Szalejace ogrzewanie w RX-8

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez dawidrx » 11 sty 2009, 23:35

mam problem z ogrzewaniem w mojej Madzi. czesto jest tak, ze leci mi cieple powietrze, tylko zimne. musze krecic tym pokretlem od ustawiania cieplego i zimnego w jedna strone kilka lub kilknascie razy i czasem zaskoczy, a czasem nie. czesto jest tez tak, ze juz uda sie ustawic cieple powietrze, pogrzeje troche i za jakis czas znowu przelacza sie na zimne... wiecie moze co to jest? mam zwykla reczna obsluge, nieautomatyczna.

i jeszcze jedna rzecz, wiecie moze, gdzie jest czujnik od temperatury na zewnatrz, bo cos mi wariuje. na zewnatrz -5 stopni, a u mnie pokazuje +10 <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 20:13
Posty: 110
Auto: Mazda RX-8

Postprzez rxwawa » 12 sty 2009, 01:12

pada ci morze panel steruiący albo elektro zawur w komorze silnika ale stawiam na panel steruiacy pewnie potenciometr sie wytarl i niepszewodzi impulsuw do zaworu
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez dawidrx » 12 sty 2009, 18:10

dzieki ;)
cały panel sterujacy trzeba wymienic? czy tylko jakies czesci? jaki moze byc koszt takiej naprawy?
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 20:13
Posty: 110
Auto: Mazda RX-8

Postprzez Deniorek » 12 sty 2009, 18:23

Ja ci powiem, że mam jakby ten sam problem. Ale wydaje mi się, że jak miałeś/masz inne auto z klimatyzacją gdzie dajesz temperaturę i ono już samo wszystko rob. To kręcenie rexowo-amerykańskim pokrętełkiem jest czasami bardzo irytujące. Ale udało mi się wyczuć i umiem dostosować odpowiednio temp. w samochodzie. Może to kwestia przyzwyczajenia, może faktycznie coś ci się psuje. Piszę o tym, ponieważ też na początku nie mogłem dostosować klimatyzacji w gorące dni bo bałem się za mocno ochłodzić samochód. Ale z czasem wyczucie jakoś samo przyszło. BTW: Czemu amerykańce nie mają normalnej, ludzkiej klimy? :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez dawidrx » 12 sty 2009, 23:36

ale problem polega na tym, ze mam wlaczone na maksa na prawo, czy powinno byc tylko cieple, a wieje zimne ;p i czasem w ogole nie chce zaczac wiac ;p
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 20:13
Posty: 110
Auto: Mazda RX-8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7