[NA/NB] Lokalizacja czujników (sensora) poduszek powietrznych.

Mazda MX-5 2015 – (ND) / 2005– 2015 (NC) / 1998–2005 (NB) / 1989–1998 (NA)

Postprzez kufelman » 1 kwi 2007, 19:03

Witam!
Posiadam Mazdę MX-5 (2000 r.) uderzoną przodem.

1. Gdzie i jak wygląda czujnik zderzeniowy? Rozebrałem uszkodzone części i nic takiego nie znalazłem. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to kilka kabelków spiętych i podłączonych do karoserii pod przednim reflektorem. Zakładam że to to ponieważ jeden z kabli był przetarty i chyba na skutek tego wystrzeliły poduszki.
2. Z jakich innych modeli mazdy pasują airbagi i pasy(napinacze pasów)? Znalazłem na forum że airbag kierowcy może pasować bodajże z modelu 323.
3. Gdzie znajduje się sterownik poduszek w tym modelu?

I to chyba na tyle.

Odpowiem sobie sam: :)

Mazda NB do 2001 roku nie miała czujnika zderzeniowego, z przodu auta dodano go po faceliftingu w 2001 roku.
Jedyny element decydujący o wystrzeleniu poduszek to moduł SAS znajdujący się pod deską (liczy przeciążenie jakim poddawany jest pojazd podczas uderzenia i decyduje o wystrzeleniu poduszek). Koszmar żeby go wymienić...
Jak ktoś będzie w potrzebie to niech da znać na priva to opiszę jak zdjąć deskę krop po kroku bo nie wiedząc można się napocić i porządnie zdenerwować (robiłem to metodą prób i błędów KOSZMAR).
kufelman
 

Postprzez Gość » 14 gru 2007, 14:39

gdzie jest sensor w mx5 czy są zaslepki poduszki pasażera?
Gość
 

Postprzez Blade » 8 wrz 2011, 16:56

Pytanie trochę bez ładu i składu ale może się komuś przyda w przyszłości:

NB/NBFl:

Sensor znajduje się na pasie przednim od spodu, pod deską rozdzielczą jest komputer od airbagów, jak na rysunku poniżej:

Obrazek

NA troszkę inaczej:

Jeden sensor po środku pasa przedniego, pomiędzy belką a chłodnicą, dwa są z tyłu pasa przedniego za zderzakiem i kolejny pod deską rozdzielczą, po drugiej stronie ściany grodziowej za miejscem wybicia numeru VIN.

Więcej (po angielsku):

http://www.miata.net/faq/miata_airbag_faq.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2006, 17:00
Posty: 2834 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: MX-5 NBFl BP '01

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Moderator

Moderatorzy MX-5