Mycie silnika ,przeciwskazania ?

Mazda RX-8 2003–2011

Postprzez killerONE » 16 mar 2009, 00:33

Witam
Mam pytanie do posiadaczy mazdy rx-8 , czy ktorys z was myl w tym aucie silnik myjka cisnieniowa ? nie chodzi mi tu o "plastiki" tylko o sam korpus i osprzet silnika.
Ostanio chodzi mi taki pomysl po glowie ,gdyz uwazam ze silnik ten "wizualnie" nie jest w najlepszym stanie,( za to kazdy che go ogladac )gdzie niegdzie jakies rdzawki,pozatym utlenilo sie tu i uwdzie aluminium itp chcialbym to jakos doprowadzic do stanu przynajmniej lepszego, oczywiscie wiem ze to silnik i nie musi byc czysty ale "zwykle" silniki nie raz mylem i nie bylo zadnych problemow w tym przypadku mam troche wachan, moze ktorys z was myl lub myje silnik od czasu do czasu i moglby cos doradzic (wiem ze trzeba zaslonic elementy elektroniczne i elektryczne itp ,w miare mozliwosci) ,moze ktos moglby napisac o stanie wizualnym jego silnika ,ale z tego co widze(internet) to wszystkie sa jak z fabryki a moj jak za przeproszeniem szrotu xD ,moze ktos moglby wrzucic fotke lub podeslac jak wyglada jego itp.

z gory dziekuje.pzdr
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2005, 20:59
Posty: 33
Skąd: mazowieckie

Postprzez Retro » 16 mar 2009, 10:31

Jak chcesz zasłocnić elementy elektryczne ?:P
Nie lepeij po prostu odłączyć akumulator i podłączyć dopoero jak wszystko wyschnie ... ?:)
Rotary Inside
http://www.rxklub.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 maja 2008, 08:49
Posty: 929 (1/0)
Skąd: Warszawa
Auto: RX-8 GT

Postprzez Lukano » 16 mar 2009, 11:26

Ja co prawda wankla nigdy nie miałem, ale myłem chyba wszystkie silniki jakie miałem. killerONE jaki masz kolor ? Czasami niebieskiego reksa widuję w Radomiu. Może na jakieś spotkanie zawitasz ?
rexa na nich jeszcze nie widzieliśmy :P Wywołasz furorę :D
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez killerONE » 16 mar 2009, 14:15

Chodzi mi o lepsze zabezpieczenia "skrzynek" z bezpiecznikami i komuterem ,oraz cewki itp . gdyz jak to woda pod cisnieniem lubi sie wszczedzie wcisnac,a samo odlaczenie aku mysle ze nie zda sie za wiele skoro woda moze zostac i tak tu i tam ,

Moze ktos juz myl wankla ? i cos by w tym temacie wiecej powiedzial ,czekam dalej :)


Lukano od niedawna moza zaobserwowac tez moja żoltaczke ( lighting yellow) :D , a co do spotkania to Ja jak ten ślepy koń -nie widze przeszkod :)
Ostatnio edytowano 1 kwi 2009, 18:46 przez killerONE, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 paź 2005, 20:59
Posty: 33
Skąd: mazowieckie

Postprzez Lukano » 16 mar 2009, 14:41

aha :D
Chętnie bym oblukał, pomacał :P pięknego rexa :D A pewnie nie tylko ja :D
Wpisz się w temacie Radomskim, pewnie od razy wzrośnie frekwencja na spotkaniach :)
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=41057
Na ostatniej stronie dałem propozycję spotkania :)
Obrazek
Audi A8 4.2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2006, 19:10
Posty: 4137 (0/1)
Skąd: Lublin/Radom
Auto: Hania civic X, A8 D3 a na lato Hania CRX del soll

Postprzez Deniorek » 17 mar 2009, 13:13

Oj, jak mieszkacie w jednym mieście, nawet niemałym Radomiu, to nie przegapicie żółtej RX-8. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Postprzez pablito54 » 27 lip 2009, 23:08

nie bede zaczynał nowego tematu
chyba jak tu podepne, bedzie GIT

dzis lukam sobie pod maske, a tu zdziwko...
jeszcze tak w żadnym aucie nie miałem!!!

ta filcowa mata przy mocowaniu amortyzatora rozbebeszona!!! <glupek2> jakies kawałki bułki, obok jeszcze wiecej!!!

PODEJRZEWAM, ZE JAKIS GRYZON CHCIAL SOBIE NORKE ZROBIC!!!
zarcie juz znosił... <killer>
hehe

wypłukałem bulki kawałki, akurat elektryki obok nie było, teraz mnie jakies szczywanie lub łatanie dziury jeszcze czeka...

moze trutke jaką położyc...? <diabełek>
SHIFT
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2009, 16:14
Posty: 60
Skąd: Białystok
Auto: RX-8 192KM

Postprzez Skorupek » 28 lip 2009, 00:37

bułkę zostaw, tylko Dexelią polej <lol>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 00:54
Posty: 60
Skąd: Wawa
Auto: RX-8 :)

Postprzez Marco7 » 28 lip 2009, 00:43

pablito54 napisał(a):nie bede zaczynał nowego tematu
chyba jak tu podepne, bedzie GIT

dzis lukam sobie pod maske, a tu zdziwko...
jeszcze tak w żadnym aucie nie miałem!!!

ta filcowa mata przy mocowaniu amortyzatora rozbebeszona!!! <glupek2> jakies kawałki bułki, obok jeszcze wiecej!!!

PODEJRZEWAM, ZE JAKIS GRYZON CHCIAL SOBIE NORKE ZROBIC!!!
zarcie juz znosił... <killer>
hehe

wypłukałem bulki kawałki, akurat elektryki obok nie było, teraz mnie jakies szczywanie lub łatanie dziury jeszcze czeka...

moze trutke jaką położyc...? <diabełek>


Miałem to samo :D , może ten sam gryzoń, teraz się przeniósł do Ciebie ;)

Obrazek
RX-8 SP Titanium Grey Aero Kit :: Borla :: Greddy Air Diversion Panel :: Agency Power Pulley :: Tokico D-Spec Shocks + Tanabe GF Springs :: Racing Beat Endlinks ::
"A car can be a tool but it can also be so much more. It can be a heart-starter, it can be a drug, it can be a piece of art and it can stir your soul..." J. Clarkson
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2006, 00:08
Posty: 707 (0/1)
Skąd: Gdynia
Auto: RX-8

Postprzez Deniorek » 28 lip 2009, 11:17

No to gryzonie wiedzą co dobre. :) Ja takiego "extra wyposażenia" na szczęście nie miałem, ale znam przypadki wśród rodziny kiedy odkrywali prawie, że norę pod maską. :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2008, 19:28
Posty: 664
Skąd: Poznań
Auto: RX-8 231KM [Lighting Yellow]

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7