Zakup nowego auta – Mazda3 BM (2014 – obecnie)

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Marianek » 29 paź 2013, 00:36

abracadabra napisał(a): design przodu "popsuty" tablicą rejestracyjną, ciekawe jak nasza policja zapatrywałaby się na przednią tablicę w wymiarze belgijskim (325x105 mm) zamiast unijnego (520x114 mm) <diabełek>


Taki wymiar tablicy w Belgii przy nowo rejestrowanych autach już nie obowiązuje ;) , obecnie tylk europejski. Próba zrobienia w tym wymiarze tablicy nowego typu kończy się mandatem.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6994 (209/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez jaketherake » 29 paź 2013, 01:15

Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez marcin255 » 29 paź 2013, 02:01

Miodzio :)
Ceed GT 1.6T 225KM
Obrazek
T-Roc 2.0 TSI 4motion 190KM
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2008, 23:14
Posty: 5324 (26/45)
Skąd: Wrocław
Auto: Była 323F BA
87 KM -122 Nm
Mazda 3-2.0 LF
166 KM -209
KIA CEE’D GT
204 KM -265 Nm up
225 KM -330 Nm
T-Roc 2.0TSI 4motion 190KM 320Nm up.....?

Postprzez abracadabra » 29 paź 2013, 09:17

Marianek napisał(a):Próba zrobienia w tym wymiarze tablicy nowego typu kończy się mandatem.

Wiesz, w Belgii jakoś mnie to nie dziwi, że dostałbym mandat za coś takiego, ale w Polsce...

Ciągle na ulicach widuję auta sprowadzone z USA z polskimi tablicami dorobionymi pod wymiar. Nawet u mnie na osiedlu stoi takie Audi S4 B6, muszę kiedyś zaczepić właściciela i podpytać co i jak <diabełek>
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 10 kwi 2013, 19:27
Posty: 68
Skąd: W-wa
Auto: Mazda 6 GJ PE MT SkyENERGY Sport Kombi Jet Black 2013

Postprzez mpmp » 29 paź 2013, 12:20

Panie i panowie, czy gdzieś w Warszawie można zobaczyć Trójkę w wersji SkyPassion ze skórzanymi fotelami?
Widziałem Mazdę 6 w skórze i takie fotele robią dobre wrażenie. Niestety, tapicerka materiałowa w Trójce w SkyEnergy moim zdaniem jest słaba...
Początkujący
 
Od: 24 paź 2013, 11:41
Posty: 6 (0/1)
Auto: Opel Astra
2007

Postprzez rav3nlord » 29 paź 2013, 12:55

też uważam że tapicerka w 3 energy jest słabiutka, zupełnie nie pasuje do tego samochodu.
trzymania bocznego zapewne tez nie zapewnia należycie. foteliki dziecięce pewnie je zniszczą szybko.
trochę nie podoba mi się również podłokietnik oraz rodzaj materiału z jakiego wykonano schowek.
oświetlenie schowka i tylnego bagażnika to już komedia. ale to drobiazgi.
martwią mnie fotele, przy ewentualnej przesiadce z volvo to duży krok w tył.

reszta bdb.
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2008, 20:30
Posty: 33
Auto: Volvo S60/ 6 /Kawasaki ninja

Postprzez polak900 » 31 paź 2013, 02:02

mpmp napisał(a):Panie i panowie, czy gdzieś w Warszawie można zobaczyć Trójkę w wersji SkyPassion ze skórzanymi fotelami?
Widziałem Mazdę 6 w skórze i takie fotele robią dobre wrażenie. Niestety, tapicerka materiałowa w Trójce w SkyEnergy moim zdaniem jest słaba...


A moim zdaniem jest wystarczająca, jeździłem dzisiaj wersją SE z najmocniejszym silnikiem i muszę przyznać, że nie ma się do czego przyczepić.
Wnętrze jest ładne w moim stylu, jedyna wkurzająca sprawa to nie chowany ekran dotykowy.
Poza tym nie ma się do czego przyczepić
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez 5qra » 31 paź 2013, 10:30

Jak ten ekran się zachowuje za dnia? Mam na myśli czytelność, refleksy światła itp.

Za literufki odpowiada Tapatalk.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez Motoryzantka » 31 paź 2013, 11:47

Witajcie!

Postanowiłam przyłączyć się do forum.
Rozważam zakup nowej mazdy 3 w wersji hatchback lub sedan. Obecnie jestem posiadaczką Aurisa z silnikiem 1.4 (95 KM). Zastanawiam się również nad nowym Golfem Variantem z silniekiem 1.4 (140 KM) w wersji Highline.
Kilka dni temu byłam oglądać nową trójkę w salonie. U dealera stała zarówno wersja hatchback jak i sedan. Hatchback był w kolorze soul red, a sedan w kolorze białym Metallic.
Oto moje wrażenia:
1) Zarówno wersja hatchback jak i sedan są bardzo ładne. To oczywiście moje subiektywne odczucia. Ciutę ładniejsza jest wersja sedan.
2) Rzeczywiście w wersji sedan (niestety) żle została rozwiązana kwestia zawiasów w bagażniku, kiedy to po jego zamknięciu zawiasy wypełniają przestrzeń załadunkową.
3) Nawigacja nie jest niestety chowana ani wyjmowana. Obawiam się ze moze to przykuwać uwagę złodziei. Czy też tak uważacie? Jezeli chodzi o widocznośc nawigacji w świetle dziennym to jest ona bardzo dobra. Wszystko jest widoczne.
4) Mialam okazję przejechać się trójką w wersji hatchback z silnikiem 2.0 165 KM. Jazda trwała krótko, nie mialam okkazji w pełni auta wypróbować , ale tak na szybkiego to stwierdzam, że :
– przełozenia skrzyni biegów są krótkie,
– silnik całkiem fajnie się "zbiera" i jest na pewno lepiej wyciszony niż u Aurisa
– w odróznieniu od silników z "turbo" samochód rozpędza się stopniowo.
5) Szkoda ze w wersji sedan nie ma silnika 165 KM. W salonie powiedziano mi ze nie ma praktycznie róznicy miedzy 120 KM a 165 KM. Dynamika obu silników jest podobna poniewaz moment obrotowy jest ten sam, jedynie 165 KM ma większą prędkość maksymalną.
Caly czas sie zastanawiam, czy wybrać golfa (ale tutaj jest ryzyko związane z silnikiem, jego trwałościa i awaryjnością) czy też Mazde (raczej chylę się ku wersji hatchback z silnikeim 165 KM w wersji SKY Passion.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 11:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez rav3nlord » 31 paź 2013, 15:02

osobiście nie wierze w testy niemieckiej gazety porównującej czołowy niemiecki produkt z produktem, który może mu wejść mocno w paradę.
Cena 3 w wersji Skypassion już jest mocno przesadzona. Mając wydać 90tys to wole dołożyć 25 tys do nowej 6 w Skypasion (a w cenie już skóra) .
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2008, 20:30
Posty: 33
Auto: Volvo S60/ 6 /Kawasaki ninja

Postprzez jaketherake » 31 paź 2013, 15:24

Dlatego czekamy na testy innych redakcji, może mniej "niemieckich", oraz pierwszych użytkowników. Mi się podoba SkyEnergy, a jego cena jest już bardziej akceptowalna niż Skypassion. Pozostaje problem z kołami, za normalnie wyglądające 18" trzeba słono dopłacić :D
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez 5qra » 31 paź 2013, 15:38

Ceny są akurat dobrze skalkulowane, pamiętajcie że to jednak produkują kawałek stąd.
jaketherake jak nam 18" nie podejdą to będzie można coś pomyśleć ;)

Co do niemieckich testów – zawsze mnie tam zastanawiał brak Toyot i Mazd. Muszą tam mieć "redaktory" nieźle zryte berety aby wygrywał jednak vw ze skodą czy seatem <rotfl>
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez hamakarol » 31 paź 2013, 16:17

Golf vs 3 ciężki wybór, gdy kupowałem samochód na początku roku prawie byłem zdecydowany na golfa Highline 1.4 140 KM ale hatchback ale po doposażeniu do odpowiedniego poziomu cena była wysoka 90 tys. zł a auto nadal miało 16 calowe alu-felgi, ręczną skrzynię, prawie podstawowe audio bo standardowo radio nie posiada odtwarzacza CD. I brak jakiś ciekawych systemów bezpieczeństwa takich jak w Mazdzie i co wybór padł na 6, większa, 100x ładniejsza, może nie tak szybka ale pewnie porównywalnie oszczędna.

Patrząc na nową 3 to najlepiej wychodzi wersja skyenergy z 2.0 120KM, Golf z podobnym wyposażeniem będzie pewnie 8-10 tys. droższy. Nowy Auris odpadł w przedbiegach z uwagi na brak odpowiednich silników.
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2010, 03:46
Posty: 62
Auto: Mazda 323f 1.6 BJ 2001, corolla 1.4D E12 2005, Mazda 6 2.0 GJ 2012

Postprzez jaketherake » 31 paź 2013, 18:33

5qra napisał(a):Ceny są akurat dobrze skalkulowane, pamiętajcie że to jednak produkują kawałek stąd.
jaketherake jak nam 18" nie podejdą to będzie można coś pomyśleć ;)

Co do niemieckich testów – zawsze mnie tam zastanawiał brak Toyot i Mazd. Muszą tam mieć "redaktory" nieźle zryte berety aby wygrywał jednak vw ze skodą czy seatem <rotfl>


Chyba coś jest na rzeczy z obiektywnością w niemieckich testach, nawet Newsweek w artykule o M3 redaktor o tym wspominał: http://stylzycia.newsweek.pl/nowa-mazda ... 738,1.html

A kiedy można się spodziewać u Pana dostępności M3, co by się dowiedzieć, czy felgi przypasują? :D
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez mysiak » 31 paź 2013, 18:35

mając do wyboru między Golfem VII i Mazdą BM bez wahania postawiłbym na BM- to dużo lepsze auto z lepszą techniką i wnętrzem oraz sporo większym bagażnikiem a i cenowo konkurencyjne
Power is nothing without control
http://www.4kolkaszczescia.pl
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2010, 21:02
Posty: 995 (1/11)
Skąd: pomorskie
Auto: Outlander

Postprzez 5qra » 31 paź 2013, 18:45

jaketherake jak jesteś pełnoletni, to nie pisz do mnie na "Pan" ;)
Jak nie będzie tsunami, statek nie zatonie i nie spadnie zbyt mocno z lawety – termin na koniec kwietnia.

Ile osób z tych czepiających się poważnie jest na kupnie ?? Ile zamówiło ??
Jakie widzą alternatywy za te 92tysie – mowa oczywiście o autach podobnych "mocowo" i "wyposażeniowo" – ja kurde nie widzę <nauka>

Pomijam tutaj "skrzywienie" że jedni chcą mieć VW a inni go za skarby świata nie wezmą – nawet jakby za pół ceny sprzedawali. A skoro ktoś nie lubi niemców – to przecież francuza nie kupi, no chyba że ma dużo czasu i mało jeździ – to można i Alfę brać, ale znowu pojawia się kwestia stosunku ceny do jakości otrzymywanego towaru.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Postprzez jaketherake » 31 paź 2013, 19:11

5qra napisał(a):jaketherake jak jesteś pełnoletni, to nie pisz do mnie na "Pan" ;)
Jak nie będzie tsunami, statek nie zatonie i nie spadnie zbyt mocno z lawety – termin na koniec kwietnia.

Ile osób z tych czepiających się poważnie jest na kupnie ?? Ile zamówiło ??
Jakie widzą alternatywy za te 92tysie – mowa oczywiście o autach podobnych "mocowo" i "wyposażeniowo" – ja kurde nie widzę <nauka>

Pomijam tutaj "skrzywienie" że jedni chcą mieć VW a inni go za skarby świata nie wezmą – nawet jakby za pół ceny sprzedawali. A skoro ktoś nie lubi niemców – to przecież francuza nie kupi, no chyba że ma dużo czasu i mało jeździ – to można i Alfę brać, ale znowu pojawia się kwestia stosunku ceny do jakości otrzymywanego towaru.


Ok, czyli zamówileś wersję SkyPassion + skóra, wychodzi mi z cennika?
Ja przyznaję, że nie chciałbym wydać więcej jak 75 w sumie, dlatego czekam na promocję rocznika (oby była) oraz zmiany w odliczeniach VAT (mam możliwość na DG). Trochę mi brużdżą felgi w wersji SkyEnergy, bo zakup akcesoryjnych 18" + sensowne opony, to tak koło +5k do ceny :|
Co do marek to nie mam specjalnych preferencji, Golf mi bardziej nie pasuje z wyglądu, nudaaaa...
Dodatkowo kolega z pracy ma Jettę 1.4 TSI z 2011 i twierdzi, że teraz by już nie kupił auta z TSI (podobno ma dziwne objawy na jałowym, jakieś drżenia, czy co, nie wgłębiałem się za mocno, bo i tak VW mnie nie interesowało).
Podoba mi się też AR Giulietta, ale jednak środek oraz odrobinę braki w systemach bezpieczeństwa w porównaniu do M3, trochę studzi zapał.
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2012, 20:01
Posty: 456 (15/2)
Skąd: Mazowieckie
Auto: M3 2.0 BK AC+ '08

Postprzez Tilt » 31 paź 2013, 19:39

Ile osób z tych czepiających się poważnie jest na kupnie ?? Ile zamówiło ??
Jakie widzą alternatywy za te 92tysie – mowa oczywiście o autach podobnych "mocowo" i "wyposażeniowo" – ja kurde nie widzę <nauka>
Pomijam tutaj "skrzywienie" że jedni chcą mieć VW a inni go za skarby świata nie wezmą – nawet jakby za pół ceny sprzedawali. A skoro ktoś nie lubi niemców – to przecież francuza nie kupi, no chyba że ma dużo czasu i mało jeździ – to można i Alfę brać, ale znowu pojawia się kwestia stosunku ceny do jakości otrzymywanego towaru.


Pytasz. Odpowiadam – no właśnie jak nie 3ka za 90 tys.(ze względu na wnętrze) to warto rozważyć nawet kosztem wyposażenia równie mocne Giuliettę, DSa, V40 albo ... dołożyć trochę zł i nacieszyć zmysły lepszymi jakościowo materiałami.
Ostatnio edytowano 31 paź 2013, 20:12 przez Tilt, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 22 paź 2013, 20:54
Posty: 5 (1/0)
Auto: AR 147

Postprzez Motoryzantka » 31 paź 2013, 20:10

Pomyliłam się w poście. Wstępnie planuję zakup trójki w wersji hatchback w kolorze białym metallic w wersji Sky Energie, Sky Passion, jak wcześniej napisałam.
No własnie, jeżeli chodzi o Golfa, to najbardziej boję się tych silników TSI. Niby te 1.4 140 KM to całkiem nowa jednostka napędowa. To ma swoje plusy i minusy. Na plus- może już poprawili tą awaryjnośc w silnikach TSI, z drugiej strony nowe jednostki to zawsze jedna wielka niewiadoma. Pewnośc ma się dopiero po jakichś 2 latach jak taki silnik się sprawuje. Mnie podoba się golf VII Variant i taki też teoretycznie rozwazam, ale bardziej chylę się ku trójce przede wszystkim zw względu na niższą cenę jak i silnik.
Dzisiaj byłam ponownie na jeździe testowej. Jechałam Mazdą CX-5 w automacie oraz ponownie trójką 165 KM. Tej pierwszej za takie pieniądze bym nie kupiła. Strasznie mułowata, natomiast trójka bardzo fajnie przyspiesza. Komuś kto jeździ głownie po miescie mysle ze w zupełności wystarcza. Spalanie wyniosło 9,5 l , ale w końcu to jazda testowa więc auto jest mocno żylowane.
Szkoda tylko ze w trójce brakuje wizualizacji podczas cofania na ekranie radia. Nawet w Upie to mamy, w Skodzie, a tutaj w aucie za 80 000 brakuje :–).
Jezeli będe kupowac to wezme auto z rocznika 2014 czyli zamówie w styczniu po Nowym Roku. W salonie powiedzieli ze rabatów wyprzedazowych nie będzie bo to nowośc i cieszy się duzym zainteresowaniem. Naczytałam się tez duzo o wyprzedazach i felernych modelach które się tam trafiają, także wole doplacic ale wziąć coś pewniejszego.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2013, 11:31
Posty: 60 (3/1)
Auto: Mazda 3 BM 165 KM Hatchback Sky Energy odbiór marzec/kwiecień 2014

Postprzez 5qra » 31 paź 2013, 20:46

Tilt napisał(a):Pytasz. Odpowiadam – no właśnie jak nie 3ka za 90 tys.(ze względu na wnętrze) to warto rozważyć nawet kosztem wyposażenia równie mocne Giuliettę, DSa, V40 albo ... dołożyć trochę zł i nacieszyć zmysły lepszymi jakościowo materiałami.

Ale za te 90 dostaniesz podstawkę V40 czy DSa, Giuliettę może i lepszą ale to Alfa.
Powiem inaczej zmieniamy z Corolli (produkcja JT) wczoraj byłem na przeglądzie 165kkm i przez 6,5 roku poza żarnikami ksenonów (imho wada fabryczna), pompą wody po 105kkm i klockami po ok. 105kkm (sic!) i niedawno urwaną linką otwierania bagażnika – NIC więcej,
teraz wyszło tylko z uwag krzywe alu zimowe i ruda na tarczy hamulcowej.
To jest produkcja japońska i tego oczekuję po Mazdzie – choć zdaję sobie sprawę że pewnie tak dobrze nie będzie.

W przypadku Alfy, Cytryny można o takiej eksploatacji zapomnieć, Volvo – hmm V40 ciekawe, ale jak je skonfigurowałem to wyszło ok. 130tys.
Co ciekawe rozważałem wcześniej te modele oraz lexusa CT (celowo nie wspominam o A3 I serii 1)
Jak sweter – to tylko GTI i ten też ma imho niezłą cenę.

Nie ma na rynku podobnego auta z segmentu "C" w zbliżonej konfiguracji i cenie + wygląd.

Serio kupilibyśmy kolejną Toyotę, ale Auris i nowa Corolla na którą tak liczyłem – zawiodła.

Motoryzantka bierz nowego Aurisa ;) zdecydowanie lepszy od 1.
„jak kaczka traci orientację, to nurkuje doopą” M.Piwowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2006, 16:27
Posty: 226 (1/3)
Skąd: ST
Auto: Corolla 07
M3 SkyP 14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy Moto