FB – Regeneracja cylindra

Mazda RX-7 1992–2002 (FD) / 1985–1991 (FC) / 1978–1985 (FB / SA)

Postprzez urbanrx » 26 kwi 2009, 09:18

Witam użytkowników forum, a w szczególności posiadaczy i fanów RX'a. Jestem właścicielem pierwszej generacji Rx-7 z '84. Dokładnie wczoraj "poćwiartowałem" silnik Wankla i okazało się, że jeden cylinder jest wybrany i ma wżery. Uszczelniacze do 12A znalazłem na amerykańskich stronach, raczej nie ma z tym problemu, ale co z cylindrem, czy można go zregenerować? Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2009, 08:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Rx-7

Postprzez rxwawa » 26 kwi 2009, 13:58

kolego tylko uzywka nikt tego nie regeneruie i raczei nikt niema do spszedania
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 19:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez urbanrx » 26 kwi 2009, 16:12

rxwawa napisał(a):kolego tylko uzywka nikt tego nie regeneruie i raczei nikt niema do spszedania


Używki zwykle też są po lekkich przejściach, w dobrym stanie trudno znaleźć, sam mam 3 od tego silnika i każda ma jakieś zadrapania, albo lekkie wybranie. Nikt tego nie regeneruje, ale może warto by pokusić się o próbę, nie wiem tylko z czego zrobiony jest ten "tor" po którym ślizga się "trójkącik" :) Może ktoś ma pojęcie?
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2009, 08:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Rx-7

Postprzez rxwawa » 26 kwi 2009, 23:21

bywam czasami w lodzi to kiedys wpodne to pogadamy robie remonty kilka lat ale na halzingi nikt niema sposobu na naprawe
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 19:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez Paweł » 27 kwi 2009, 00:47

urbanrx napisał(a):Nikt tego nie regeneruje, ale może warto by pokusić się o próbę, nie wiem tylko z czego zrobiony jest ten "tor" po którym ślizga się "trójkącik"

Wykończenie utwardzające to na pewno chrom, a cała bieżnia jest stalową taśmą wciskaną na etapie produkcyjnym w aluminiowy odlew obudowy. Laicki instynkt podpowiada mi, że chromowanie i odpowiednie polerowanie przekroczy koszty poszukiwania zdrowej obudowy lub przekładki na sprawniejszy 13B. Zdaje się, że w dostępnym w sieci manualu Mitchell'a jest dokładnie rozpisane jakie uszkodzenia "pobocznicy" są dopuszczalne.

urbanrx napisał(a):Witam użytkowników forum, a w szczególności posiadaczy i fanów RX'a. Jestem właścicielem pierwszej generacji Rx-7 z '84.

Witamy z radością. :D
the right man in the wrong place...
gasoline
Avatar użytkownika
Zarząd – Prezes
 
Od: 20 paź 2003, 14:13
Posty: 11057 (564/887)
Skąd: Warszawa
Auto: 4FH0VL CAJA '09
256 B4204T35 '17

Postprzez urbanrx » 27 kwi 2009, 07:57

rxwawa napisał(a):bywam czasami w lodzi to kiedys wpodne to pogadamy


Autko niestety mam na działce 60 km od lodzi. Byłem nad zbiornikiem jeziorsko kiedy padł mi silnik i tam została zagarażowana maszyna.

rxwawa napisał(a): robie remonty kilka lat ale na halzingi nikt niema sposobu na naprawe


Wychodze z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jutro zabieram cylinder do znajomego na Politechnikę Łódzką, zostawię go im niech się drapią po głowie, mam już pewien pomysł, może da rade :) Bede informował na bieżąco.

tco_tm napisał(a):Wykończenie utwardzające to na pewno chrom, a cała bieżnia jest stalową taśmą wciskaną na etapie produkcyjnym w aluminiowy odlew obudowy. Laicki instynkt podpowiada mi, że chromowanie i odpowiednie polerowanie przekroczy koszty poszukiwania zdrowej obudowy lub przekładki na sprawniejszy 13B. Zdaje się, że w dostępnym w sieci manualu Mitchell'a jest dokładnie rozpisane jakie uszkodzenia "pobocznicy" są dopuszczalne.


Dzieki, na pewno przydadzą mi się te informacje. Najwiekszy haczyk to różnica temperatur topnienia bieżni i obudowy aluminiowej, gdyby nie to byłby mniejszy problem.
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2009, 08:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Rx-7

Postprzez urbanrx » 28 kwi 2009, 15:31

Panowie jest sposób na zregenerowanie "bieżni", ale o tym później, nie chce zapeszac wiec nie bede sie rozpisywał. Można przywróci jej sprawnosc w 99 % oczywiscei bez kosztów się nie obedzie ale nie beda tak duże jak przypuszczałem. Co najlepsze jest w polsce firma ktora zregeneruje mi "pierścienie" wiec nie musze kupowa nowych.
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2009, 08:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
Auto: Rx-7

Postprzez magik » 30 sie 2009, 21:41

i jak tam postepy w regenaracji hausingów udalo sie?
swoja drogą tez kiedys drazylem ten temat i tylko jedna opcja wydala mi sie sensowna – napawanie plazmowe ale koszty obrobki przekraczaja zakup nowego wiec akcja bez sensu wsumie
Początkujący
 
Od: 28 wrz 2007, 18:34
Posty: 6
Skąd: zabrze
Auto: FC N/A 2 sztuki oraz BMW e36

Postprzez jacus88 » 8 gru 2009, 22:34

Urbanrx... to jaki jest ten sposób bo nie wiem czy mmnie nie czeka to samo... :(
Początkujący
 
Od: 8 gru 2009, 00:28
Posty: 5
Skąd: Drezdenko
Auto: Mazda Rx-7 Fc3s TurboII 1990r.

Postprzez Enduro » 11 wrz 2010, 20:04

urbanrx napisał(a):...i okazało się, że jeden cylinder jest wybrany i ma wżery. ...

czy ktos moze mnie naswietlic, z jakiego to powodu nastepują takie uszkodzenia?
czy to efekt eksplatacyjny, czy jakiegos zaniedbania?
pozdr.E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 21:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7