Długo kręci zanim odpali – Wymiana rozrusznika na większy N3Z1

Wszelkie problemy i naprawy silników Wankla (13B-MSP RENESIS)

Postprzez trust » 26 kwi 2010, 15:33

Cześć,


Jako, że wertowałem wszystkie możliwe fora dot. naszego ulubieńca RX8, w poszukiwaniu odpowiedzi co zrobić, żeby palił na dotyk – tzn. bez kręcenia ok 6-10 sekund, albo co gorsza, trzecim, czwartym razem na ciepłym silniku, postanowiłem zainwestować w nowy rozrusznik o tajemniczym oznaczeniu N3Z1 (dla badaczy tematu standardowo montowany był N3H1 – wszystkie dostępne do tej pory na allegro to ten model).

Starter motor – tak to wbijał jeden z forumowiczów, którego drugi non stop opier***** ;–) przyleciał do mnie wprost z wysp UKej. Podjechałem na serwis, zostawiłem auto, czekam na telefon aż będzie ready i przywaliłem takiego oto zonka, że Pan fachman mi oznajmił, że rozrusznik nie pasuje (fakt jest większy – ale mieści się przy skrzyni), problemem są (nie wiem nie miałem okazji porównać) zęby zachodzące na koło zamachowe.

Pytanie: ktoś się z tym spotkał,borykał, ma jakieś techniczne informacje co do tego porównania?

tutaj link do tego które zanabyłem: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... IF:PL:1123

Będę wdzięczny za info, bo na 100% byłem pewien(potwierdzałem o sprzedawcy) a tu taki zonk <glupek2>

Pozdrawiam Trust

PS. Organizowany jest wyjazd na tor do BRNA – info na priv.
Ostatnio edytowano 14 sie 2014, 12:36 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawa tematu
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 21:27
Posty: 26
Auto: RX-8

Postprzez Adamo1987 » 3 maja 2010, 10:52

Wg mnie powinien pasować bo też wymieniałem i był troche wiekszy i wszedł bez problemu sam dasz rade go wymienić, po wymianie powinien palić na dotyk ;)
Początkujący
 
Od: 7 paź 2009, 20:19
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Auto: Mazda RX8 192 KM

Postprzez Bercikson » 5 maja 2010, 15:39

Witam

Mam pytanie odnosnie rozrusznika, wiec nie bede zakladac nowego tematu. Chce kupic rozrusznik do mojego Rexa (192km, 2004r) i stad moje pytanie.. Czy rozruszniki w rexa z manualna skrzynia wszędzie były takie same ? (chodzi o N3Z1-18-400). Bo chce kupic N3Z1-18-400 ale nie wiem czy oby napewno bedzie pasowac do mojej wersji.
Wymieniam bo nie odpala na ciepłym silniku ;(.

..aaa i jeszcz jedno pytanie. Znacie jakies sklepy w necie sprawdzone z częsciami do rexa ?

pzdr ;)
Bercikson
 

Postprzez trust » 28 maja 2010, 17:04

Cześć,


W kwestii rozrusznika, odpalania ciepłego silnika, problemu z dłuuuuuuuuuuuugim odpalaniem śpieszę poinformować:

– zakupiony przeze mnie rozrusznik pasuje (kupiłem nówkę sztukę z aukcji na ebayu za 1500 zł z kosztami przesyłki)
– montaż w warunkach domowych (lewarek do zmiany kół+wpełznięcie pod auto) zajęło 20 minut ( w tym 5 minut mycie rąk ;–)


Co mnie skłoniło?

Mój samochód przechodził wszystkie akcje naprawcze ale pomimo tego był problem z długim odpalaniem, a odpalanie rozgrzanego auta doprowadzało do szału (wjeżdżam na stację, tankuję, płacę, chce odjechać i dupa.....pomagała dopiero procedura defloodingu – gaz do oporu i suszenie świec).
Dodam dla wszystkich spragnionych: wymieniłem świece, cewki, kable, oprogramowanie – nic nie pomogło.

teoria uszkodzonego katalizatora, braku kompresji – to też nie to

W ASO Dyga nie chcieli pójść w próbę wymiany rozrusznika (chcieli za nowy 3500 zł i w razie gdyby nie pomogło kasa w błoto). Postanowiłem sam zaryzykować i kupiłem nówkę na wspomnianej aukcji.

EFEKT:
– auto na zimnym pali od razu po przekręceniu kluczyka – koło zamachowe nawet nie zrobi pół okręgu – SUPER
– auto na ciepłym – to mnie zastanawiało najbardziej – specjalnie przeleciałem auto pod 200km/h – skrzyżowanie, chwila na wolnych obrotach, gaszę, odpalam bez najmniejszego problemu.

Wymieniłem wczoraj – przejechałem od tej pory 200km, każde skrzyżowanie procedura – stop, gaszenie silnika, rozruch i jadę – żaden problem!!!

Cieszę się jak głupi do sera, bo wreszcie nie muszę się martwić, czy jak mi zgaśnie pod górkę, to czy odjadę w pełni zachwytu.............. :)

Kocham ten wózek........
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2008, 21:27
Posty: 26
Auto: RX-8

Postprzez 3eci » 29 maja 2010, 01:03

trust napisał(a): Kocham ten wózek........


jak chyba kazdy z nas ;) morda sie smieje jak sie na nia patrze, a szczegolnie jak wciskam pedal gazu zeby uslyszec to pikanie przy ponad 9 000 !
Chcialem tylko podpisac sie pod ten temat ze u mnie odpalanie samochodu poprawila wymiana cewek na swiecach. Wczesniej troche trzeba bylo przekrecic kluczykiem.
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2010, 02:31
Posty: 135
Auto: Mazda RX-8 [231 PS]

Postprzez Marco7 » 1 lip 2012, 18:13

Rozruszniki nowego typu dostępne tutaj: http://allegro.pl/my_page.php?uid=1246888

Cena: 1300 zł. Dostawa w 1-2 dni.
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez HATAK » 5 mar 2014, 22:26

Witam.
Temat stary ale może ktoś go jeszcze przegląda.
Rx8 posiadam dość krótko , w trakcie zakupu sprzedający twierdził że rozrusznik w aucie jest ten nowy.
Po obejrzeniu go na kanale mam wątpliwości.
Stąd pytanie[b]po czym poznać czy to N1Z1 czy stary N1H1 ?,podpowiem że autko 192 konie z 2004r a rozrusznik bez żadnej naklejki czy też innego znakowania.[/b]
Ostatnio edytowano 14 sie 2014, 12:34 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto zdublowaną wypowiedź
HATAK
 

Postprzez matixbkw » 15 lut 2015, 23:13

Mam pytanie czy to kiedy zostały montowane nowe rozruszniki jest niewiadome czyli raz tak, raz tak ? Czy np rocznik rx8 2006 już są nowe czyli N1Z1?
matixbkw
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7