Zarejestrowano przerywanie zapłonu w cylindrze 1

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez boletz » 8 kwi 2009, 00:40

Małe sprostowanie odnośnie gumowej osłony na lewarek o której pisałem w 1 poście. Poza eliminowaniem hałasu, posiada jeszcze jedną cechę, otóż nie przepuszcza gorącego powietrza do środka. W ciągu ostatnich dni tunel zamienił się w taki mały piekarnik. Nie zdejmujcie jej, no chyba że w zimie.

Co do błędu to nadal z nim walczę. Następnym krokiem będzie upgrade softu
i zamontowanie reszty układu wydechowego, czyli części wchodzącej zamiast katalizatora. Czy to coś da nie wiem, ale przynajmniej spróbuję.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2009, 22:11
Posty: 137
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Auto: słoniu, franio, złomek, pomarańczka

Postprzez Deniorek » 8 kwi 2009, 18:12

boletz napisał(a):zamontowanie reszty układu wydechowego, czyli części wchodzącej zamiast katalizatora


Czyli faktycznie coś może być z układem wydechowym? :D

A co do nagrzewającego się tunelu to coś o tym wiem, bo przekonałem się jak to grzeje już w pierwszych dniach użytkowania Rexa. :D Klima czasami ledwo nadąża z ochładzaniem powietrza podczas ostrej jazdy. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez boletz » 27 kwi 2009, 22:33

Poradziłem sobie z kontrolką CEL (lub MIL, lub check engine), przyczyną było nie dokonanie pełnej adaptacji (silnika, zapłonu, dokładnie nie wiem) po jego wymianie. Polecić z czystym sumieniem mogę serwis "Danuta i Ryszard Czach" w Rzeszowie, bo to ich zasługa, szukali, szukali aż znaleźli.

Katalizator póki co został nie ruszony ale wymienię go na racepipe z czystej ciekawości co to da. Czekam na kilka części: sprzęgło, koło zamachowe i koła pasowe, nowe hamulce, dolot itd. Przy montażu popstrykam fotki to może sie komuś przydadzą kiedyś.

Zmieniłem fotel pasażera na elektryczny z wersji angielskiej, kilka nowych kabli i można mieć obydwa elektryczne.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2009, 22:11
Posty: 137
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Auto: słoniu, franio, złomek, pomarańczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7