Mazda RX-8 (FE) – Opinie i Informacje

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Raptor77 » 23 sty 2012, 19:17

Ja bym wlasnie zrobił sobie swapa przodu z r3 :–)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 maja 2009, 18:05
Posty: 434 (8/13)
Skąd: Słomniki | Kraków
Auto: RX-8 USDM '04,
Fiat 500e '16,
Tesla 3H '23

Postprzez Wodnik » 25 sty 2012, 12:41

megabebzon napisał(a):
Sąsiad napisał(a):

BTW R3 wyglada bosko! <serduszka>

No nie wiem. Tak naprawdę uważam facelift rexa za kompletną porażkę.
Dla nowego modelu na plus zapisuję mody tylnych świateł – nowe są naprawdę niesamowite, fele są genialne i chyba tyle... Reszta to dla mnie słabizna – zegary z pięknych stały się odpustowe, likwidacja bocznych wlotów była wg mnie błędem; w ogóle starszy model podoba mi się o wiele bardziej (i wcale nie dlatego, że nim jeżdżę), facelift mógł być o wiele bardziej spektakularny.


Bocznych wlotów mi też troszkę brakuje poza tym zmiany przodu według mnie są świetne z tym że to kwestia gustu, więc rozumiem że możesz mieć inne zdanie ale czemu te zegary tak obsmarowałeś? Odpust może się trochę robi jak jasność jest wzięta na opór. Jak radio się roz...li na maxa to też jest festyn ale nikt normalny tego nie będzie przecież robił.

Szkoda tylko że rejestracja nadal pół grilla zajmuje. Może to efekt placebo ale mam odczucie jakby Rex o wiele ciężej oddychał kiedy jest cieplej. Niby każdy samochód tak ma ale nie w aż takim stopniu chyba.
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 14:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez megabebzon » 25 sty 2012, 15:57

Zegary rexa przed modami były genialne – proste, przejrzyste, dopasowane do charakteru silnika – nie rozumiem, co kierowało designerami, żeby dodać te dziwne podziałki i dodatki – kompletnie zbędne według mnie! Dobrze, że konsola i środek zachowały swój ogólny klimat. Szkoda mi, że zniknęły motywy rotorów ze zderzaków – takie dyskretne światło przeciwmgielne z tyłu było znakomitym zabiegiem dizajnerskim! Mnie się bardziej podoba ori, a nie r-3 i już. O gustach się nie dyskutuje.
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 15:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez Wodnik » 26 sty 2012, 09:00

Na dole tylnego zderzaka nadal jest zabieg dizajnerski w kształcie rotora.
[img]http://i59.tinypic.com/2h4m720.jpg[/img
Forumowicz
 
Od: 16 lut 2011, 14:37
Posty: 989 (4/28)
Skąd: Okolice Warszawy

Postprzez Sąsiad » 26 sty 2012, 09:59

Co chciałbym w swoim z R3:

body
zawieszenie
fotele przednie
felgi
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez megabebzon » 27 sty 2012, 17:37

Sąsiad napisał(a):Co chciałbym w swoim z R3:

body
zawieszenie
fotele przednie
felgi


Ja w swojej wersji zawieszenie i fele (*tylko wygląd, bo rozmiar to ciągle 18') mam z r trójki, ale fotele recaro są faktycznie genialne.....
Mistrza cechuje spokój i długie ruchy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2006, 15:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza/Częstochowa/Koszalin/Wędrzyn/Warszawa Targówek/Bródno
Auto: mercedes 450 SL '72 EU
smart roadster

Postprzez Alkomaty.net.pl » 6 maja 2012, 15:47

Witajcie Panowie i Panie :)

Jestem zainteresowany zakupem:

http://otomoto.pl/mazda-rx-8-250-km-C23997187.html

Interesuje mnie w zasadzie spalanie tego modelu, nie mam o tym zielonego pojęcia, nie wiem w jaki przedział celować, prosiłbym o Wasze doświadczenie ze spalaniem.
Początkujący
 
Od: 30 mar 2012, 20:32
Posty: 22
Auto: Mazda 3 HB.

Postprzez ravie » 6 maja 2012, 16:07

Spalanie? Ile wlejesz tyle spali.. Mi się udało minimalnie 11l wyciągnąć w trasie, jazda max 110km/h 6 bieg. W mieście spala od około 15l wzwyż.
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez Sąsiad » 6 maja 2012, 16:11

Witam,

na Twoje pytania znajdziesz odpowiedz na forum.

Odnosnie przedstawionego egzemplarza: niska cena zapewne odzwierciedla jego stan... Niech sprzedajacy pokaze wykres na 250km ;) >200 bedzie juz naprawde dobrze!


Zapraszam na(usunięte przez moderatora działu) :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 gru 2011, 11:31
Posty: 410
Skąd: Gdańsk
Auto: RX8

Postprzez Alkomaty.net.pl » 6 maja 2012, 16:22

Czyli spalanie nie jest za małe...niestety można powiedzieć. Samochód jest śliczny wizualnie:)

I jeszcze dwa modele do oceny:

http://moto.allegro.pl/mazda-rx8-idealn ... 09827.html

oraz

http://otomoto.pl/mazda-rx-8-C24086532.html
Początkujący
 
Od: 30 mar 2012, 20:32
Posty: 22
Auto: Mazda 3 HB.

PostTen post został usunięty przez radar88 6 maja 2012, 21:05.
Powód: Post pod postem

Postprzez TomeRX8 » 14 lip 2012, 12:00

Ja ze swojego jestem zadowolony, cała eksploatacja bez żadnego problemu. Sprowadziłem z Niemiec a jak wiadomo drogi bez porównania lepsze od naszych i dostęp do wykwalifikowanych serwisów dużo większy. 70k przebiegu i chodzi jak nówka, pali ciepła czy zimna na dotyk
Początkujący
 
Od: 13 lip 2012, 13:14
Posty: 5
Auto: Mazda RX8

Postprzez speedyx » 7 sty 2013, 10:28

Na wstępie chcę napisać, że miałem przyjemność podróżowania i samej jazdy rx-8 i było to coś pięknego. Pokochałem ten samochód i od razu zapragnąłem go mieć. Otóż szykuje się do zakupu owego modelu w najbliższych miesiącach. Niestety jak to bywa i na pewno dobrze to znacie opinię są podzielone. Dużo z nich to jakieś niepotwierdzone mity, część to kłamstwa, a dużo też jest prawdziwych. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat. Najlepiej osób, które mają bądź miały rx-8. Interesują mnie wasze odczucia i doświadczenia z silnikiem wankla.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
speedyx
 

Postprzez adamsud » 11 sty 2013, 00:16

Speedyx, jednak trochę musisz sprecyzować zakres zainteresowania. Ten cały podrozdział mazdaspeed jest poświęcony rex-om i silnikom Wankla. Nie wiem więc co Ci napisać.
Początkujący
 
Od: 29 gru 2011, 15:54
Posty: 13

Postprzez kamil_d91 » 11 sty 2013, 01:07

Jeżeli chodzi o wankla to jest strasznie dużo tematów na ten temat:)Z tego co ja wyczytałem to te silniki tracą szybko ciśnienie na tłoku i spada moc.Dlatego silniki mają krótką żytwotnośc w porównaniu do innych.Ja ogólnie bałbym się rexa kupowac z wankla.Wolałbym już po swapie np z hondy typer tak jak ma nasz forumowy kolega:)
"Pal gumę a nie dusze.."
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2012, 23:02
Posty: 91
Skąd: Leżajsk,woj. podkarpackie
Auto: Mazda 323f BA,Z5,95r

Postprzez ravie » 11 sty 2013, 12:02

Większość opinii negatywnych i strach przed tym silnikiem wiąże się najczęściej z braku wiedzy na jego temat oraz nieprawidłowym użytkowaniem.. Więc radzę poczytać najpierw fora i dokształcić się. Poza tym RX8 bez silnika Wankla to już nie RX8. Równie dobrze można kupić Nissana GTRa i wsadzić jakieś oszczędne TDi <oczy>
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez mlody1983 » 14 sty 2013, 13:54

kamil_d91 napisał(a):Z tego co ja wyczytałem to te silniki tracą szybko ciśnienie na tłoku i spada moc.


A gdzie ten tlok w RX8 jest? :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lut 2010, 15:37
Posty: 219 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda RX-8

Postprzez wronek » 15 sty 2013, 11:45

Witam wszystkich
Cóż mógłbym powiedzieć... zachorowałem na REX-a i boję się, że ta choroba słabnie. Zaznaczam, że przeczytałem ten dział od dechy do dechy ! A w dalszym ciągu mam mase rozterek. Otóż z wypowiedzi wszystkich posiadaczy da się wyczytać jedno : Mazda jest nieomal bezawaryjna. Przeglądam wszystkie ogłoszenia dostępne w sieci. Pokażcie mi R-kę, która ma przejechane więcej niż 120 tys. ! Jedna sztuka? A może dwie by się znalazło (co niekoniecznie przekłada się na stan obecny tych egzemplarzy) Samochód bajecznie piekny (jak dla mnie) To ile wydam na benzynę raczej mnie średnio interesuje – mam drugi samochód do pracy.
Tylko ta awaryjność. Mam ok. 19 tys. zł na zakup. Oglądałem i jeździłem 3-ma. Jedną znalazłem z ogłoszenia w Koninie. Z opisu wynikało, że uzytkowana przez kobietę na dojazdy do pracy (ludzie jeszcze daja się na to nabrać? <rotfl> Ze zdjęć ładnie wyglądała – automat – i o taki mi chodziło. Z opisu sprawny technicznie. W rozmowach telefonicznych uzyskałem info, że ściągnięta ze Stanów. Jestem z okolic Kościerzyny (Pomorskie) Zrobiłem 260 km w jedną strone, by sie okazało na miejscu... Stan wizualny bez zarzutu. Na pytanie do jakiegoś młodego, który okazał sie właścicielem : co ją boli usłyszałem : jest rozszczelniona, a naprawa będzie wymagała 3 tys. Myślałem, że gnoja zabiję. Tłumaczył się, że myślał iż... się domysliłem, bo taka atrakcyjna cena... (16 za 2005) Jechałem 520 km w zamieci, aby okazało się, że silnik do remontu. Z forum uzyskałem podpowiedź, że remont to ok. 7-8 tys. Przejechałem się nią – muł ! Przez okres jazdy palił się engine check. Pierwsze pytanie : czy Madzia przy palącym sie checku wchodzi na tryb awaryjny? Czy nie taniej byłoby kupić do niej silnik i go przełożyć? Jakie objawy uszkodzenia silnika? Silnik zapali jedynie gdy jest zimny. Po rozgrzaniu i wyłączeniu aby odpalił tzreba go ostudzić. Rozgoryczony pojechałem obejrzeć jeszcze jedną Madzię do Pruszcza. 2005 r full wypas (dvd i Navi) tylko przytarty tylny błotnik. Z facetem z którym sie umówiłem pojechałem do komisu gdzie ją trzyma pod gołym niebem(zgroza!) okazało się, że ma cztery elementy do wymiany, w zderzaku dwie dziury oraz 4 elementy do malowania ! Do tego tylne dwie opony całkowicie łyse, wyświetlacz zepsuty a w silniku coś rzęzi. Wystawiona za 21,900 (promocja świąteczna) gość zgodził się ją oddać za 20 tys. Może wziąłbym ją za 10... To co się wyrabia wśród sprzedających to CHAMSTWO POŁĄCZONE Z PODWÓJNIE SPRZĘŻONYM SKURWYSYŃSTWEM ! Zrobiłem 660 km i jestem rozczarowany nami jako narodem. Auto ze zrozumiałych względów straciło również w moich oczach. Chcę kupić
REX-a więc pomózcie ! – nie mam zamiaru jeżdzić tysiące km i się tylko w....ć.
Doszedłem do wniosku, że skoro navi i tak g.... daje (nie ma polskich map jak się doczytałem z ostatnich wątków) to po co brać niepotrzebny gadżet ?
W przyszłym tygodniu chcę wziąć urlop w celu zakupu "psa" dajcie proszę jakieś namiary na pewne auta, bo z ogłoszeń już nie skorzystam.
Wymagania? automat (chyba bez navi) czerwona, biała, czarna ...
Trochę się rozpisałem... ale gdzie mam wylać swoje żale jak nie tutaj ? :)
Pozdrawiam i liczę na to, że ktoś tą dłużyznę przeczyta...
wronek
 

Postprzez ravie » 15 sty 2013, 13:40

19 tys. zł za RX8? I to w automacie? Po pierwsze za te pieniądze może kupisz samochód z trupem w silniku, albo do remontu... A automatu się najzwyczajniej nie opłaca (jeździ o wiele gorzej niż manual i wątpię żeby była jakakolwiek frajda w jeździe) i osobiście trzymałbym się z daleka, tak samo jak RX8 w tej cenie..
Think Fast. Drive Faster. Don't Blink
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2009, 20:33
Posty: 166

Postprzez Szakalowski » 20 kwi 2013, 22:00

To w takim razie od jakiej kwoty można kupować rocznik 2004 lub 2005 RX-8 ?
Czesto zdarzaja sie okazje typu http://otomoto.pl/mazda-rx-8-silnikiem- ... 95828.html – to rozumiem, że pod maską to jest złom w każdym przypadku?
Szakalowski
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7