Brak zasilania??

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Deniorek » 5 paź 2008, 20:44

Witam kolegów z forum!

Dzisiaj zaszła trochę dziwna sytuacja. Otóż za kierownicą siedział ojciec i jeździliśmy przez jakiś czas. Kiedy przyszło po krótszym postoju jechać dalej, włożył kluczyk i przy odpaleniu wszystko pogasło (światła, kontrolki, kompletnie wszystko). Nie działał alarm. Tak jakby całe zasilanie Rexikowi odcięto. No to pierwsze za co wziąłem się to za bezpieczniki. Ale wszystko git, otworzyłem pokrywę akumulatora, żeby sprawdzić, czy wszystko podłączone. Wszystko git, ale zasilania nie ma. :| Pozostało patrzeć bezradnie na auto i zastanawiać się o co chodzi. Aż tu nagle pojawia się zasilanie, kontrolki się zapalają i tylko czeka na zabawę kluczykiem. Oczywiście odpaliłem, wszystko git. Tylko pamięć się pokasowała na komputerku. Teraz żadnych problemów nie ma. A jak nic nie zrobiłem, tak samo "naprawiło się". Wie ktoś co to mogło być? :| Pierwszy raz takie coś mi się przytrafiło. :D

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez MoMo » 5 paź 2008, 23:11

Wydaje mi sie ze to musi miec zwiazek z przewodami od akumulatora, nie stykaja lub jest przebicie. Proponuje to sprawdzic na poczatek.

pozdrawiam
My dream come true – mazda RX-8 Revolution Reloaded
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 cze 2006, 16:33
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8 Revolution Reloaded

Postprzez lukas30 » 5 paź 2008, 23:41

Typowy objaw braku kontaktu na klemach akumulatora. Wszystko jest ok do chwili kiedy rozrusznik chce wciągnąć te 120A prądu, wtedy klemy tracą kontakt i wszystko gaśnie, odpuszczasz, czasem wszystko wraca, czasem małe drganie przywraca kontakt, a czasem trzeba poruszyć klemą, najlepiej je zdjąć, dokładnie oczyścić np. papierem ściernym i dobrze dokręcić.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 paź 2008, 12:02
Posty: 17
Skąd: Biała Podl. / Warszawa
Auto: RX-8 Revolution 192KM

Postprzez Retro » 6 paź 2008, 13:17

Równeż mi to pierwze przyszło na myśl. Odpiąć przeczyścić i nie dawać nikomu jeździć :P

Rexy nie lubią jak jeżdżą nimi ktoś inny niż właściciel :P
Mój mi to pokazuje za każdym razem :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Deniorek » 6 paź 2008, 16:41

Ok, dzięki za odpowiedzi. Sprawdzę to, przeczyszczę. Faktycznie były trochę zasyfione. :]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7