Mazda RX-8 (FE) – Szybkie pytania

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez R-iksik8 » 4 cze 2007, 15:17

vlaad napisał(a):a to zależy. mojej przy sprowadzeniu wpisali w dokumenty wartość przeliczeniową pojemności i opłaty mam jak od 2.6 smutny
nie miałem na to niestety wpływu (nie ja sprowadzałem) a jak się pytałem przy rejestrowaniu po zakupie w urzędzie komunikacji to pani w okienku zaczęła podejrzewać jakiś przekręt i o mało nie cofnęła dokumentów. szczęślwie koleś w okienku obok już wiedział co to rx-8... ale szans na zmianę wpisanej pojemności wielkich nie widzieli...


no to Ciebie kolego porobili... współczuje
Ja płaciłem jak za 1,3...
...::: R X 8 :::...
ЬФЯВФ ЗЩЦУК
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=25727
Obrazek
JA NIE JEŻDŻĘ ZA SZYBKO...JA LATAM ZA NISKO :d
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2006, 20:16
Posty: 125
Skąd: Poznań
Auto: MAZDA RX-8 HIGH-POWER

Postprzez tr » 6 cze 2007, 15:42

1) Ja odrzucilem slabsza wersje z 2 powodow: silnik kreci sie tylko do 7500 obrotow, i spalanie na codzien bedzie niewiele nizsze. Kupujesz RX8 – roznica spalania 2-3 litrow na 100km nie moze robic ci roznicy portfelu, i tak swoje wydasz na paliwo :)
Jak chodzi o osiagi to nie mialem okazji jezdzic slabsza wersja, natomiast jak chcesz jezdzic +– 200 to tylko z mocniejsza wersja, i tak trzeba sie postarac zeby auto rozpedzic do takiej prodkosci, szczegolnie 220 wzwyz.

2 ) Jadac bez trafiku normalna droga 120-160, delikatne przyspieszanie, zmiana biegow przy 5-6k rpm srednie spalanie 12 litrow.

3) 1.3 litra, inaczej dajesz sie wypchac. Super skladka za OC wychodzi :)
Forumowicz
 
Od: 10 sty 2006, 18:19
Posty: 139
Skąd: Bielsko/Poznan
Auto: RX8 / RX65

Postprzez niewyspany » 12 lip 2007, 22:22

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Szczegolnie podziekowania dla R-iksik8 dzieki ktoremu moglem pierwszy raz przejechac sie Madzia RX8 :) Wreszcie sprzedalem swoj samochod i w zwiazku z tym na dniach chce kupic RX8. Zastanawiam sie nad nowka z Niemiec z rocznika 2006. Jednak mam takie watpliwosci: czy bezpiecznie jest pakowac sie w samochod, ktory prawie rok stal nieuzywany w salonie? Czy kupujac Mazde w Niemczech gwarancja bedzie respektowana w serwisach w Polsce?

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 27 maja 2007, 19:16
Posty: 22
Skąd: Poznań
Auto: Mazda RX-8 Rev Reloaded 192hp

Postprzez Marco7 » 13 lip 2007, 00:11

Gwarancja jest na cala Europe, smialo kupuj
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Mike54 » 13 lip 2007, 16:42

Ja kupilem w AZ Auto, cena teraz troche podskoczyla – jak ja kupowalem byla nizsza niz w Niemczech.
Samochod sciagneli dosc szybko od niemieckiego dealera, przebieg 3km :)
Wymieniali mi uszczelki w tylnych lampach na gwarancji w Auto2000 i nawet nie musialem nic podpisywac – wiec chyba gwarancja dziala ;)

Co do ubezpieczenia to u mnie pojemnosc nie ma w sumie wiekszego znaczenia, bo ze wzgledu na leasing musze miec "full opcje" jezeli chodzi o ubezpieczenie = 5000zł / rok :(
Ostatnio edytowano 13 lip 2007, 23:19 przez Mike54, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez aybabtu » 13 lip 2007, 16:43

Cześć,

Ja własnie sprowadziłem z reichu rx8, 192 KM. Bardziej od osiągów zależy mi na stylistyce, więc 231 km odpuscilem. Wersja Revolution z 2004r, 17500 KM, niestety wtedy jeszcze BOSE dawali opcjonalnie w zwiazku z czym mam tylko standardowe radio i brak tempomatu, poza tym full. Auto prawie jak nowe, jezdzone jedynie latem, kupione w salonie MAZDY.

Co do pojemności – nie daj sie wrobic w żadne przeliczniki, jest 1.3 to ma być 1.3. Jak bylem na pierwszym przegladzie to goscie tez nie mogli uwierzyc (o wanklu chyba 1szy raz słyszeli) i chyba z 20 minut szukali w tych swoich katalogach.

Z tego co na razie sie orientuje to z doposażeniem troche lipa – chcę dokupic do radia modul z odtw. MP3 – w Niemczech krzykneli za to + montaż razem 400 EURO a u nas w ASO nawet nie bardzo wiedzieli o co chodzi. Szukam także blokady na skrzynie biegów ale jak na razie bez efektów.

pozdrówka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez Mike54 » 13 lip 2007, 16:48

aybabtu napisał(a):Szukam także blokady na skrzynie biegów ale jak na razie bez efektów


he he no to powodzenia :) watpie zeby ktokolwiek produkowal, a tutaj drążek siedzi bezposrednio na skrzyni, wiec nie wiem czy sie da wcisnąć...

Kiedys widzialem jakis maly niemiecki samochod zaparkowany na koszykowej przypiety niemiłosiernie grubym łańcuchem do latarni :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez aybabtu » 13 lip 2007, 16:52

Mike54 napisał(a):
Kiedys widzialem jakis maly niemiecki samochod zaparkowany na koszykowej przypiety niemiłosiernie grubym łańcuchem do latarni :P


Hehe ostatecznie bardzo gruby łańcuch na felgach zły tez chyba nię będzie :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez ZK33 » 13 lip 2007, 19:41

Mike54 napisał(a):aybabtu napisał:
Szukam także blokady na skrzynie biegów ale jak na razie bez efektów


he he no to powodzenia watpie zeby ktokolwiek produkowal, a tutaj drążek siedzi bezposrednio na skrzyni, wiec nie wiem czy sie da wcisnąć...


Po co Ci blokada , jak ubezpieczysz AC to Ci nie ukradną.
Ostatnio zatrzymała mnie policja no i oczywiście sprawdzali mój samochód, okazało się że takie auto jak Mazda RX-8 nie istnieje w ich bazie danych. hahaha
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Postprzez Mike54 » 13 lip 2007, 23:15

ZK33 napisał(a): Mazda RX-8 nie istnieje w ich bazie danych. hahaha


istnieje nie istnieje ale 500zł sie nalezy (trasa siekierkowska w wawie) ;)
mialem sie zapytac czy oplate za przejazd mozna oplacic karta – mniej zachodu <killer>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2006, 00:04
Posty: 145 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: skradziona Mazda CX-7 2.3 Sport '10
ex. Mazda RX-8 Rev. 170

Postprzez sciera » 25 paź 2007, 22:58

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3681410

niezla cena, tak mi sie zdaje. Zaczalem sie zastanawiac :).

Kilka pytan mam do forumowiczow:
– co moglo sie uszkodzic z prawej strony (w silniku), bo widac ze wgniecenie glownie na ta strone poszlo?;
– na co zwracac ewentualnie uwage bedac na ogledzinach?;
– wystrzelone poduszki moge olac i po prostu nie miec ich? (nie chce wymieniac, bo to pewnie drogie)

sciera
Początkujący
 
Od: 16 mar 2004, 18:25
Posty: 24
Skąd: katowice

Postprzez ZK33 » 26 paź 2007, 11:31

Z tych zdjęć dużo nie widać, ale silnik pewine nie ucierpiał bo jest głęboko cofnięty.
pewnie chłodnice : oleju , wody i klimatyzacji do wymiany
nie wiadomo co z zawieszeniem (kolo wyglądanie nie cofnięte ) ale drążek stabiliztora ?,
na pewno przedni pas, przednia belka -do wymiany
jak wyskoczyly poduszki to podłużnica na pewno skrzywiona
osobiście sprawdziłbym czy na dachu nie ma jakiejś zagniotki i czy na drzwiach są równe szczeliny.
po tej stronie jest komputer, ale jak pali i to powinno być ok.
no i jak będziesz chcial zrobić tak na tip- top to jednak trochę dołożysz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Postprzez sciera » 26 paź 2007, 12:42

Czyli lepiej poszukac jakiejs za 60tysiakow? Ale ja mysle, ze one tez chyba sa po stluczkach. W tej przynajmniej bede wiedzial, co bylo robione i gdzie – z takiego zalozenia wyszedlem. Nie lubie puknietych samochodow, ale jeszcze bardziej nie lubie kupowac takich, ktore wygladaja przy kupnie tip-top a potem wychodza rozne cyrki (bo robione byly tylko na sprzedaz).

Czesci blacharskie + swiatlo mozna dostac za 3tys. Nie wiem ile reszta moze kosztowac. Wydaje mi sie ze 5-8tysiakow trzebaby dolozyc, ale sie nie znam.

sciera
Początkujący
 
Od: 16 mar 2004, 18:25
Posty: 24
Skąd: katowice

Postprzez ZK33 » 26 paź 2007, 13:06

sciera napisał(a):Czyli lepiej poszukac jakiejs za 60tysiakow?

no tego nie powiedziałem
napewno, jeżeli nie ma coś ukrytego i nie bedziesz zakladał wszystkich plasticzków, poduszek itp.
to wyjdzie Ci sporo taniej.
generalnie musisz ja zobaczyć na żywo, bo tak ze zdjęć to mało widać.
cena atrakcyjna jak na tą wersję.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2004, 19:42
Posty: 141
Skąd: Łask
Auto: CX 9

Postprzez Pepe7 » 26 paź 2007, 18:21

Jak chcesz naprawic ja naprawde dobze to koszt z poduszkami wyjdzie cie okolo 15-20 tyszl,czesci do rx 8 sa naprawde drogie.
Początkujący
 
Od: 4 lip 2006, 00:33
Posty: 17
Auto: RX 8

Postprzez tomek.czmuda » 7 lis 2007, 17:00

jesli dalej zastanawiasz sie nad kupnem to informuje ze sprzedaje swoja 2004r, 19.000 km, sprowadzony, zarejestrowany. wiecej info tomek@czmuda.com
pozdrawiam cena wyjsciowa 60.000 pln
tomek.czmuda
 

Postprzez kusus » 25 gru 2007, 17:22

Witam zamierzam kupic sobie rx8 <jem> , przeszledzilem wszystkie tematy na forum , tak mi sie wydaje ;p hehe , mam pare pytan co moze nie doczytalem badz nie potrafilem znalezc.
1. Jakie wersje posiadaja tempomat? z racji tego ze auto bedzie praktycznie eksploatowane na trasie Polska > Anglia , Polska > Wlochy , przydalby sie tempomat.
2. Z troszke wiekszym spalaniem , jaka jest pojemnosc baku ?
3. Czy auto posiada jakies mankamenty typ tego z tym zalewaniem swiec czy czegos tam ;p , nie tyle co auto a moze silnik :) dokladniej chodzi o to ze jezeli rano bede gdzies jechal to odpalam auto , zapale fajke i dopiero gdzies jade, w sumie jest to pojecie wzgledne bo jezeli jade na garaz do pracy , a dystans wynosi okolo 1 km to czy tez sie zaleje hmm , swiece bede wymienial co 20.000 , 30.000 czy bede mial pewnosc ze auto mnie wszedzie zawiezie.
4. Znalazlem temat ze co 1500 trzeba dolewac oleju ile tego oleju trzeba dolewac , na maxa czy tylko tak jak w wiekszosci samochodach do polowy .
5. Auto ma przejechane okolo 60 tys.
6. Zamierzam kupic wersje 231 km .
7. Czy w Polsce jest ktos kto zajmuje sie montowaniem turba do tego auta, znalazlem zestawy z usa , tylko czy ktos bedzie potrafil to turbo wsadzic ?:) i prosze nie pisac po co turbo , za troszke wiecej kupisz cos lepszego , po prostu podoba mi sie te auto ma w sobie to cos .pozdrawiam i dzieki za odpowiedz hehe
P.S. ciekawe co zle zrobilem :P

EDIT:
czy wszystkie automatyczne skrzynie maja za kierownica czy to jest jakas opcja dodatkowa ?
Początkujący
 
Od: 25 gru 2007, 16:30
Posty: 22
Skąd: Coventry

Postprzez Marco7 » 28 gru 2007, 18:06

1. Wersje z USA mają często tempomat. W Europie rzadko występuje.
2. 61 litrów
3. Nie wyłączaj silnika dopóki wskaźnik temperatury nie osiągnie połowy. W zależności od warunków to może być od ok 5 do 10 minut.
4. Olej powinien być dolany do MAXA, a kiedy to zrobisz – zależy od Ciebie. Generalnie staraj się nie schodzić poniżej środka skali.
5. 60 tysięcy – ok. Sprawdź amortyzatory.
6. 231 KM – ok. Co więcej można dodać :P .
7. Szczerze to myślę że znajdziesz warsztat który to Ci zrobi. Nie powinien być to problem, poziom trudności pewnie jak w podłączeniu gazu ;) . Ze standardowym turbo od Greedy nie będzie problemów.

Co do skrzyń automatycznych, chyba wszystkie mają manetki do zmiany za kierownicą.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez kusus » 28 gru 2007, 22:17

no to sie wyjasnilo wszystko :) dzieki wielkie za odpowiedz no to kupuje hehe .
z tym grzaniem to teraz tak robie w aucie wiec do niczego ni emusze sie przywyczajac mam alfe... , a olej na maxa dolewalem w firmowym combo w silniki 1.3cdti one tez musza miec na maxa oleju , z tym ze jak sie tego nie doplinowalo to bylo gorzej ;p a dokladnie po 60 tys km silniki siadaly :s
Początkujący
 
Od: 25 gru 2007, 16:30
Posty: 22
Skąd: Coventry

Postprzez Grzesiu » 29 gru 2007, 00:22

ja dodam od siebie ze nie wybredna decyzja jako auto na trase:) oby wiecej takich odwaznych decyzji wsrod rodakow to na drogach swiatowych troszeczke inaczej ludzie zaczna patrzec na "Polyaka":D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 sie 2007, 20:31
Posty: 824 (0/3)
Skąd: Ruda Śląska
Auto: Mx5 NA 93’ Canada
Rx7 SA 79'
3 BM Nakama
Mx5 ND RF
6 GJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7