Dolot powietrza Simota do RX-8

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez marcin.golebiewski » 13 cze 2010, 01:13

Witam

Kilka dni temu zalozylem nowy dolot powietrza SIMOTA do mojej mazdy Rx-8 i ... wielkie rozczarowanie.
Totalnie brak mocy i przyspieszenia. Silnik byl tak zamulony,slaby ze strach bylo wyprzedzac auta.Jedyne co bylo ok to dzwiek. Ladny basowy. Ale to tyle.
Jedzilem tak dwa dni,wmawiajac sobie ze bedzie ok,ale nie bylo. Ponownie powrocilem do oginalnego filtra i odrazu mozna bylo poczuc roznice w przyspieszeniu jak i w elastycznosci silnika.

Czy ktos z uzytkownikow RX-8 mial podobna sytuacje??? Czy mozna cos zrobic aby ten dolot dzialal jak powinien???

Dziekuje za inforamcje.

Marcin
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2010, 16:17
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda Rx-8

Postprzez Deniorek » 13 cze 2010, 17:02

Kiedy właśnie zastanawiałem się nad dolotem powietrza czytałem co nieco o Simota. Nie dziwię się, że jesteś zawiedziony. Nawet taki K&N powoduje lekki spadek momentu obrotowego (sam taki posiadam). Ale ogólnie jest dobrze. Nie wiem jak pozostałe firmy, bo nie miałem styczności na żywo. Wiem, że polecane są AEM i MazdaSpeed. Jeżeli liczyłeś, że Simota da coś oprócz dźwięku to nie dziwię się, że jesteś zawiedziony...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez ravie » 13 cze 2010, 20:17

Właśnie ja czytałem coś podobnego na Youtube w opisie pewnego filmiku, którego teraz znaleźć nie mogę :/ .. Ogólnie gościu chyba robił trochę w Rexie i napisał, że najlepsze dla tego samochodu są doloty seryjne, AEM i MazdaSpeed, a przy innych mogą występować takie właśnie objawy jak Ty masz..
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 21:33
Posty: 166

Postprzez trust » 14 cze 2010, 16:44

No właśnie,

też się zwiodłem zestawem K&N Typhoon – odgłos pocieszny na krótkiej trasie, ale w drodze powyżej 50km odległości już męczący – fajne było tylko to, że jak przejeżdżałem przez ulice na pełnym gazie, włączały się alarmy w innych samochodach.

Mulenie może wystąpić ale to dlatego że "silnik" czyt. oprogramowanie musi się dostosować do większej dawki powietrza – ja po założeniu K&N wgrywałem nowy soft.
Dobijał mnie jednak hałas i wróciłem do oryginału – bez sadku mocy/momentu, etc.

Trust
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 21:27
Posty: 26
Auto: RX-8

Postprzez marcin.golebiewski » 16 cze 2010, 23:08

A jak ten soft wgrales??? samemu czy gdzies w servisie??? Cos pomoglo???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2010, 16:17
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda Rx-8

Postprzez trust » 17 cze 2010, 10:57

Soft wgrywałem w ASO Dyga w Katowicach – pomogło.
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 21:27
Posty: 26
Auto: RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7