OT do wyrzucenia

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez blademan89 » 17 lut 2012, 00:38

BartCorby napisał(a):Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem "Madzi" przyznam sie ze jest to moje pierwsze sportowe auto tym bardziej z takim silnikiem, i prosze was o pomoc w sprawie uzytkowania tego coda, a mianowicie, co i jak robic zeby zminimalizowac awaryjnosc, jakie swiece, jaki olej, moze przyda sie rowniez opinia na temat samej techniki zmieniania biegow – tzn na jakich obrotach jezdzicie?
dodam ze jest to wersja KURO 231 kucykow =] czy ktos wie jaka jest roznica miedzy wersja KURO a pozostalymi wersjami? aaaa i jeszcze jedno wie ktos jak wyzerowac dzienny licznik? no chyba ze nie zwrocilem uwagi na jakis przycisk na zegarze...=/ jak wyglada sprawa z komputerem pokladowym ? jest takowy? czy jest mozliwosc zobaczenia aktualnego spalania? cisnien w kolach itd??? pozdrawiam i czekam na opinie...



ja Ci mogę napisac od siebie tyle, że nie wyłączaj silnika jak jest zimny, zawsze pod odpaleniu poczekaj chwilę, aż obroty się unormują, do rozgrzania nie pałuj jej, a gaś na 3tyś obrotów (ta praktyka ma swoich zwolenników i przeciwników, ja tak robię i jakoś rexa jeszcze nie zalałem) coby resztki paliwa spaliło, dzięki temu jej nie zalejesz. Dym – norma, mazda ma bardzo dużą emisję spalin, a zimą jest pełno tego "dymu" :) Spalanie (mam 193KM) takie samo jak u Ciebie, w mieście od 14 do 25L (zależy od stylu jazdy), w trasie nie zszedłem poniżej 13L... u mnie nie zauważyłem komputera pokładowego, można jedynie obczaic temp na zewnątrz. CO do kasowania licznika dziennego, masz na wyświetlaczem przycisk, który musisz po prostu dłużej przetrzymac coby skasowac. Lej dobre paliwo, zalewaj olejem dedykowanym rx-8, dbaj i będzie cacy :)


Wracają do spalania, nie wierzę, że tym samochodem da się zrobic 11L/100km w trasie, ale to moja opinia <faja> Jedyna wada tego samochodu to zabójcze zużycie paliwa, ale wynagrodzi Ci czymś innym. Gdybyś zmieniał opony to załóż lepiej wszystkie takie same – dobra rada. Ogólnie zapraszam na spot w niedziele i pewnie ja oraz koledzy wyjaśnimy Ci parę spraw. Pozdro :)
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 16:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez BartCorby » 17 lut 2012, 12:23

wielkie dzieki za wyczerpujaca odp. jesli chodzi o spot no niestety nic z tego z angli do polski jest droszke kilometrow wiec nie da rady aczkolwiek jesli kiedys trafi sie okazja to dlaczego nie,
z tego co zauwazylem przy spokojnej jezdzie spala m i 18L jezdzac po miescie i nie zapowiada sie ze bedzie mniej :) aczkolwiek tak jak mowiles – wynagradza w inny sposob pozdro
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 00:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Postprzez blademan89 » 17 lut 2012, 14:18

nie ma za co.

Myślisz, że wiedząc iż mieszkasz w UK, proponował bym Ci spot w Polsce? ? <lol> ;P

Spot jest w Anglii, nawet blisko byś miał :) Pozdro
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 16:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez BartCorby » 21 lut 2012, 17:03

BladeMan89 tak wlasnie myslalem zanim odebralem wiadomosc od ciebie =P
sluchaj orientujesz sie moze czym moga byc spowodowane delikatne pukniecia w momencie zmiany biegow ? nie sa to silne stukniecia ale daja sie odczuc pod fotelem kierowcy hmmm a moze to tak ma byc??? pozdrawiam
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 00:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Postprzez Sąsiad » 22 lut 2012, 10:17

Tylne mocowanie skrzyni i dolne dyfra w 8mce polega na spięciu ich z pomocą kilkudziesięciu kg belki (przy okazji imho ma to pomóc rozłożyć masę 50:50). To tak jakbyś rozłożył ręce, załapał lewą dłonią słup po lewej, prawą dłonią słup po prawej i próbował je przyciągnąć do siebie :D

Imho to właśnie z pracy/przeciążeń tego układu pochodzą stuknięcia.

Delikatnie zazęb tryby na hamulcu ręcznym, podnieś obroty na 7k, puść sprzęgło; stuknie głośniej <czarodziej>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez BartCorby » 22 lut 2012, 10:26

wielkie dzieku – juz sie martwilem ze to cos powaznego, ostatnimi czasy mialem pecha z samochodami, mam nadzieje ze madzia mnie nie zawiedzie...aczkolwiek martwi mnie troszke to przyspieszenie tzn nie wydaje mi sie ze przyspiesza tak jak powinna – wiesz moze przy jakich obrotach rexy przyspieszaja najlepiej ?
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 00:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Postprzez Sąsiad » 22 lut 2012, 11:38

>5.5k zaczyna się coś dziać.


RX8 w serii nie przyspiesza :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez BartCorby » 22 lut 2012, 11:50

yhym no to bede musial sprobowac :P
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2012, 00:22
Posty: 43
Auto: RX8 KURO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7