Zmieniarka czyta tylko oryginalne płyty CD?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez nismo » 27 lip 2008, 17:43

Witam ponownie,

W serwisie zostałem poinformowany o tym żeby do zmieniarki (CD Audio, brak mp3) wkładać tylko i wyłącznie oryginalne płyty CD. Włożenie nagrywanej płyty może zakończyć się niepowodzeniem i płyta pozostanie w zmieniarce bez możliwości jej wyciągnięcia.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez Deniorek » 27 lip 2008, 20:23

Hmmm, u mnie wszystko czyta. :) Poza tym trudno mi określić na jakieś zasadzie miałaby być sprawdzana oryginalność płyty. :) Może po prostu często się zacinają i szukają pretekstu żeby się usprawiedliwić czy coś. :P A że Polak zaradny to i oryginał ulubionej muzyczki ciężko znaleźć. :) Takie są moje odczucia. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Czacha » 28 lip 2008, 11:16

Bzdura, jeżeli płyty są dobrze nagrane a odtwarzacz sprawny to musi czytać. Płyty CD-R zostały zaprojektowane tak, aby w odtwarzaniu niczym nie różniły się od tłoczonych. Nawet najstarsze odtwarzacze, z czasów kiedy nikt jeszcze nie słyszał o płytach nagrywanych, czytają je bez problemu.
Wyłącz światła – włącz myślenie
Nareszcie zamontowane dzienne <jupi> ....... Moja Madzia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 23:30
Posty: 312
Skąd: Rybnik
Auto: 323C (BA) 1.5i 16V '97

Postprzez żabcia » 28 lip 2008, 15:18

Hej :)

Słyszałam o różnych kitach wciskanych ludziom przez serwisy, ale to mój faworyt!!! :)

Moje CD odtwarza pliki audio i mp3 bez względu na to, czy płyta ma hologram czy nie :)
... złap mnie jeśli potrafisz :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 wrz 2007, 17:38
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 GT 2005

Postprzez nismo » 29 lip 2008, 15:07

Dzięki za odpowiedzi. Co prawda nie mam mp3 ale to na pewno nie ma żadnego znaczenia.

Dam znać jak wypadły testy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez nismo » 30 lip 2008, 08:30

Panowie, przetestowałem zarówno oryginalną jak i nagrywaną płytę i zmieniarka działa aż miło!

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2008, 19:34
Posty: 107

Postprzez duch » 3 sie 2008, 22:42

Po pierwsze, witam wszystkich na forum bo to mój pierwszy post.
A po drugie właśnie mam problem ze zmieniarką w mojej mazdzie 6. Przez jakiś czas chodziło wszystko prawie ok, owszem oryginalne lepiej czytała, na nagrywanych czasami dłużej myślała lub wypluwała wypisując "check cd". Jednak trochę się zaniepokoiłem gdyż w tej chwili mam sytuacje taką, że mam włożone 5 płytek w tym trzy kopie bezpieczeństwa ;) i nie da się ani wyciągnąć ani zmienić ani wrzucić jeszcze jedną. Wypisuje tylko WAIT. Po włączeniu słychać coś tam mechanizmy sobie cicho pobzyczą i cisza, jedynie mruga "5". Nic się nie da zrobić. Czy ktoś tak miał? Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam
Duch
P.S. Poszperałem jeszcze troszkę i wyszukałem coś takiego http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... a+dzia%B3a
Jutro powalcze.

P.S.2 Powalczyłem trochę później ale nic się nie zmieniłem. Jedynie po odłączeniu akumulatora na wyświetlaczu już się nie świecą numerki płyt a jak wcisnę CD to wyświetla NO DISK gdy zapodam load wtedy wyświetli CD IN i tyle :(.
Ostatnio edytowano 26 sie 2008, 02:14 przez duch, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 2 sie 2008, 02:40
Posty: 10
Skąd: Kielce
Auto: MAZDA 6 kombi CD136KM '03

Postprzez Mike54 » 6 sie 2008, 19:19

no to zdecydowanie bzdura nr 1 w tym miesiacu – to nie bankomat, ze jak wpiszesz zly PIN to karty nie odda :) a moze od nagrywanych CD sie silnik zalewa <ganja>

ale po tym jak mi handlowiec w AZ AUTO powiedzial, ze jedna chlodnica oleju to jest chlodnica od klimatyzacji, a wzmacniacz w bagazniku to subwoofer to juz nic mnie nie zdziwi :) pozostawilem to bez komentarza :)

przydal by sie nowy watek "bzdury uslyszane w ASO"

Natomiast faktycznie niektore odtwarzacze nie czytaja CD-R (nie mowie tu o zmieniarkach w RX tylko zwyklych "domowych")

ja niestety nie mam MP3 i jakos nie znalazlem radia na wymiane. Kupilem oststnio XCar Link do MP3 ale z moja wersja firmware nie dziala. wiecej:
TU
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7