Jaki silnik..??

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Gutti21 » 23 cze 2011, 21:59

Witam..!! Właśnie co niedawno zarejestrowałem się na tym forum..
Mam pewne ważne pytanie.. Mam zamiar kupić sobie samochodzik :) myślałem o:
Honda civic V coupe
Mazda MX-3
Ford probe ..
ale najbardziej przemawia do mnie Mazda 323F .. jako jedyna z grona ma sylwetkę coupe co za czym idzie niby kogoś na tył zmieszczę ( chyba ze się mylę?). I w dodatku ten przód :D
Pod uwagę biorę rocznik 1994 – 1998 .
Powiedzcie mi jeśli możecie jaki silnik pasowałby najlepiej do tego samochodu..??
Uprzedzam, że mam zamiar trochę nim "depnąć" ale i nie stracić od razu wszystkich pieniędzy na benzyne..
Opinia o instalacji LPG w samochodzie..??

Dziękuję za wszelkie informacje..:)

P.S. mam nadzieję, że w dobrym dziale napisałem..:]
Gutti21
 

Postprzez pioterbezkitu » 23 cze 2011, 22:51

Bierz Civica, niekoniecznie coupe, jajco też jest [tiiit], kupisz niedrogo i zadbane to bedziesz smigał aż miło. Mniej pali niż Efka i mniej problematyczna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 lis 2010, 00:52
Posty: 100 (0/1)
Skąd: Biała Piska/Elbląg
Auto: 323P 2.0D 71KM 99r

Postprzez Gutti21 » 24 cze 2011, 08:38

Wiesz.. Autko tak bardziej dla frajdy dla mnie ma być..;).. tylne siedzenie niekoniecznie..:). bo jeśli kogoś z imprezy będę musiał ściągać to będzie na tyle giętki, że wejdzie na tył bez problemu..;)..
Civic V coupe podoba mi się najbardziej..:).. Odłożyć kaskę tylko do ładnych kółek, w ładnym lakierze znaleźć albo dołożyć i zrobić cacy..:).


Ktoś jeszcze poleca bardziej Civic-a niż Mazdę..?? :)
Gutti21
 

Postprzez Barthez » 27 cze 2011, 12:59

Gutti21 napisał(a):mam zamiar trochę nim "depnąć" ale i nie stracić od razu wszystkich pieniędzy na benzyne..

Gutti21 napisał(a):Autko tak bardziej dla frajdy dla mnie ma być..;).. tylne siedzenie niekoniecznie.

mr2,mg lub mx5 ;)
dają frajdę z jazdy (ważna praca rąk) lecz niekoniecznie są szybkie..

Gutti21 napisał(a):bo jeśli kogoś z imprezy będę musiał ściągać to będzie na tyle giętki, że wejdzie na tył bez problemu..

polecam taxi dla gości na tylną kanapę ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez mbydlinski » 27 cze 2011, 18:09

Gutti21 napisał(a):Honda civic V coupe

Polecam – niekoniecznie Coupe... Ja miałem jajco 1.6 :P latało!! Fajne autko. Koniecznie modele składane w Japonii – chyba do '94 roku ale sprawdź sobie dokładanie –> www.honda.skask.pl Swego czasu byli tam bardzo normalni ludzie dopytaj o co potrzebujesz.
Co do coupe 3drzwiowych są bardzo niepraktyczne -ciężko wejść na tył, bagażnik ograniczony wąskim gadłem, bardzo często nie położysz foteli tylnych jakbyś chciał coś przewieźć – one mają ładnie wyglądać i w większości wyglądają pięknie!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2010, 22:18
Posty: 173
Skąd: Rybnik
Auto: MONDEO MK3 2.0TDCI 115KM + CHIP

Postprzez sewo » 27 cze 2011, 20:17

W brew pozorom mx3 na tylnej kanapie ma bardzo dużo miejsca :D bezproblemowo mieszczą się 4 osoby tylko muszą być bardzo "giętkie" <lol> w 6stkę jechaliśmy tak 20km i nawet było fajnie tylko często stawaliśmy na przymuszone postoje <zygi>
Ja bym brał osobiście 323F z silnikiem 1.8 ;) Jedzie to już jakoś i mało pali...
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2249 (37/53)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Gutti21 » 3 lip 2011, 15:37

Heh.. taksówka najbezpieczniejsza.. Sam z doświadczenia wiem jak to jest zwozić znajomych z imprez.. śmierdząca sprawa.:/..:D Za mr2 też się oglądałem.. Tylko znowu wchodzą w niego chyba większe koszty eksploatacji..??
Z Toyot myślałem o celice V :) fajne autko.. widziałem ją tylko 1, może 2:).. Tylko znowu w częściach, eksploatacji się nie orientuję..:/


Widzę, że Hondzia ma wieele pozytywów..:) kolejny + dla niej..:).. W coupe jakoś się zakochałem bardziej.. :) również oglądam się za 1.6 .. :).. w zupełności na początek wystarczy w takim aucie..:). widziałem właśnie taka piękną Honde na allegro... powoli do podobnego stanu chciałbym ją doprowadzić..:P.. Wskakuję od razu do klubu Hondy doczytać wszystko :) ..

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc..:]
Gutti21
 

Postprzez mbydlinski » 3 lip 2011, 20:28

Gutti21 napisał(a):w zupełności na początek wystarczy w takim aucie..:)

Jak trafisz b16a2 to zobaczysz... :D wystarczy to mało powiedziane :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2010, 22:18
Posty: 173
Skąd: Rybnik
Auto: MONDEO MK3 2.0TDCI 115KM + CHIP

Postprzez gloglo » 7 lip 2011, 16:10

bierz mx3 1.8 v6:) fajny dzwiek, dobrze smiga i super się prowadzi.. ale uważaj bo naprawy są drogie a często mozna kupić taką z silnikiem w zlym stanie.
http://www.klub-nocny.pl
--
http://www.twojeprawojazdy.pl !!
--
http://www.graph-media.pl
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 mar 2008, 23:27
Posty: 27
Skąd: skoczów
Auto: Mazda mx-3 2,5 v6 KLDE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy Moto