HALOGEN I ELEKTRYKA!

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez xssk » 22 sty 2005, 12:31

Witam! Kilka dni temu nabylem madzie mx6-konkretne autko, ale musze w nie zainwestowac. wie ktos moze skad moglbym dostac do niej prawy halogen i kupic jakies ospoilerowanie? z gory dzieki za pomoc!
moje autko ma ogolnie ogromny problem z elektryka (od niewsysuwajacej sie antenki do swiatel wlacznie, ale z tym powinienem dac sobie rade!
POZDRO DLA WSZYSTKICH MAZDOWICZOW!-Krzysiek
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Postprzez Smirnoff » 22 sty 2005, 14:31

Witam nowego mazdowicza.

Co do halogenów – http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=7475

Co do elektryki – naprawde cała elektryka cierpi na dysfunkcję ??

Pozdro
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 16:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez xssk » 22 sty 2005, 20:55

Bylbym wdzieczny za jakis namiar telefoniczny w celu dogadania sie z halogenem? jak cos to moj mail to xssk@o2.pl

Odnosnie elektryki...
Dzis wstawilem autko do warsztatu...
Nie dzialal szyber-juz zrobiony
nie dzialalo podnoszenie prawej szyby-prowizorycznie zorbione. okazalo sie, ze jest cos popieprzone przy sterowniku w lewych drzwiach
nadal nie dziala swiatlo cofania-trzeba gdzies je podlaczyc
musze podokrecac glosniki i wymienic kable
cos nawiew z prawej strony szwankuje
brak sensora poduski (byla wystrzelona), poduszka ok (nowa)
nie dzialaja spryskiwacze-musze wymienic cala manetke z prawej strony-ta od wycieraczek itp. (bylbym wdzieczny, gdyby ktos mi ja pomogl znalezc)
tempomat do bani-prawdopodobnie nie podlaczony
jakies lampki w drzwiach nie dzialaly, ale to zrobilem.
nie dziala (lub nie jest podlaczona) elektryczna antena
nie wiem jak klima

a z takich dodatkowych rzeczy mam przetarta skore na siedzeniu kierowcy (juz umowilem sie z tapicerem)
nie mam prawego halogenu (ktory mam zamiar kupic)
zegary wymieniam na biale i robie lekkie poprawki lakiernicze.

autko kupilem nie najdrozej (zwazywszy, ze ma skore, klime i gaz za niecale 14 klockow)
mam zamiar wlozyc w nia jeszcze z 2000zl i miec auto na kilka lat.
BYLBYM OGROMNIE WDZIECZNY ZA POMOC W ZROBIENIU TEGO AUTKA, a do zrobienia troche jest-glownie jakies duperele. pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Postprzez xssk » 22 sty 2005, 21:00

bylbym jeszcze wdzieczny za namiar na sensor poduszki do mazdy
pozdro
Ostatnio edytowano 22 sty 2005, 21:01 przez xssk, łącznie edytowano 1 raz
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Postprzez Smirnoff » 23 sty 2005, 12:37

Co do sensora – który potrzebujesz? Sterownik od PP masz sprawny?
Co do wycieraczek – chyba czeka Cie wymiana przełącznika zespolonego.
Może dałoby rade takowy załatwić. Jakby co, daj znać.
A ogólnie, to szczerze życze Ci, aby na tych planowanych 2000pln się inwestycja zakończyła <głaszcze> ;)
Pozdrawiam
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 16:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez xssk » 23 sty 2005, 16:31

Mam nadzieje, ze sie zmieszcze w 2000zl.
Odnosnie poduszki:
Powiedzieli mi w warsztacie, ze poduszka jest nowa, wszystko ok, tylko sterownik do wymiany

Z wycieraczkami:
przede mna madzie miaj jakis imbecyl. nie ukrywam, ze byla robiona po wypadku. koles chyba nie wiedzial co zrobic-manetka wycieraczek bardzo luzno chodzila i nie bylo nad nimi kontroli, wiec przybil ja GWOZDZIEM (!). Wycieraczki dzialaja, ale spryskiwacze juz nie-wystarczy sama manetka? jakie koszta i czy od mazdy 626 pasuje?

w ogole wydaje mi sie, ze silnik byl nowy wstawiony, albowiem jest stan jest bardzo dobry, czego nie moge powiedziec o wnetrzu, elektryce i blachach.

pozdrawiam
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Postprzez xssk » 23 sty 2005, 21:47

Smirnoff napisał(a):Co do wycieraczek – chyba czeka Cie wymiana przełącznika zespolonego.


Nie wiesz, czy bedzie pasowal przelacznik z mazdy 626 93 rok? Ostatnio trafila mi sie rozbita i moge miec czesci.
Na bank to bedzie przelacznik? wycieraczki itp. wszystko dziala ok. tylko spryskiwacze nie tak jak trzeba.
A odnosnie halogenow: moze bede mial chetnego na lewy, tylko musze wiedziec to jakich 626 (z jakich lat pasuja)
POZDRO!
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Postprzez bajer0 » 23 sty 2005, 21:51

Kup sobie pare puszek kontaktu, poswiec dwa – trzy dni i poczysc wszystkie kostki elektryczne.

Dopiero wtedy bierz sie za wymienianie
"W niebie Cię czeka nagroda, wielka nagroda tylko grzeszyć się nie waż, bądź nam posłuszny to pójdziesz do nieba
W niebie Cię czeka niewyobrażalne, totalne i spektakularne, męczeństwo Twoje nie poszło na marne
W niebie Cię czeka religii sens taki, że masz być jak te pokraki bez myśli, Bóg Ojciec o wszystkim i tak za Ciebie pomyśli
Do nieba pójdziesz za czyny prawe, a nie za zabawę, religia daje niewolę, ale daje i strawę"
Kult – Park23
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sie 2004, 12:11
Posty: 1134 (0/3)
Skąd: Lodz
Auto: 626 GF FS `98

Postprzez Smirnoff » 24 sty 2005, 02:14

xssk napisał(a):Powiedzieli mi w warsztacie, ze poduszka jest nowa, wszystko ok, tylko sterownik do wymiany


No to skoro sterownik jest do wymiany, to potrzebujesz sterownik a nie sensor – trzeba to rozgraniczyc, bo to 2 różne rzeczy są.

xssk napisał(a):jakie koszta i czy od mazdy 626 pasuje?

Przełącznik od 626GE powinien pasować do MX6 GE. (przynajmniej tak mi sie wydaje). Co do kosztów – nie mam pojęcia ile takie cudo. Trzeba by sie zorientować.

xssk napisał(a):wycieraczki itp. wszystko dziala ok. tylko spryskiwacze nie tak jak trzeba.


A moze masz urwany kabelek doprowadzający prąd do pompki ? Tudzież sama pompka może jest dead?


xssk napisał(a):A odnosnie halogenow: moze bede mial chetnego na lewy, tylko musze wiedziec to jakich 626 (z jakich lat pasuja)


Te halogeny pasują do 626 GE (czyli z lat '92-97) oraz do MX-6 GE (92' – '97) Do niczego innego raczej nie pasują.

Pozdrawiam
SM
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2003, 16:16
Posty: 1008
Skąd: Loobleen City
Auto: ma$da CA KL-ZE – już nie ;) & CA B6

Postprzez xssk » 24 sty 2005, 20:45

Smirnoff napisał(a):No to skoro sterownik jest do wymiany, to potrzebujesz sterownik a nie sensor – trzeba to rozgraniczyc, bo to 2 różne rzeczy są.

sorry, pomylilem sie-sensor, nie sterownik. nie wiem, dlaczego tak napisalem:)

w ogole musze wymienic caly przelacznik (ten od wycieraczek, swiatel itp.), ale wstawie z 626-bedzie chyba ok i wydaje mi sie, ze musze kupic automat od wstecznego-nie dziala. to chyba narazie tyle.
zastanawiam sie nad wymiana baterii w szyberdachu, bo sie podczas postoju nie otwiera, ale zaczekam jak sie cieplej zrobi-zima wszystkie barterie maja max 60% pojemnosci. zobaczymy
POZDRO
kupilem czarny ciagnik! pojemnosc dwa czterysta dziewiecdziesiat siedem!
Początkujący
 
Od: 22 sty 2005, 12:28
Posty: 8
Skąd: 3miasto
Auto: MX 6, 2.5 gaz 93 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6