Problem z odpalaniem na benzynie (626 GE)

Postprzez piotrekj230@wp.pl » 23 sty 2010, 15:00

Witam mam problem z odpalaniem na benzynie. Mazda posiada LPG. Gdy jest ciepło to jeszcze jak cię moge ale gdy mróz to strasznie ciężko pali. Poza tym auto jest słabsze na benzynie wolniej wchodzi na obroty i ma marne przyspieszenie, spadają także obroty do około 200-300 na gazie chodzi dobrze i dobrze przyspiesza. Proszę o radę (wykluczam przepływomierz)
Początkujący
 
Od: 23 sty 2010, 14:23
Posty: 9

Postprzez dziedzictom » 23 sty 2010, 15:09

przepustnica.... ale pierwsze sprawdź czy nie ciągnie gdzieś lewego powietrza bo w mojej madzi miałem spora dziurkę na gumie dolotowej do przepustnicy i powodowało to dziurę w obrotach i przymulenie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2009, 13:58
Posty: 68
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda 626 1.8 GE 16v DOHC 96r + LPG

Postprzez piotrekj230@wp.pl » 23 sty 2010, 15:17

Przepustnice kiedyś czyściłem a dolot mam cały
Początkujący
 
Od: 23 sty 2010, 14:23
Posty: 9

Postprzez baluckityp » 16 lut 2010, 09:42

Witam! Pozwolę sobie podłączyc do tematu! Może koledzy z Mazdy znają taki przypadek?? Silnik FS 2.0 115KM
Dziś pojawił się u mnie problem z odpalenia autka! Mam lpg i w tym trybie auto odpala i normalnie jeździ... i na pb też normalnie jeździł do dziś... W trybie benzyna nie chce odpalić – jak do tego doszło?

Miałem mało już paliwa (wskazówka leżała) więc jechałem na stacje a po zatankowaniu (do 25%) odpaliłem z benzyny pod dytsrybutorem jeszcze autko chodziło równiutko i miarowo ale żeby przełączyć na lpg trza przygazować no więc ja mu gazu a on zdechł... odpalam ponownie na pb odpalił daje gazu a on zdechł... odpalam ponownie daje pomalusiu gazu wchodzi na 1600 chce dac mocniej zdechł... :| odpalam odpalam nie pali... jade do domu na lpg pod domem jeszcze kilka razy próbowałem go odpalić na pb nic z tego w trybie lpg odpala!

Wchodze do domu przekopuje fora probe... schodze na dół sprawdzam czujnik zderzeniowy w bagażniku OK (wciśnięty) podpinam na krótko pompe kostce DIANGNOSIS nie odpala nadal... odczytuje kody błędów z kompa... brak błędów.
Świece i filtry mają niecałe 5tys km pozatym sprawowały się beż żadnego problemu do dziś..

Czy to znaczy że zatarta pompa? A może tylko zapowietrzony układ? Co teraz zrobić jak zdiagnozować problem?
Dzięki i pozdrawiam!!!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 31 mar 2009, 09:07
Posty: 17
Skąd: eudezet (blokowiska i ulice)
Auto: probuffka 2.0 16v (FS)

Postprzez madziaaa626 » 24 lut 2010, 00:30

sorki mam pytanie gdzie sie znajduje ten czujnik zderzeniowy ???(dokladnie)
madziaaa626
 

Postprzez marimart81 » 24 lut 2010, 10:55

w mazdzie nie ma czegoś takiego jak czujnik zderzeniowy a pompke to sprawdz tak: zdejmij przewód który wchodzi do listwy wtryskowej i przytrzymaj go palcem gdzie wychodzi paliwo i popros kogoś by odpalał auto ,jeśli nie utrzymasz palca na przewodzie to ciśnienie dobre i powinno być ok chyba że masz urządzonko do sprawdzena ciśnienia

przy takich objawach w/w miałem uszkodzony przepływomierz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2008, 00:08
Posty: 220
Skąd: WR
Auto: xedos 6 2.0 V6

Postprzez zn » 8 mar 2010, 13:19

Tak samo miałem przy rozwalonym przepływomierzu na benzynie nic na lpg odpalał
Sprawdź przepływkę (drucik)
zn
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6