Problemy z silnikem – brak mocy,obroty, nierówna praca

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez _Pe-Pe_ » 17 gru 2008, 20:44

i teraz pytanie.... czy w IC... mają oryginalne sprzęgło do RX8? czy nie? bo w ASO powiedzieli ze on i maja zamienniki... wiec nei wiem jak to jest..
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez rxwawa » 18 gru 2008, 00:11

to i racia umnie durzo taniei
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez _Pe-Pe_ » 18 gru 2008, 01:28

kojot ile wymiana sprzęgła u Ciebie? u mnie 500 zł
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez rxwawa » 18 gru 2008, 10:34

380zl to dobra cena a docisk polecam kupic firmowy i wywarzony bo od taniego hlamu silnik wpada w wibracie
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez _Pe-Pe_ » 18 gru 2008, 16:55

380 a 500 :D to juz chyba bez roznicy dla mnie gdzie to zrobie:D bo i tak dobre 200zl musiałbym wlac zeby dojechac do ciebie, wiec generalnie si enie opłaca:D za daleko.... zastanawiam sie czy w IC maja oryginalne sprzęgła czy zamienniki do RX8 ?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Fiveopac » 18 gru 2008, 17:05

_Pe-Pe_ a gdzie ty w bydgoszczy znalazles autoryzowany serwis mazdy hahaha

Kup ten zamienik z IC i nie mecz juz tym dylematem zyciowym bo zatracisz sie w sobie <głaszcze>
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pit » 18 gru 2008, 17:17

Fiveopac napisał(a):_Pe-Pe_ a gdzie ty w bydgoszczy znalazles autoryzowany serwis mazdy hahaha

PePe uparcie twierdzi, że pastuchy z Inowrocławskiej są autoryzowani <lol> ...oraz, że maja pojęcie o mechanice!!!!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Fiveopac » 18 gru 2008, 17:23

Piotruś napisał(a):PePe uparcie twierdzi, że pastuchy z Inowrocławskiej są autoryzowani łoł ...oraz, że maja pojęcie o mechanice!!!!

Hmm ok, tylko uwazaj _Pe-Pe_ zeby ci calego silnika nie wymienili przy okazji robienia sprzegla.

www.mazda-ford.pl = To zadne Aso. Zdecydowanie lepiej podjechac do Euro Timu kilometr dalej. Duzo taniej, szybciej i mechanicy pełnosprytni.

Edit : link
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez dawidrx » 18 gru 2008, 22:15

jak stac Cie bylo na rexa to teraz nie placz tak, bo to sie robi smieszne, co co najwyzej 300 km musisz wlewac 50 litrow, a placzesz nad sprzeglem
Forumowicz
 
Od: 9 kwi 2008, 20:13
Posty: 110
Auto: Mazda RX-8

Postprzez _Pe-Pe_ » 18 gru 2008, 22:30

nie robcie ze mnie idioty.... wiem ze to nie ASO ale pisze tak bo w skrócie......... wiem ze to serwis... jezu!!:/ a Piotrus z toba to sie dogadac ne idzie bo nei odpisujesz nigdy, prosilem o twoja komorke zeby pogadac to ty cisza.... wybacz.... nie twierdze ze dobrze robią tylko mowie ze maja oryginały a jak pytam kazdego jak jest w IC TO NIKT ODPOWIEDZIE CNIE UMIE ALBO NIE CHCE, wiec sorrrrki.... :( zadaje proste pytanie od 3 dni .....czy w IE są oryginały czy nie.... a wy robicie z igły widły

i chce się dowiedzieć, jakie warsztat polecicie, zeby tam podjechać, bo ja niestety nie znam zadnych dobrych i radze sie was...
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Fiveopac » 18 gru 2008, 22:46

_Pe-Pe_ napisał(a):nie robcie ze mnie idioty.... wiem ze to nie ASO ale pisze tak bo w skrócie

hahaha swietne <diabełek>
_Pe-Pe_ napisał(a):Piotrus z toba to sie dogadac ne idzie bo nei odpisujesz nigdy, prosilem o twoja komorke zeby pogadac to ty cisza

Moze nie chce po prostu z tobą gadac bo mowisz, piszesz, myslisz w "skrocie"?
_Pe-Pe_ napisał(a):czy w IE są oryginały czy nie

A ponoc SAM tam dzwoniles? Nie mogles sie zapytac?
_Pe-Pe_ napisał(a):a wy robicie z igły widły

To ty Nty dzien z kolei rozpaczasz nad wymina sprzegła. Naucz sie z tym zyc i po prostu to zrob!
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez Pit » 19 gru 2008, 00:08

_Pe-Pe_ napisał(a):...a Piotrus z toba to sie dogadac ne idzie bo nei odpisujesz nigdy, prosilem o twoja komorke zeby pogadac to ty cisza.... wybacz....

Ja mam niestety dość ograniczony czas i kilka komputerów z GG (praca, dom) pomiędzy którymi "się przemieszczam" – czasem umknie mi gdzieś wiadomość, kiedy nie ma mnie przy danym komputerze. Twój Piotr, niecodzienny wręcz problem powoli już mnie zaczął irytować. Ile można tłumaczyć, pisać, podawać adresy, linki... Dostałeś adres (internetowy, fizyczny) do Intercarsu, Yakuzy. Nawet za Ciebie zadzwoniłem i zapytałem o ceny części dla Ciebie. Czy Intercars sprzedaje oryginały? A co to znaczy oryginał? Dla przykładu w RX-7 FC tarczą sprzęgłową na pierwszy montaż jest tarcza firmy NKN, a docisk – firmy Exedy. Czy tak trudno zadzwonić, pojechać do Intercarsu i dowiedzieć się co oferują i w jakich cenach?


_Pe-Pe_ napisał(a):zadaje proste pytanie od 3 dni .....czy w IE są oryginały czy nie...

Wyjaśniłem powyżej. Sprecyzuj słowo "oryginał". Dla mnie podróbką nazwać można Chiński dres ze stadionu z wyhawtowanym logo Nike. To jest podróbka. Podszywanie się pod inna markę. W przypadku części samochodowych możesz kupić część (np tarcze hamulcową) marki Zefir ;) lub marki Brembo. Tłumik możesz kupić marki Malon bądź Bosal (w przypadku MX-6 fabryczny montaż dla przykładu).

_Pe-Pe_ napisał(a):chce się dowiedzieć, jakie warsztat polecicie, zeby tam podjechać, bo ja niestety nie znam zadnych dobrych i radze sie was...

JC Auto Inowrocławska, Yakuza Strzelecka, PIT-STOP Władysława IV, Stacja Obsługi na ul. Dalekiej czy Wąbrzeskiej – jedna tam jest, Andrzej Giembski (reklama – Amortyzatory) Nowotoruńska, Jeffrey na ul. Blacherskiej w Osielsku... tyle, że widząc Twoje podejście, aż boję się polecać.

EDIT:

Piotr, jedź na Inowrocławską 35 do JC Auto, tel. 340 41 07. Znajdź szefa serwisu – Pawła Niedbalskiego – będzie siedział w sklepie z częściami w kompleksie. Powiedz, że jesteś moim kolegą <lol> masz paszport Polsatu i znasz Piaska ;) (wystarczy ta pierwsza rekomendacja) ;) Poproś o diagnozę. Potem, możesz skompletować u nich części (sprzeda Ci co będziesz chciał – droższe, tańsze, dobre, kiepskie – wybór należy do Ciebie) lub kupić na własną rękę (np w Intercarsie). Daj im to wymienić. Jeżeli powołasz się na mnie (Paweł to mój naprawdę dobry kolega jeszcze z czasów liceum) – będziesz miał bardzo dobre ceny. To tak na spokojnie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez _Pe-Pe_ » 19 gru 2008, 01:39

dziękuje za wyczerpujące informacje :)
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Deniorek » 19 gru 2008, 15:51

Ja tylko napiszę, że ja miałem wymieniane na oryginalne części. A sprzęgła dla Mazdy produkuje właśnie Exedy tyle, że w pudełkach Mazdy, a ich logo w niektórych miejscach na samych częściach można znaleźć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Skorupek » 11 maja 2009, 01:17

Chciałem się podpytać, czy może spotkaliście się z dziwnymi odgłosami przy obrotach ok 6500 i wyżej.
Brzmi to jakby kamyki, albo piasek uderzał o karoserię.
Brzmi to TAK :|
Poczytałem trochę na ten temat na rx8club i podobno jest to normalne, ale uspokoiłbym się gdybyście mi napisali, że u Was też coś takiego występuje :)
Może i normalne, ale irytuje strasznie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 00:54
Posty: 60
Skąd: Wawa
Auto: RX-8 :)

Postprzez PaniczAdam » 11 maja 2009, 01:28

nie wydaje mnie sie, zeby to bylo normalne.
u mnie tak nie ma ale ja mam 192ps
Sprzedam nowiutkie dokładki pod progi do RX-8.
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?p=1420818
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 02:10
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda RX-8 2003 192bhp

Postprzez Deniorek » 11 maja 2009, 10:39

Muszę Ciebie zmartwić, że u mnie nie ma takiego dźwięku na żadnych obrotach. :|
Jak dla mnie to też nie jest normalne i warto się tym zainteresować...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez Retro » 11 maja 2009, 13:54

U mnie też nic takiego nie słychać
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Skorupek » 11 maja 2009, 22:02

Poczytałem jeszcze troche na rx8club i znalazłem info, że problemem najprawdopodobniej jest powietrze, które znajduje się w... no wlaśnie... "heater core"
Jeśli chodzi o angielski to radzę sobie całkiem całkiem. Znaczenie obu słów znam, ale co to dokładnie znaczy ich zestawienie to dla mnie zagadka. Niestety język techniczny dot. budowy samochodów nie jest moją mocną stroną, a chciałbym wiedzieć co podpowiedzieć panom w serwisie jak już się do nich wybiorę.
Czy to chodzi o nagrzewnicę czy może o coś innego?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 00:54
Posty: 60
Skąd: Wawa
Auto: RX-8 :)

Postprzez Deniorek » 12 maja 2009, 13:01

No ja mam skojarzenia z coś w stylu "źródłem nagrzewania". Więc może faktycznie nagrzewnica? :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7