Mazda RX-8 (FE) – Opinie i Informacje

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Deniorek » 6 sty 2009, 20:41

Alice napisał(a):
dawidrx napisał(a):
Deniorek napisał(a):
a obok białego Rexa z jeszcze czarnymi felami nie da się przejść obojętnie... cudo... :D


ja mam białego rexa z czarnymi felgami ;D


mogłabym prosić o fotkę białego rexa z czarnymi felgami ???

Skoro wyglada tak rewelacyjnie :)

Porównam sobie ze swoim...........


Jeśli mieszkasz w jakiejś cichej okolicy to jeszcze sobie zmodyfikuj Rexa, aby śpiewał tak jak ten biały z czarnymi felgami na filmie. :)
http://pl.youtube.com/user/mikeluvsant
A tym filmie najlepiej widać efekt: http://pl.youtube.com/watch?v=oqbPhmn-d ... annel_page
Albo na tym: http://pl.youtube.com/watch?v=fl5kJ3cRt ... re=channel
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Alice » 6 sty 2009, 21:41

:) :) :)
hehehehehehe, pomysł wysmienity !!!!!!!!!!!
Mieszkam w otoczeniu kilku domków jednorodzinnych oraz sąsiadów w różnych przedziałach wiekowych.
Kiedy w porze letniej odpalam mojego Harleya o 6.00 rano coby śmignąć do pracy mają darmowy budzik. Teraz jeszcze stuninguję sobie Rexa i będą mieli jazdę przez cały rok :) :) :) :) Miód !!!!

Dziekuję za linki :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2009, 16:14
Posty: 15
Skąd: między Opolem a Wrocławiem
Auto: Rx-8 231 km USA

Postprzez aybabtu » 9 sty 2009, 20:29

Pawel83 napisał(a):!!!DLATEGO MITY I DZIWNE HISTORIE NA TEMAT WANKLA MOZNA WLOZYC MIEDZY KSIAZKI!!


IMHO jezeli chodzi o wankla:

na +:
– mała waga
– prosta konstrukcja (ergo malo elementow ktore moga paść)

na –:
– wzglednie niska sprawnosc (tak tak, jezeli chdozi o definicje fizyczna, niestety)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Marco7 » 19 sty 2009, 13:19

Alice napisał(a):Witam Wszystkich w Nowym Roku, który zaczynam od rejestacji na tym forum :–)))
Od dwóch tygodni jestem szczesliwą włascicielka RX8 :–)) 230 KM, 2004 r.,wersja Grang Touring, kolor – UWAGA: biała perła (PIKNY !!!!). Autko mam w Stanach i z niecierpliwościa bede na nia czekała. Poniewaz przyplynie na mienie przesiedlenia musze jeszcze prawie pol roku potrzymac je tam. Jest w tym pewien plus, bowiem przez ten okres moj mozg moze ogarnie wszystko to o czym tutaj piszecie :–))) Kupiłam sobie Reksia, zeby miec fun z jazdy i piękny samochodzik w "garazu" a tu masz babo placek......................floodingi, inna technika jazdy....... CZy aby sama to ogarnę ???? W zasadzie podstawowymi kryteriami mojego zakupu oprocz dwoch w.w. byla bezawaryjnosc Wankla i mazdy ogolnie, wzmocnione podwozie i crashtesty. Kompletniei nie bralam pod uwage faktu, ze trzeba bedzie na nowo uczyc sie jezdzic :–))) i ogarnąć kilkanście technicznych problemów jak min zalewanie świec :–(.Nio ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło: będę madrzejsza ;–)))
Ktos straszy jazda w zimie :–(( i trzymaniem autka pod chmurka :–(( Moje bedzie stalo pod chmurka ( a raczej pod pokrowcem), a i w zimie jezdzic bede !!
Wiec patrzac realnie i racjonalnie chyba zrobiłam błąd zakochujac sie w RX8 :–(
Sama nie wiem, obecnie jezdze mitsubishi lancerem w limitowanej wersji, silnik coprawda wysokoobrotowy ale moc o 100 KM mniejsza niz w mazdzi :–(( Nio i naped – oczywiscie przod !
Na szczescie jest to forum i w razie jakies wpadki mam nadzieje, ze cos poradzicie :–)
Tymczasem pozdrawiam

Cóz,



Niczym się nie przejmuj, Rex ma duszę i na pewno jeśli będziesz dobrze go użytkowała nie sprawi problemów. Pamiętaj aby nie gasić silnika dopóki się nie rozgrzeje. Nie przekraczać 4 tyś obrotów dopóki się nie rozgrzeje. Wymieniać świece co 30tyś km, cewki co 50tyś km, kontroluj olej – i to wszystko :)
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Alice » 24 sty 2009, 21:10

dziekuję Marko7 za rady.
Juz je zakułam w glowie.
Na razie Reksiem cieszy sie moj maz (w usa) i nic mu sie nie dzieje (Reksiowi znaczy) mimo odpalania i gaszenia na zimno (???), Zapodam mu info o 4000 obr. na zimnym silniku, bo mam obawy, ze moze je przekraczac :) :)
pozdrowka
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 sty 2009, 16:14
Posty: 15
Skąd: między Opolem a Wrocławiem
Auto: Rx-8 231 km USA

Postprzez pawelrut1 » 1 mar 2009, 13:23

Witam serdecznie. Jestem tu nowy i to moj pierwszy post. Przymierzam się do zakupu RX8, autko które mam na oku stoi w Francji. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócic szczególna uwage przy zakupie auta? Przebieg jaki deklaruje sprzedający to 70 tys km. Czy to duzo czy nie jak na taki samochód? (z tego co przegladalem formu to widzialem ze i zdazyl sie przypadek ze byl egzemplarz co mial 170 tys). Prosze o rade, z góry dziekuje
pawelrut1
 

Postprzez Deniorek » 3 mar 2009, 21:39

Ja jak kupowałem to miał niecałe 44 tysiące (lipiec 2008). Szukałem też egzemplarza, który by miał nie więcej niż 50 tysięcy z wiadomych powodów. Nie wiadomo do końca jak z tym silnikiem jest, a wtedy jeszcze nakręcony na dodatek byłem, że rotar ma strasznie niską żywotność, co nie jest do końca aż taką prawdą. Czym ja się kierowałem:
1. Szpary i grubość powłoki lakierniczej (powypadkowy, czy nie).
2. Stan wnętrza (jeśli to skóra, czy nie jest powycierana, czy pedały nie są zbytnio potarte – oznacza ogromny przebieg i nie wiadomo czy ktoś nie kręcił licznika).
3. W moim przypadku okazało się, że trzeba było wymienić komplet sprzęgła, a nie dało się tego sprawdzić bo to człowiek nigdy Rexem nie jeździł, a łożysko oporowe samo z siebie jest głośne).
4. No to już sam popatrz na samochód i go posłuchaj, jak będzie możliwość koniecznie się przejedź. Nic tak nie daje ogólnego spojrzenia na auta jak chwilowa przejażdżka nim. Ja nie miałem takiej możliwości.

JEŚLI TO AUTOMAT KONIECZNIE MUSI BYĆ O WIELE TAŃSZY NIŻ MANUAL, tak to już jest z Rexami. Automatów prawie nikt z rynku wtórnego nie kupuje. Żebyś się nie zdziwił we Francji, że pojechałeś po manuala, a tutaj automat. :D

Możesz poprzeglądać książkę serwisową, ale myślę, że nie warto aż tak się tym kierować. Z reguły większość jest i tak sfałszowana. :P

Jeśli zamierzasz wracać z samochodem jadąc nim to koniecznie zapytaj właściciela jaki olej używa i zaopatrz się w taki smar. Niemal pewnym jest, że będziesz musiał w drodze do Polski zrobić co najmniej jedną dolewkę. A jak będziesz nadmiernie testował to i więcej razy. ;P A szkoda byłoby, żeby po środku Niemiec w nocy zapaliła się kontrolka oleju tak znienawidzona chyba przez właścicieli Rexów. :D

No i na koniec pytanie, czy opłaca się jechać aż do samej Francji, aż tak rewelacyjna cena? No i ja jakbym sprowadzał to tylko z Niemiec (lepiej zadbane z reguły). Chociaż lepiej z Francji niż Włoch. Jak ktoś widział typowy stan samochodu z Włoch to doceni każdy inny. :) Ja mam z USA i na tamte czasy była to opcja najlepsza. Teraz amerykański raj nie jest tak rewelacyjny, da się przełknąć, ale dolar umacniający się względem euro, płacenie haraczu podatkowego na rzecz państwa powoduje, że lepiej wybrać się dzisiaj w głąb Europy niż szukać w Stanach. Nie wiem, czy inni się ze mną zgadzają, ale teraz planuję kupno CX-7 (miała być CX-9, ale rozsądek przeważył) i znowu siedzę wieczorami przeliczając sobie to jak nic wychodzi, że ze Stanów nie jest już tak pięknie. Poza tym ja będę chyba suvika brał z salonu, ale po wczorajszej podwyżce cen znowu spoglądam w kierunku zagranicy. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Yatsek » 6 mar 2009, 11:40

Witajcie,

Widze ze forum troche obumarlo.
Mam pytanie, kupilem Mazde RX 8 z XII 2007 roku w szwajcari, jest wpisane w dowodzie rejestracyjny moc silnika 2,6. Moje pytanie jest takie, jak to jest mozliwe skoro w RX8 sa tylko silnikie wankla(1.3), przynajmniej tak mi sie wydaje.Czy jakies inne silniki byly pakowane do tych samochodow ?
Obawiam sie troche silnika Wankla, napiszcie czy potrzebnie.
Samochod ma przejechane niecale 20 000 km.
Początkujący
 
Od: 6 mar 2009, 11:33
Posty: 9
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda Rx8

Postprzez Deniorek » 6 mar 2009, 18:27

Yatsek napisał(a):Witajcie,

Widze ze forum troche obumarlo.
Mam pytanie, kupilem Mazde RX 8 z XII 2007 roku w szwajcari, jest wpisane w dowodzie rejestracyjny moc silnika 2,6. Moje pytanie jest takie, jak to jest mozliwe skoro w RX8 sa tylko silnikie wankla(1.3), przynajmniej tak mi sie wydaje.Czy jakies inne silniki byly pakowane do tych samochodow ?
Obawiam sie troche silnika Wankla, napiszcie czy potrzebnie.
Samochod ma przejechane niecale 20 000 km.


No już pisaliśmy o tym i dyskutowaliśmy w jakimś temacie. Po prostu niektórzy urzędnicy są wredni i mnożą pojemność silnika, abyś nie zapłacił przypadkiem za mało podatku itp. itd. To, że silnik rotacyjny nie znaczy to tamto i nie ma taryfy ulgowej. :D Czy da się to zmienić? Wątpię, najczęściej mnożyło się właśnie po zachodniej naszej granicy. Ja mam z USA i mam w dowodzie 1,3 i nie dałem sobie wcisnąć do dowodu 2,6. A niektórzy użytkownicy tego forum chyba pisali, że mają 2,6 w dowodzie. No i masz zupełnie taki sam silnik jak my. Wankla 2,6 nie produkowali nigdy. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Yatsek » 6 mar 2009, 19:56

a jak jest z awaryjnoscia silnika w tym samochodzie, i czy w ogole czeste sa wizyty u mechanika.

i jak jest z gwarancja kupuje roczny samochod i chce wiedziec czy musze miec jakis papier czy cos ??

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 6 mar 2009, 11:33
Posty: 9
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda Rx8

Postprzez Kixxer » 6 mar 2009, 21:26

Witam,

Zbaczając troszkę od reszty, wiadomo może kiedy będzie dostępna w Polsce bądź w Niemczech Mazda rx8 R3 ? Ponieważ z tego co wiem aktualnie jest dostępna tylko w USA oraz UK.

Pozdrawiam
Mazda 626 1.8i (1840cm3) Grudzien 1999r. Przebieg: 80000 km

14.07.09 – Przebieg: 92 000 km
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 lip 2008, 18:21
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mazda 626 1.8i (1840cm3) 99r.

Postprzez siekus181 » 6 mar 2009, 22:12

Witam, przymierzam się do kupna Mazdy RX8 i chciałbym wam zadać kilka niezbędnych pytań, powiedzcie mi ile te silniki wytrzymują km. Na co patrzeć przy kupnie tego auta , i jak się sprawują na jezdni
siekus181
 

Postprzez Deniorek » 6 mar 2009, 23:14

siekus181 napisał(a):Witam, przymierzam się do kupna Mazdy RX8 i chciałbym wam zadać kilka niezbędnych pytań, powiedzcie mi ile te silniki wytrzymują km. Na co patrzeć przy kupnie tego auta , i jak się sprawują na jezdni


1. Wytrzymają tyle, na ile będziesz go szanował. Mój wyrobiony tekst brzmi: "Wszystko się z czasem psuje, a nadchodzi to szybciej jeśli coś męczysz, w przypadku silnika rotacyjnego jest po prostu duże większe prawdopodobieństwo awarii". Krótko mówiąc pojeździ nie mniej niż każdy tłokowy o ile nie będziesz śmigał cały czas na red line. Do tego częste wymiany oleju i trochę nowości w sposobie jazdy (np. nie hamowanie silnikiem).
2. Ile wytrzymują w rzeczywistości? Tego nikt nie wie, bo przypadków jest tyle co samochodów. Znam przypadek kiedy delikwent w Niemczech wymienił silnik już po 20 tysiącach... Sporo samochodów jeździ z przebiegami 70-100 tys. i nic się tam podobno nie dzieje. A najwięcej jest poniżej 70 tysięcy więc też nikt ci nic nie powie, bo tylko lata pokażą jak to jest. Faktem jest, że plotka o rozpadających się silnikach to totalna bzdura. A jak już sobie zepsujesz rotara to silnik i tak można za kilka tysięcy załatwić. :) Ja mam takie podejście.
3. Na co zwracać uwagę? Patrz mój post powyżej.
4. Na jezdni jest dobrze o ile masz pojęcie o prowadzeniu, szczególnie zimą. Na off-road raczej Rexem nie pojedziesz, ale prowadzi się rewelacyjnie. W końcu to jeden z największych atutów w tym samochodzie!

Kixxer napisał(a):Witam,

Zbaczając troszkę od reszty, wiadomo może kiedy będzie dostępna w Polsce bądź w Niemczech Mazda rx8 R3 ? Ponieważ z tego co wiem aktualnie jest dostępna tylko w USA oraz UK.

Pozdrawiam


O Niemczech nic nie wiem, ale o Polsce raczej zapomnij. :) Możemy się pokulać do Częstochowy jeśli to się stanie (Rex oficjalnie w Polsce). :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez siekus181 » 7 mar 2009, 01:59

Ok dzięki za rade, w zimę myślę że nie będzie u mnie problemu bo miałem kiedyś BMW 528i więc już troszkę wiem co to jest tylny napęd , dzięki pozdrawiam Napewno napiszę co kupiłem bo chce kupić już w tym miesiącu
siekus181
 

Postprzez BNA » 24 mar 2009, 16:08

Witam wszystkich mazdamaniaków :) osobiście przymierzam sie do zakupu modelu MAZDA RX8
mam jednak kilka pytan wspomne z początku ze prześledziłem dokładnie forum od deski do deski dlatego wybrałem tylko te pytania na które nie uzyskałem dostatecznej odpowiedzi :)
Autko chce zakupic w UK i z tym wiąże sie 1 pytanie , mianowicie
Ile kosztuje jesli ktos wie lub kiedys juz sprowadzał autko z uk przejerestrowanie z zmianą kierownicy na lewo
i drugie takie bardziej praktyczne . Jak to jest za tymi tylnimi siedzeniami ... naprawde jest tam aż tak ciasno?? w prawdzie autem bede najczesciej jezdził z dziewczyną ale nieraz tesciowa bedzie chciała sie wkręci na zakupy lub znajoma para bez srodka transportu wybrac z nami do kina:P itp itd. jak oceniacie te że tak powiem TYLNIĄ WYGODE :P i jak jest z tyłu na dłuszych trasach ...ja jestem osobą szczupłą lecz wysoką 188 dziewczyna 176 i nie należy to otyłych lejdis ....
Pozdrawiam czekam na sugestie:P
Początkujący
 
Od: 24 mar 2009, 15:43
Posty: 6 (1/1)
Skąd: Kraków

Postprzez BNA » 24 mar 2009, 16:11

ojjj ale błędów narobiłem sorka ale jestem dysgrafikiem:P
Początkujący
 
Od: 24 mar 2009, 15:43
Posty: 6 (1/1)
Skąd: Kraków

Postprzez Deniorek » 24 mar 2009, 17:32

Z tyłu na krótkie dystanse na chama przejedziecie się, ale do wygodnych jazd to należeć nie będzie. Chodzi oto, że miejsca nie jest tak mało, ale dużo też nie ma (szczególnie dla wysokich osób). Co do samochodu z UK to wydaje mi się że cena auta + przekładki drożej Ciebie wyniesie niż kupna normalnego auta z lewą kierownicą.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez cyprian.pl » 25 mar 2009, 13:18

Dorzuce moje kilka groszy na temat RX-8 – jestem dumnym posiadaczem od ponad roku i bardzo sobie chwale.
Przede wszystkim auto ma to cos – jest po prostu z......e!
Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje, ale chyba nie ma osoby, ktora by nie zwrocila na autka uwage [szczegolnie po otworzeniu tylnych drzwi!].
Jezdzi sie bardzo wygodnie, chociaz faktycznie dluzsze podroze na tylnym siedzeniu moga nie nalezec do najprzyjemniejszych. Za to bagaznik jest dosyc pojemny jak na samochod sportowy.
Jezeli chodzi o wlasciwosci jezdne to moim zdaniem sa one pierwszorzedne!
Szczegolnie na autbahnach – moj dotychczasowy rekord to 251km/h!
Przed zima bylem dosyc niepewny co do spisywania sie autka na sniegu, ale kupilem zimowki i musze przyznac, ze RX-8 + zimowki == czolg na snieg [o ile nie jest za wysoki ;) ]. Bylem nawet nia w Alpach.
Spalanie mogloby byc mniejsze, ale albo sie lubi jezdzic i sie leje, albo... nie :)
pozdrawiam,
cyprian
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 mar 2008, 20:26
Posty: 13
Skąd: Eindhoven, NL
Auto: Velocity Red RX-8 Revolution

Postprzez Yatsek » 25 mar 2009, 17:00

Witajcie ponownie.
Chcialem sie dowiedziec czy istnieje szansa dolaczenie do radia jakis urzadzen grajacych, czy mozna kabel AUX lub jakis inny komponent.
Drugie pytanie jakie moze sie powtorzyc, mianowicie czy radio odtwarza mp3 ??

Z gory dzieki za pomoc
Początkujący
 
Od: 6 mar 2009, 11:33
Posty: 9
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda Rx8

Postprzez Retro » 25 mar 2009, 17:17

BNA RX-8 są teraz takie tanie w Polsce, że na prawdę nie ma sensu kupować jej w UK i bawić się w przekładanie... w PL można mieć używanego Rexa za 30 tyś (co jest lekkim śmiechem na sali bo jak kupowałem swojego to najtańszy na allegro był za 70k no ale mniejsza z tym...).

Co do miejsca z tyłu to jest go całkiem sporo na tułów natomiast mało na nogi. Skoro ty jesteś wysoki to pewnie będziesz miał fotel odsunięty mocno do tyłu więc pasażerowie na bank będą mieli miało miejsca na nogi.
Ciasno jest też dla wysokich osób. Dach Rexa idzie znacznie w dół w tamtej partii samochodu.

Yatsek Na 1 pytanie Ci nie odpowiem niestety bo nie testowałem nic.
Co do mp3 to róznie... jedni mówią, zę im odtwarza inni mówią, że nie.
Chyba zależy od modelu, generlanie jeśli by miało odtwarzać do na radiu powinno to być napisane.
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7