Lampka samarowania – problem

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Raptor77 » 4 wrz 2009, 20:05

Witajcie

RX używam od 2óch tygodni ale dzisiaj spotkał mnie nietypowy problem. O ile dobrze czytałem to lampka ostrzegawcza oleju (smarowniczka) zapala się gdy jest za niski poziom oleju w silniku – jeżeli sie myle poprawcie mnie.

Dodam na wstępie że przed wyjezdem sprawdziłem i dolałem oleju tak że było 5mm od górnego maksymalnego stanu.

Dzisiaj przy jeździe autostradą bez szaleństw (ok. 160kmh) kilka (3x) szczególnie podczas wjeźdzania na wzniesienia zapaliła się przy końcu wzniesienia i nie gasła przy zjeżdzaniu, zjechałem na pobocze sprawdziłem poziom oleju – stan 3/4 miarki. Taki scenariusz miał miejsce wspomniane 3x.

Czego to może być przyczyna – gdzieś czytałem że była jakaś akcja serwisowa wymiany misek olejowych czy coś takiego ?? auto z 2003 roku z USA.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 19:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez Marco7 » 5 wrz 2009, 11:11

Tak, masz RX-8 właśnie z tą wadą. Dolej oleju może do max, jak nie pomoże to już tak będzie ;)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Deniorek » 8 wrz 2009, 21:15

Nawet jak jest po wymianie wadliwej miski to potrafi tak wywalać. Ale pewnie jeszcze nie masz wymienionej z akcji serwisowej skoro tak nachalnie zapala się kontrolka. :) Zrób tak jak napisał Marco7, być może pomoże, bo nie widzę innego sposobu. :) A tak w ogóle to się nie martw tą kontrolką, patrz tylko, żeby nie zatrzeć faktycznie silnika. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7