Kupno Mazdy Rx8 Anglika i koszty przeróbki na EU

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Pabllo » 11 mar 2012, 13:54

Witam, czy ktoś już tego egzotycznego woza przerabiał z anglika na europejczyka?

chodzi mi dokładnie czy przy rejestracji po przeróbce czepiają się i jakie są koszty części do przeróbki oraz same koszty przerobienia?

I czy w przedniej ścianie są już przygtowane otwory na przeróbkę?

Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 15:14
Posty: 219 (1/1)
Skąd: Zębowice
Auto: Mazda 6 GY 2006r.

Postprzez blademan89 » 11 mar 2012, 23:18

Witaj,

parę lat temu przywiozłem mondeo ST z Anglii do Polski, właśnie po to aby zrobic w nim przekładkę, cel został wykonany, ale efekt nie jest rewelacyjny, po tym czasie wyszło dużo rzeczy..... dużo się psuje, a jeszcze więcej trzeszczy i lata..... teraz to naprawiam, wkładam nową deskę i wszystkie plastiki bo lubię to auto, po2 nie cierpię jeździc "trupami" :) Więc odradzam Ci, mondeo jest proste do przekładki, natomiast mazda z tego co wiem, nie bardzo i szkoda krzywdzic tego wozu jak i Twoich pieniążków :) Mi wyszło 5tyś zł wszystko w mondeo.... nie wiem więc czy się opłaca. Nadmienię, że ów operację wykonał serwis i ludzie z doświadczeniem, dostałem rok gwarancji.

Sprawa rejestracji jest prosta, robi się to tak samo jak z autem z Niemiec, nikt nie wie, że to przekładka, jest wymagane badanie zerowe, najczęściej serwis/zakład oferujący "przerzutkę" robi go za nas, nie trzeba żadnej opinii rzeczoznawcy (przynajmniej u mnie w województwie)....


Pozdrawiam
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 16:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Pabllo » 13 mar 2012, 22:22

Dzięki blademan89 za bolesną, ale i szczerą odpowiedź :)

też nie lubię jak coś trzeszczy i stuka więc sobie to odpuszczę bo najtańszy anglik 10tyś, z przeróbką to mam już 15tyś jak nie więcej, a w innych krajach za 23 jest eurpejczyk :)

jedynym rozsądnym rozwiązaniem kupno anglika jeśli zmienią się przepisy w PL i można będzie rejestrować w końcu anglika i wtedy nic nie będzie trzeszczeć i będzie po prostu fabryka;)

Dzięki wielkie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 15:14
Posty: 219 (1/1)
Skąd: Zębowice
Auto: Mazda 6 GY 2006r.

Postprzez Piotr » 13 mar 2012, 23:00

Pabllo napisał(a):Dzięki blademan89 za bolesną, ale i szczerą odpowiedź :)

też nie lubię jak coś trzeszczy i stuka więc sobie to odpuszczę bo najtańszy anglik 10tyś, z przeróbką to mam już 15tyś jak nie więcej, a w innych krajach za 23 jest eurpejczyk :)

jedynym rozsądnym rozwiązaniem kupno anglika jeśli zmienią się przepisy w PL i można będzie rejestrować w końcu anglika i wtedy nic nie będzie trzeszczeć i będzie po prostu fabryka;)

Dzięki wielkie :D


jedno proste pytanie.. jak wyobrażasz sobie wykonać manewr wyprzedzania anglikiem ? <co?>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2010, 13:19
Posty: 533 (0/2)
Skąd: Żywiec
Auto: 626 GE FS 93'

Postprzez blademan89 » 14 mar 2012, 13:50

LeeAdama napisał(a):jedno proste pytanie.. jak wyobrażasz sobie wykonać manewr wyprzedzania anglikiem ? <co?>


ja miałem anglika w Polsce przez 3 miesiące i nie było większych problemów, chociaż jak się trafiła długa prosta i tir przede mną to czułem się jak ofiara losu i blokowałem innych... jedyna opcja to wychylic się na łuku co do bezpiecznych czynności nie należy... ja jestem przeciwnikiem rejestrowania anglików w Polsce, duże utrudnienia w ruchu, zwiększy się niebezpieczeństwo no i ceny na wyspie wzrosną <glupek2> ;P


Warcy Rycy Cescy tak jest po przeróbce <lol>
I always tell the truth even when i lie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 gru 2011, 16:06
Posty: 455
Skąd: Stoke on Trent/ Włodawa
Auto: RX-8 – SOLD :(
E60 530D
Audi A4
ST

Postprzez Piotr » 14 mar 2012, 18:00

blademan89 napisał(a):Warcy Rycy Cescy tak jest po przeróbce <lol>


Ujmę to inaczej... Pyrcy pyrcy a nie jedzie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2010, 13:19
Posty: 533 (0/2)
Skąd: Żywiec
Auto: 626 GE FS 93'

Postprzez radar88 » 14 mar 2012, 19:21

LeeAdama napisał(a):edno proste pytanie.. jak wyobrażasz sobie wykonać manewr wyprzedzania anglikiem ? <co?>

Całkiem normalnie, tylko się trzeba nauczyć takim autem jeździć....a poza tym są pomocne urządzenia które pomogą w takich manewrach ;)
O rejestracji proszę nie poruszajmy tego tematu,jedni są za inni przeciw... to temat rzeka i nie dotyczy dyskusji wątku.

Przerabiać auto...raczej lepiej kupić coś w D,NL i się nie bawić w takie rzeczy,co innego przekłądać RX7 czy inny model ciężko dostępny...lecz to są koszta.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Postprzez Pabllo » 17 mar 2012, 21:32

radar88 napisał(a):Całkiem normalnie, tylko się trzeba nauczyć takim autem jeździć....a poza tym są pomocne urządzenia które pomogą w takich manewrach
O rejestracji proszę nie poruszajmy tego tematu,jedni są za inni przeciw... to temat rzeka i nie dotyczy dyskusji wątku.

Przerabiać auto...raczej lepiej kupić coś w D,NL i się nie bawić w takie rzeczy,co innego przekłądać RX7 czy inny model ciężko dostępny...lecz to są koszta.



no i właśnie o to mi chodziło tylko ;) a tematu rejestracji anglika w PL nie warto poruszać bo każdy ma swoją opinię na ten temat

no to muszę śledzić niemieckie strony z ogłoszeniami :)

a anglikiem ciężko się wyprzedza, sam jechałem takim 150km w PL i na autostradzie cudo, ale jak TIR się napotka na drodze to lepiej mieć dobrego pasażera bo samemu to do domu aż za Tirem pojedzie się :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 15:14
Posty: 219 (1/1)
Skąd: Zębowice
Auto: Mazda 6 GY 2006r.

Postprzez Neron-ek » 8 sie 2012, 21:26

Panowie właśnie się zabrałem za przekładkę Rexa. Nie jest to tania zabawa bo koszt samych części to już na dzień dobry 7500zł robocizny nie liczę bo własna ale roboty jest na 2 miesiące licząc tylko popołudnia i soboty :)

Do całości robię dokumentację zdjęciową :) jak ktoś chce mogę coś podesłać na priva.

I jeszcze jedna rzecz – jak wam ktoś powie że podszybia i górnej części grodzi nie trzeba wymieniać bo się da przerobić to zabijcie go śmiechem bo albo nie wie co mówi albo zrobił takiego szczepa, że nie warto do niego wsiadać.

Co do trzeszczenia elementów to niestety ale trzeba delikatnie rozebrać i dobrze poskładać z użyciem taśm ala welur i smarów do plastiku i wszystko będzie cicho <jupi>
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2009, 18:33
Posty: 99
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda3 2.3 2006
Mazda6 3.0 V6 2007
Mazda6 2.3 2007

Postprzez sheerydrain » 7 paź 2012, 11:30

Poczekaj do przyszłego roku :) będziesz mógł spokojnie zarejestrować RHD :)
http://engine-artistry.wix.com/home
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 13:44
Posty: 235
Skąd: Gryfino :)
Auto: Mazda Mx-3 1,8 V6
Yamaha Fz6n 2005.

Postprzez thenat17 » 11 lis 2012, 19:23

1. czy mazdę RX 8 Anglik można przerobić na wersję eur ? (kierownica po lewo)
2. czy jest to opłacalny zabieg ?
3. jaka jest cena za taką modyfikację ?
4. czy jest to możliwe w tym modelu ?

PS. tak, jestem początkującym kierowcą / a moim marzeniem jest kupno tego auta na koniec lata 2013.

Przenoszę do działu FE, tam znajdziesz zapewne szybciej odpowiedzi niż w moto. Marian
thenat17
 

Postprzez radar88 » 11 lis 2012, 21:07

Proszę czasami chociaż używać scrola, temat troszkę niżej był ;) Łączę z identycznym.
]
Kamil
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 24 kwi 2009, 19:24
Posty: 5558 (23/27)
Skąd: Częstochowa/Teklinów ŚL
Auto: Mazda Xedos 9 TA KL 1993/98 A/T A7RED Pearl
Mazda Xedos 6 CA KF MT 1995 – Projekt odbudowa/swap

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7