Auto nie działa po 2 tygodniach stania, akumulator?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez bestia » 5 paź 2010, 18:17

Zostawiłam Mazdę na 2 tygodnie samą i nie wiem czy z tęsknoty, ale wsiadam, odpalam, a tu nic! Nie ma prądu nawet na otwarcie drzwi. Na pewno nie zostawiłam żadnej lampki czy coś. Wczoraj połączyłam ją kablami z drugim samochodem, to jedynie na wyświetlaczu coś migało, ale o odpaleniu nie ma mowy :( Teraz mam podpięty prostownik, ale i tak czarno to widzę, jedna próba już nieudana. Co się mogło stać? Mam nadzieję, że przy próbach odpalania silnik się nie zalał np. Czy to może być alternator? Pomocy <płacze>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez wOOx » 5 paź 2010, 19:11

Padł aku i tyle. Wymien akumulator. Mysle ze zalana. Mysle ze opcja na hol.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez bestia » 5 paź 2010, 21:13

No to pięknie :( Póki co akumulator wyjęłam i ładuję w domu, jutro po całodobowym ładowaniu spróbuję jeszcze raz. Czyli jak nie ruszy to mam kupić nowy aku, tak? Przy próbach odpalenia nawet nie było tego normalnego zgrzytania, tylko tępe stukanie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez Pit » 6 paź 2010, 08:57

bestia napisał(a):Mam nadzieję, że przy próbach odpalania silnik się nie zalał...

O ile nie było siły mogącej ruszyć rozrusznikiem, a tym samym wałem, nie ma opcji zalania, gdyż czujnik położenia wału nie mógł podać informacji do ECU, aby ten rzucił wtryskiwaczom polecenie lania wachy :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 06:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez bestia » 6 paź 2010, 18:36

Dzięki Pit, rzeczywiście nie doszło do zalania. Po całodobowym ładowaniu akumulatora w domu mazda odpaliła <jupi> Zostawiłam ją na obrotach jakieś 25 minut, zrobiłam też 2 rundki po osiedlu i jest problem – cały czas świeci się kontrolka DSC, że jest wyłączone. Przyciskiem pod kierownicą tego nie wyłączę. Co się mogło stać? I jak to włączyć? Boję się jeździć bez kontroli trakcji, bo nie mam doświadczenia z samochodami z napędem na tył.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez toolboy » 6 paź 2010, 22:23

skoro w pierwszym przypadku proste rozwiazanie sie sprawdzilo, to moze... bezpiecznik? :p
rx8 galaxy grey .:. rb rev8 exhaust .:. aem cai .:. af short shifter
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2009, 00:59
Posty: 125
Skąd: ślask
Auto: 2008 RX-8 231hp

Postprzez wOOx » 7 paź 2010, 00:00

BO popełniony został bląd strategiczny ;) . Jak podłaczasz aku po odpięciu minusa i pojawia ci sie dsc to nalezy przekrecic kierownice max w prawo i lewo :) i by pomogło,
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 mar 2009, 10:50
Posty: 182
Skąd: Katowice
Auto: RX-8

Postprzez Retro » 7 paź 2010, 09:32

Samo zgaśnie po jakimś czasie, no worries ;)
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez bestia » 10 paź 2010, 17:38

No jak powiedział prorok Retro – samo zgasło <zeby>
Akumulator jest panasonica, nie wiem jakie Wy macie i czy to fabryczny, ale podejrzewam, że tak i że nie był nigdy wymieniany.
I jeszcze mi po tym wszystkim radio nie działa. Głośniki znaczy jak jest włączone radio. Sprawdzę jeszcze później płyty, bo już zdążyłam przenieść całą kolekcję do samochodu zapasowego. Póki co słucham silnika, też ładnie gra :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez Fiveopac » 19 paź 2010, 12:29

bestia napisał(a):No jak powiedział prorok Retro – samo zgasło

Zle podpowiedzial :) Powinienes posluchac sie:
wOOx napisał(a):Jak podłaczasz aku po odpięciu minusa i pojawia ci sie dsc to nalezy przekrecic kierownice max w prawo i lewo i by pomogło,

Odpenij akumulator na 5 min i wykonaj powyzsza procedure. Nie chcesz by w razie potrzeby DSC zle zinterpretowalo kąt skrecenia kół przednich....
Less roof, more fun
Obrazek
Forumowicz
CUP 2017 miejsce 3
CUP 2018 miejsce 3
 
Od: 25 kwi 2005, 20:07
Posty: 4294 (8/31)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MX5 NC 2.5T
RX8 R3

Postprzez bestia » 29 paź 2010, 16:39

bestia napisał(a): I jeszcze mi po tym wszystkim radio nie działa. Głośniki znaczy jak jest włączone radio. Sprawdzę jeszcze później płyty, bo już zdążyłam przenieść całą kolekcję do samochodu zapasowego. Póki co słucham silnika, też ładnie gra :)

Z tym dalej walczę. Włączam radio, na wyświetlaczu niby są jakieś stacje, przestawiam częstotliwości, ale nic nie gra. Załadowałam płyty do zmieniarki, odlicza kolejne sekundy piosenki – ale kompletna cisza. Kolega podpowiedział mi, że może po dłuższym braku zasilania radio się rozkodowało. To jest myśl, przekopałam wszystkie papiery od mazdy, instrukcję obsługi – żadnego kodu do radia nie mam. Myślicie, że to może chodzić o wprowadzenie tego kodu? Albo znowu jest jakieś proste rozwiązanie, do którego dojść nie mogę? A jeżeli kodu nie mam, a potrzebny – gdzie należy się zgłosić po nowy?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez bestia » 6 lis 2010, 15:42

Kody z neta nie działają. Zresztą chyba inny problem będzie. Nie chcę śmiecić nowym wątkiem, choć o rexowym radiu nie ma. Myślę, że może radio mogło się zepsuć podczas prób odpalania mazdy na kablach. I w momencie włączenia go wtedy i sprawdzenia, czy jest już prąd. Gdyby chodziło o kod, to pojawiłby się error (jak już doczytałam na forum przy innych modelach mazdy), a u mnie tego nie ma. Zresztą chyba poprzedni właściciel nie wprowadził kodu, bo wykonałam kilkanaście prób pod rząd, niczego to nie zmieniało. Jakieś pomysły? Całe radio do wymiany będzie? Nie robi nawet "beep". Jak sobie teraz myślę, chyba wcześniej "beepczało" przy przyciskach klimy i tych innych (nie pamiętam dokładnie), a teraz nie. Tak jakby w ogóle głośniki nie istniały. Płyty przy tym załadowują się do zmieniarki normalnie i sekundy odlicza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez Rydel » 19 lis 2010, 09:09

Kolego, padła Ci końcówka mocy, potocznie zwany wzmacniaczem! Sprawdź najpierw, czy ma zasilanie (bezpieczniki itp..) Jeśli ma to naprawa, jeśli nie ma, wszystko jasne. Istnieje duż szansa, że to tylko bezpiecznik, bo przy zabawie akumulatorem......
Rydel
 

Postprzez Retro » 19 lis 2010, 09:30

Rydel napisał(a):Kolego, padła Ci końcówka mocy....

Koleżanko* ;)
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez bestia » 20 lis 2010, 15:21

Dobrałam się dzisiaj do bezpieczników, najpierw sprawdziłam te pod maską ( <glupek2> ), a potem znalazłam wewnątrz auta te właściwe i faktycznie – jeden bezpieczniczek jest przepalony. Mam nadzieję, że to będzie tylko to :) Jadę zaraz do jakiegoś elektronicznego sklepu. A już umówiłam się na wizytę w serwisie mazdy, gdzie wiadomo ile kosztuje na dzień dobry samo podpięcie pod komputer ;) Oby to był tylko ten bezpiecznik.

Edit: tak, to był bezpiecznik :D Naprawa kosztowała mnie 49 pensów (+ paliwo :P ).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7