Problem z odpaleniem auta po deszczu.

Postprzez ostryharmider » 13 paź 2009, 18:38

Witam Wszystkich userow tego forum ! <uklon>

Otoz posiadam Mazdę 626 GE (Hatchback) 1994r , przebieg ponad 200 tys. km , silnik 1.8 – 16v , benzyna+lgp .

Ale do rzeczy , problem polega na tym , ze po deszczowej nocy auto nie odpali... (musze odczekac az przeschnie pod maską , a raz jak probowałem na siłe odpalić to kluczyk w stacyjce przekręciłem ok 60 razy )

Po wizycie u mechanika to kazał na początek wymienić świece , ale problem nie zniknął ... Następnie kopułkę aparatu zapłonowego i problem zniknął , ale za ok 4 tyg powrócił , tym razem mechanik kazał mi wymienić przewody wysokiego napięcia do świec i znów problem na chwilę zniknął (3tyg) i powrócił :| w tym , że po deszczowym dniu zdarzy się , że odpali za 1-szym razem , ale to taka szansa 2 na 10 ...

Pochodziłem po paru mechanikach i jeden mówi , że coś z elektryką , drugi żeby kupić komplet kopułkę aparatu zapłonowego + palec ... I bądź mądry i pisz wiersze <glupek2> , proszę o pomoc .

Od razu zaznaczam , ze szukałem w wyszukiwarce podobnego tematu i znajdowałem , że nie może auto odpalić , ale problem tkwił w gazie lub w takich tam problemach.
Ostatnio edytowano 14 paź 2009, 12:02 przez ostryharmider, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 13 paź 2009, 17:54
Posty: 9

Postprzez Beny » 13 paź 2009, 18:53

ostryharmider napisał(a):drugi żeby kupić komplet kopułkę aparatu zapłonowego + palec

powinno sie wymieniać właśńie komplet ;)

Jak nastepnym razem nie bedziesz mógł odpalić sprawdż błędy komputera i zobaczysz.

U mnie była zasniedziała wtyczka od czujnika połozenia wału.Tylko wtedy auto wcale nie chciało odpalić.
Ale nie wiem czy w twoimm silniku taki wystepuje bo az tak to sie nie znam ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 15:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez dyszel » 13 paź 2009, 19:20

wszystko: świece, kable, kopułka, palec – to wszystko ma wpływ na nieodpalanie po deszczu – sprawdź jeszcze raz ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 cze 2008, 16:39
Posty: 1388 (0/1)
Skąd: Łańcut
Auto: była 626 GE FS Pb95 only
jest gowno wort MKIII napędzany bajurą
& 7KM made in PRL/japan power CB 450N

Postprzez ostryharmider » 14 paź 2009, 18:41

MazDarek napisał(a):
ostryharmider napisał(a):Od razu zaznaczam , ze szukałem w wyszukiwarce podobnego tematu i znajdowałem

To jeszcze proszę o znalezienie w regulaminie jak powinno się nazywać nowy temat i tak go nazwać. Czas na poprawę – 24H.


Poprawione

Edit:
dyszel85 napisał(a):wszystko: świece, kable, kopułka, palec – to wszystko ma wpływ na nieodpalanie po deszczu – sprawdź jeszcze raz ;)


No wszystko nówka , ale zamówiłem tym razem komplet ( kopułkę aparatu zapłonowego + palec ) , bo zauważyłem , że podczas odpalania po deszczu iskrzy się kopułka :] no i palec w ogole nie wymieniany. Jak dojdzie komplecik i wymienie to dam znac .
Początkujący
 
Od: 13 paź 2009, 17:54
Posty: 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6