Wyciągnięcie reflektorów

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez zozo » 12 lip 2009, 13:32

witam was jest to mój pierwszy post mam do was takie pytanko posiadam mazdre rx-8 z 2005 roku i mam taki mały problem.Mam zamiar wyciągnąć reflektory ale nie wiem jak się za to zabrać bo nei wiem gdzie są śruby od reflektora i czy sobie poradze i czy np: musze ściągać zderzak żeby wyciągnąć reflektor a może macie jakieś instrukcje lub jakieś książki do mazdy typu sam naprawiam.pozdrawiam
zozo
 

Postprzez Retro » 12 lip 2009, 13:42

Tak, żeby wyjąć przednie światło musisz zdjąć przedni zderzak.

Wszelkiego rodzaju takie operacje są dobrze opisane RX-8 Service Manual
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez boletz » 30 lip 2009, 01:03

Aby zdemontować zderzak musisz:

– usunąć plastikowe zaczepy nadkoli, po 4 albo 5 na każdą stronę (od dołu), przekręcasz je lekko krzyżakiem i wyjmujesz
– zdemontować kierunkowskazy: plastikowy biały kołek, najpierw przekręcasz krzyżakiem o 90 albo 180 stopni a następnie wyciągasz w dół, potem wysuwasz kierunek
– wykręcić wszystkie śruby mocujące plastikową osłonę silnika do zderzaka, jest ich chyba 8
– demontujesz osłonę na rękaw dolotu powietrza podważając płaskim śrubokrętem koreczki, to ta osłonka która opiewa zamek od maski
– odkręcasz 2 lub 4 śrubki ostatecznie trzymające zderzak
– wyjmujesz końce zderzaka z plastikowych zaczepów przy nadkolach, ostrożnie opuszczasz go na dół
– odłączasz wtyczki od halogenów
– demontujesz biały plastik na którym zatrzaskują się końce zderzaka

Zderzak masz już zdemontowany, pozostaje odkręcenie kilku śrub przy reflektorze, najpierw przy plastiku od dołu lampy.

Cała operacja trwa chwilkę, gorzej jest przy montowaniu zderzaka gdyż musisz go troszkę "spasować"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lut 2009, 22:11
Posty: 137
Skąd: Strzyżów / Miłocin
Auto: słoniu, franio, złomek, pomarańczka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7