[NB] Radio Bose – brak podświetlenia.

Mazda MX-5 2015 – (ND) / 2005– 2015 (NC) / 1998–2005 (NB) / 1989–1998 (NA)

Postprzez Solange1 » 5 cze 2010, 20:50

Witam.

Posiadam Mazdę Mx-5 z 2000r. Zakupiłem oryginalne radio Bose 2-DIN (nie wiem do jakiego modelu mazdy fabrycznie były montowane te radia). Problem polega na tym że świeci mi tylko wyświetlacz natomiast wszystkie przyciski pozostają bez podświetlenia. Żeby było mało wyświetlacz gaśnie w momencie włączenia świateł w samochodzie. Dodam tylko, że radio jest podłączone przy pomocy dwóch przejściówek tzn z oryginalnej kostki samochodu jest przejście na ISO, a z ISO jest jeszcze jedna przejściówka z wtyczką do radia. Elektryk twierdzi że radio jest sprawne więc problem jest pewnie w instalacji samochodu lub w samym podłączeniu. Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam. :)
Ostatnio edytowano 28 lut 2013, 15:00 przez Blade, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin, składnia.
Początkujący
 
Od: 28 maja 2010, 10:44
Posty: 4

Postprzez Mako » 8 lip 2010, 14:45

Z tego co wyczytalem zostalo zaintsalowane radio z modeli po 2001 roku gdzie rozni sie troche kostka wchodzaca do radia niz w modelach do roku 2000. Przy zainstalowanych tylu przejsciowkach w jednej z nich musi byc cos poprzestawiane w zlaczach. Najszybsza metoda bedzie przerobienie Twojej instalacji radiowej na taka z roku 2001 i wyzej tzn, znalezc kostke od mlodszego modelu i podjechac do jakiegos speca od elektryki i wstawi kostke odpowiadajaca Twojemu radioodbiornikowi. Tu masz link do realacji z przerobki starszego na nowe
przerabianie instalacji radiowej 2000 –>2001
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy MX-5