Problemy z silnikem – brak mocy,obroty, nierówna praca

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez Deniorek » 12 gru 2008, 20:21

_Pe-Pe_ napisał(a):ślizgające się sprzęgło..... ?? nie mam pojęcia.... 4 i 5 bieg to odczuwam najbardziej a na 3 tez lekko, ale tylko wtedy jesli Pedał do podłogi wcisne odrazu, to obroty poprostu szaleją przy o 5 tys nagle podskakuja do 7 i opadaja i dalej ida w gore ale juz powoli, to strasznie denerwuje bo jeździc sie nie da:/ strach....


Objaw nadpalonego sprzęgła. Wiem, bo wymieniałem po pierwszym właścicielu. Obroty przeskakiwały z 4-6 tys. obrotów, a w końcowej fazie kiedy już padało wyraźnie, można było gazować i gazować, a pożytek z tego był taki, co nic. Najlepiej sprawdzić to tak: na trójce dobijasz do 4 tysięcy obrotów, puszczasz gaz i momentalnie go naciskasz do dechy. Jak przeskakują obroty to może być właśnie sprzęgło. Ja tak miałem i coś mi nie pasowało. Kiedy problem się nasilił zwyczajnie wymieniłem je i teraz wszystko jest git. Obroty nie przeskakują, tylko "nakręcają".

btw: To "przeskakiwanie" wygląda tak jakby samochód momentalnie nabierał większych obrotów, żeby je za chwilę stracić. I nabrać. Mam nadzieję, że Wasz problem o ile taki jest, pociągnie mniej pieniędzy niż wymiana sprzęgła.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez aybabtu » 13 gru 2008, 01:50

Kojot, czy w swoim wachlarzu usług oferujesz również poprawe kompresji w wanklach?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2007, 13:18
Posty: 180
Skąd: krakówek
Auto: RX-8 Revolution SP

Postprzez _Pe-Pe_ » 13 gru 2008, 04:42

Deniorek ile kosztuje wymiana sprzęgla?? :( mam sie bac?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez rxwawa » 13 gru 2008, 14:13

aybabturemont tak
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez rxwawa » 13 gru 2008, 14:14

_Pe-Pe_to zalerzy gdzie od 300
SILNIK WANKLA OD A-Z ! WSZYSTKIE Japońce
Naprawa, tuning, skup i sprzedaż!
https://www.facebook.com/kojotgarage
668 824 980 – Kojot
www.kojotmagazine.pl
-------------------------------------------------
Zielonka k/ Warszawy
ul. Paderewskiego 2
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 14 paź 2007, 20:25
Posty: 287 (1/1)
Skąd: Centralna Polska
Auto: Eunos Cosmo 3Rotary --RX 7 FC Turbo --RX 8 Turbo Renesis

Postprzez _Pe-Pe_ » 13 gru 2008, 16:57

Objaw nadpalonego sprzęgła. Wiem, bo wymieniałem po pierwszym właścicielu. Obroty przeskakiwały z 4-6 tys. obrotów, a w końcowej fazie kiedy już padało wyraźnie, można było gazować i gazować, a pożytek z tego był taki, co nic. Najlepiej sprawdzić to tak: na trójce dobijasz do 4 tysięcy obrotów, puszczasz gaz i momentalnie go naciskasz do dechy. Jak przeskakują obroty to może być właśnie sprzęgło. Ja tak miałem i coś mi nie pasowało. Kiedy problem się nasilił zwyczajnie wymieniłem je i teraz wszystko jest git. Obroty nie przeskakują, tylko "nakręcają".

btw: To "przeskakiwanie" wygląda tak jakby samochód momentalnie nabierał większych obrotów, żeby je za chwilę stracić. I nabrać. Mam nadzieję, że Wasz problem o ile taki jest, pociągnie mniej pieniędzy niż wymiana sprzęgła.[/quote]


MASZ RACJE... dokładnie tak samo mam jak mowisz..... na 3 biegu jechałem do 4 tys obr. i potem pusciłem gaz i znowu wdepnąłem do dechy... i obroty podskoczyly tak jak bym na jałowym biegu wcisnął pedał gazu do końca....... czyli jednak sprzęgło???

teraz to na kazdym biegu mi obroty skaczą.....
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Deniorek » 13 gru 2008, 21:04

U mnie pod koniec obroty skakały na każdym biegu. Czyli możliwe, że niestety sprzęgło. :|

Sprzęgło załatwiał mi znajomy z ASO niemieckiego co trwało dwa dni od decyzji (w środę nie dało już się jeździć, w piątek było sprzęgło, a w piątek wieczorem odebrałem samochód). Na polskie kosztowało to jakieś 1250 zł za sprzęgło plus 650 robocizna. Przy okazji wymieniono mi płyn w skrzyni biegów (gratis). Ale gdzieś głębiej w Polsce to mogą ostro pociągnąć, tym bardziej, że nikt mi nie był w stanie powiedzieć ile samo sprzęgło kosztuje. Ale napewno drożej, bo nie powiem gdzie chciano mi je sprzedać za 2000. :) Także mi się udało w miarę tanio to załatwić. W Golfie ciężko za taką cenę chyba wymienić sprzęgło. To był cały komplet łącznie z łożyskiem dociskowym, które już odzywało się kiedy pierwszy raz zobaczyłem samochód.

Części miałem w rękach zanim zostały wstawione (także nie było żadnej kombinacji), a stare trzymam w garażu na pamiątkę. :) Jak chcecie fotkę to mogę zamieścić, nie uwierzycie co można zrobić ze sprzęgłem. :) A po wymianie podwójna satysfakcja, bo z szybkiego Rexa zrobił się jeszcze szybszy. No i obroty nie skakały, co mi się normalnym wydawało na początku. Oprócz przeglądu to był mój jedyny wkład jak na razie w ten samochód. No jeszcze zimówki i opony na zimę kupiłem.

BTW: Jeśli okaże się, że sprzęgło to uważaj przy jego kupnie. Są różne dla 232KM i dla 192KM. Kolejna rada: Amerykanin, czy Europejczyk sprzęgło to samo. Jak ktoś wciera, że takie drogie po dla Amerykanina to możesz go wyśmiać. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez _Pe-Pe_ » 14 gru 2008, 00:46

ja mam 192KM ... hmmmm 2000zl za sprzeglo!!?? no morde chyba sobie głowe odstrzele :/ a ja mysłałem ze cena ze 500zł bedzie.... to teraz żeś mnie zdołował powaznie... teraz gdzie tego szukać... i zeby tanio było, masz jakies namiary?? :(
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Retro » 14 gru 2008, 12:28

Intercars albo jakiś inny sklep z częściami do samochodu.
ASO na końcu :D U nich tanio nie będzie :P Chyba, żę Kojot może załatwić :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Pit » 14 gru 2008, 13:09

Retro napisał(a):Intercars albo jakiś inny sklep z częściami do samochodu.
ASO na końcu :D U nich tanio nie będzie :P Chyba, żę Kojot może załatwić :P

Pinky :) Jest i na tym i na tamtym forum :) Ja sprzęgło do FC Turbo kupowałem w zeszłym roku za jakieś 900,–.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Deniorek » 14 gru 2008, 14:09

Ja mam o tyle dobrze, że po prostu zadzwoniłem do znajomego i sprawę udało się w dwa dni załatwić, no i myślę, że tanio. Ale w Polsce radzę nie kupować w ASO, chyba, że rzucą normalną cenę (w co wątpię, jeśli mi w zwykłym warsztacie za samo sprzęgło powiedzieli 2 tys. plus robocizna, prawda, że nie w pierwszym lepszym, a znanym w okolicy, ale nie za taką cenę). Radzę w ogóle sprawdzić czy to sprzęgło.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez _Pe-Pe_ » 15 gru 2008, 00:21

przefajowo.. normlanie bosko i co ja mam nerke sprzedac teraz? czy wątrobe? DENIOREK a masz mozliwosc jeszcze popytac czy juz nic sie nie da zrobic?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez pudel » 15 gru 2008, 05:36

_Pe-Pe_ napisał(a):ja mam 192KM ... hmmmm 2000zl za sprzeglo!!?? no morde chyba sobie głowe odstrzele :/ a ja mysłałem ze cena ze 500zł bedzie.... to teraz żeś mnie zdołował powaznie... teraz gdzie tego szukać... i zeby tanio było, masz jakies namiary?? :(

Wg katalogu InterCars na ich stronie internetowej, cena wynosi 662zł. Sporo warsztatów ma tam niezłe zniżki, więc może jeszcze taniej kupisz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lip 2004, 02:22
Posty: 17
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MX-5 NCFL 2.0 2014r

Postprzez _Pe-Pe_ » 15 gru 2008, 20:08

hmmm..
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez pudel » 15 gru 2008, 21:41

_Pe-Pe_ napisał(a):hmmm..

No, co prawda stan magazynowy "0", ale mają w ofercie, tzn że jest do kupienia (zamówienia).
Screen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 lip 2004, 02:22
Posty: 17
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MX-5 NCFL 2.0 2014r

Postprzez Retro » 16 gru 2008, 19:36

Poproś kogś z klubu, żeby Ci zamówił :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez _Pe-Pe_ » 16 gru 2008, 21:08

Piotruś gdzie jestes ?? :D no ale to napewno to.... zeby potem numeru nie bylo...:D nie to sie kupilo :D jutro bede wiedział czy to sprzęgło... :/
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Deniorek » 17 gru 2008, 13:58

Lepiej sprawdź czy to sprzęgło, Rex ma wiele "ciekawych" problemów, co chyba jest normalne przy takim aucie. Nie przestaje mnie czasami zadziwiać. :) Niestety nie mam dostępu do części, bo znajomy za drugie chciałby już o wiele więcej, a patrząc na cenę podaną Pudla to i mi serce pokroiło się (ale coś mi tu nie tak, do Golfa jest droższe). Jak wrócę na weekend do domu postaram się zrobić zdjęcie rozwalonemu sprzęgłu, abyśmy mogli sobie porównać. :P Pamiętaj, że w Polsce za robociznę kroją jak za mamę. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez _Pe-Pe_ » 17 gru 2008, 16:40

Hej... właśnie wróciłem z ASO i dowiedziałem sie jakie są ceny... otóż:

1) Łożysko oporowe -155zł
2) docisk – 655zł
3) tarcz – 785zł

i za robocizne 500zł .......... tak to się prezentuje :( czyli razem KWOTA! = 2095zł za ALL!

...moża się powiesić ?? i co zrobić ?? jakies opinie odnośnie tego? pomysły ?
Raj Młodocianych Bogów.... " ... tego nie mozna poznać jak sie tym nie żyje ... "
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2007, 01:16
Posty: 221
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda RX8.. '04 rok

Postprzez Retro » 17 gru 2008, 16:50

1)Kup sprzęgło w IC (a najlepiej niech Ci ktoś z klubu kupi :P)

2)Sprzęgło to się chyba niczym nie różni w samochodach z silnikiem Wankla ... ? Myślę, żę każdy mechanik może Ci to zmienić, nie musisz tego robić w ASO.

Jeśli jestem w błędzie to podjeź do Kojota :P

3)Myślę, że w ten sposób, z 1000 zaoszczędzisz :P
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7