1412 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez stern » 12 sty 2015, 08:38

Lukatu napisał(a):W poniedziałek odbiór :D


Gratulacje!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2014, 08:10
Posty: 67 (12/3)
Skąd: Oświęcim
Auto: BM, 120KM, 2014

Postprzez Nikes » 14 sty 2015, 12:58

Koledzy, wiadomo może czy w nowej wersji Mazdy 2015 która podobna ma być dostępna od marca, poprawiono wygłuszenie drzwi i system bose został poprawiony ?

Jestem na kupnie nowej 3 w wersji passion 165km a ostatnio naczytałem się samych negatywnych opinie na temat zestawu bose i trochę mnie to martwi. Liczyłem na jakoś dźwięku rodem z audi..

Sory za offtop.
Początkujący
 
Od: 25 lip 2008, 18:46
Posty: 9
Skąd: Kraków
Auto: Na tropie

Postprzez zibbyt » 14 sty 2015, 17:03

No i już jest. Taka, jaka miała być. <lol>
Dziś jeszcze jedzie po powłokę na lakier i inne zabezpieczenia, więc fotki będę robił w weekend, jak pogoda pozwoli.
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2014, 11:52
Posty: 41 (1/2)
Auto: Mazda 3 BM SkyPassion HB
SKYACTIV-G 165KM 6MT 2014
Soul Red/Off-White

Postprzez edi34 » 14 sty 2015, 20:05

Można wiedzieć jakie zabezpieczenia stosujesz? Za dwa tygodnie odbieram 3 wiec wszystkie informacje zbieram, zawsze się przyda.
Początkujący
 
Od: 1 sty 2015, 19:12
Posty: 25
Auto: Mazda 3 skyenergy + xenon

Postprzez swisher » 15 sty 2015, 15:23

Hej Edi, ja odbieram 21.01.2015 i lecę od razu na zabezpieczenie lakieru, we Wrocławiu jest jeden salon który stosuje chemię Gyeon Mohs i robili już cztery nowe Mazdy 3. Oczywiście reklamy nie będę robił, ale możesz sobie zobaczyć jak wygląda takie zabezpieczenie na zdjęciach (mogę wysłać Ci linka na pw).
Początkujący
 
Od: 11 wrz 2014, 08:55
Posty: 20
Auto: Mazda 3 SkyPassion 120KM AT6 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto