Problem z ponownym odpaleniem po krótkim przebiegu

Postprzez Marcin&Madzia » 25 paź 2009, 20:47

Na wstępie Witam wszystkich MAZDACHOLIKÓW:)!

Madzie nabyłem niespełna dwa tygodnie temu. Jako, że to moje pierwsze autko jestem wniebowzięty bo laleczka hula aż miło. Z małym ale.
Po odpaleniu z benzyny na zimnym silniku zrobiłem krótką przejażdżkę ok 3-4km po czym wyłączyłem autko. Przy próbie ponownego odpalenia są mocne problemy żeby motor wystartował. Historia zdarzyła się już kilka razy i nie mam pojęcia co jest grane.

Na całkowicie zimnym silniku startuje bez problemu. Wystarczy że kawałek przejadę, później wyłącze i zostawię na chwile(10-30min) żeby pojawiły się problemy.

Macie pomysł co jest grane, gdzie tkwi problem?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!


Pozdrawiam!
Marcin

P.S. Motor to bodaj ostatnia 2litrowa wersja gaźnikowa. Jaką to ma właściwie moc?
Marcin&Madzia
 

Postprzez pszemot » 25 paź 2009, 21:28

Miałem podobny problem w innym autku. Okazało się że komputer od gazu miał źle zworki ustawione i "walił" do kompa od silnika błędne komunikaty o stanie sondy lambda i czymś jeszcze. W necie znalazłem instrukcje do komputera instalacji gazowej, sam ustawiłem i jak ręką odjął.. Mogłem odpalić, przejechać 5 km spokojnie zgasić i za chwilę ponownie zapalić. A "fachowcy" próbowali wymieniać mi filtry i inne części...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 mar 2009, 14:38
Posty: 18
Skąd: Malbork
Auto: Mazda 6 GH 2,0 sedan – Pb

Postprzez Redoo » 28 paź 2009, 08:59

Marcin&Madzia Uzupełnij sobie profil jakie masz dokładnie autko będzie prościej!masz LPG?jeżeli tak to sprawdź płyn w chłodnicy ewentualnie odpowietrz układ ponieważ jak masz mało płynu to mikser będzie zamarzał i bedzie problem z odpaleniem po krótkich dystansach.
Śmierć Jezdzi Szybko!!!My Jezdzimy Jeszcze Szybciej:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2004, 11:09
Posty: 1033
Skąd: Krakow
Auto: Mazda 626 GE 2.0 16v.LPG.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6