Fotelik na tylnym siedzeniu

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez bestia » 27 cze 2010, 23:40

Czy ktoś z Was próbował zainstalować fotelik z dzieckiem na tylnym siedzeniu?
(przeszukałam forum i nie znalazłam wzmianki o tym)
Wiem, że to nie jest samochód rodzinny :P ale chciałam pojechać z koleżanką i jej dzieciakiem na basen i zastanawiam się, czy da radę wcisnąć na tył duży fotelik maxi-cosi czy zrezygnować z tego pomysłu i pojechać samochodem zapasowym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Postprzez Retro » 28 cze 2010, 10:26

Czy wcisnąć się da to nie wiem, fotelik fotelikowi nie równy ale zapięcie obok głośnika jest.
Ale raczej producent nie gwarantuje, że każdy fotelik się tam zmieści.

Zawsze możesz zdemontować tylną kanapę <diabełek>
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Deniorek » 28 cze 2010, 14:05

ISO-FIX z tyłu jest przy głośnikach, pytanie czy masz taki model krzesełka dla dziecka, który wejdzie w ten deczko ciasny kubeł. No i uważaj, żeby krzesełko nie tarło o te srebrne paski na tunelu, bo są strasznie wrażliwe na takie tarcie, a szkoda byłoby uszkodzić (w założeniu krzesełko ma się nie ruszać, ale drobne tarcia zachodzą). :) Nigdy nie wstawiałem z tyłu żadnego krzesełka więc wysnułem teoretyczne założenia. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez trust » 28 cze 2010, 14:26

Można zamocować dokładnie w isofix (mocowanie znajduje się na górnej półce obok głośnika), można zapiąć też pasem tradycyjnie- zależy jaki masz fotelik. Ja wożę dwójkę w fotelikach i nie ma z tym większego zachodu. Warto tylko pamiętać, że Mama ma baaaardzo ograniczony dostęp do pociechy, więc jakieś podawanie butelki do picia w czasie jazdy, czy przykrywanie dziecka jest mało komfortowe, chyba że Mam siedzi na fotelu obok z tyłu.

Pozdrawiam Trust
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 21:27
Posty: 26
Auto: RX-8

Postprzez 3eci » 30 cze 2010, 00:47

Pewnie ze mozna pod warunkiem ze nie jestes az tak wysoki i nie odsuwasz fotela do konca. Ja przewozilem dzieciaka w foteliku i zapiecie bylo tylko na pas w tym modelu :) Mam skorzane fotele. dla bezpieczenstwa pod fotelik dalem bluze zeby ostry plastik nie podrapal skory. Wszystko jest ok tylko tak jak napisalem musialem meczyc sie z ograniczeniem miejsca dla siebie. RX-8 jest takim samochodem ze nawet jak masz dziecko to mozesz sobie pozwolic na ten samochod ;) pozdro!
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2010, 02:31
Posty: 135
Auto: Mazda RX-8 [231 PS]

Postprzez natty » 30 cze 2010, 18:14

Ja zawsze z przodu z dzieckiem bo moge poduche wylaczyc nie wiem jak u was. Moja mala ma 10miesiecy wiec wole miec na nia oko :) A i wozek dzieciecy bez problemu wchodzi do bagaznika. rx-8 jest idealny na wpady z dzieckiem :) z dwojka juz chyba za malo miejsca:)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2009, 23:43
Posty: 22
Auto: RX-8

Postprzez marcin.golebiewski » 7 sie 2010, 22:48

Ja mam zamontowany fotelik na system isofix na tylnej prawym siedzeniu i nie ma zadnego problemu z tym.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2010, 16:17
Posty: 30
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda Rx-8

Postprzez bestia » 11 wrz 2010, 22:24

Przewiozłam dzisiaj koleżankę z dzieckiem i byłam mile zaskoczona. Fotelik zmieścił się bez problemu, jeszcze był luz przed nim, a do bagażnika wszedł spokojnie wózek i zakupy, tylko wyjęłam koło zapasowe. Wyścieliłam jeszcze siedzenie kocem, żeby fotelik nie poobcierał skóry. Tylko taka ciekawostka – ja usiadłam za kółkiem, a koleżanka z tyłu razem z małą, zabieramy się już do zamykania drzwi i ani ja, ani koleżanka nie mogłyśmy zamknąć przednich drzwi pasażera. Bo wiadomo, że pasażer z tyłu musi najpierw wsiąść i zamknąć swoje. Czyli kierowca musi wysiąść, obejść auto i zamknąć te drzwi. Ale i tak dobrze, że wymyślili te tylne drzwi :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 cze 2010, 20:54
Posty: 44
Auto: RX-8 [231] 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7