Kod błędu nr. 06

Postprzez Izaf » 9 wrz 2008, 16:29

Witam.

Od pewnego czasu przy jeździe po mieście czasem zdarza się, że zaczyna mi regularnie migać HOLD na tablicy. Postanowiłem się za to zabrać i dziś zszedłem do auta i odczytałem kody błędów. Wyskoczył jeden o numerze 06. Z tego co wyczytałem w instrukcji jest to kod odpowiadający za: Czujnik prędkości własnej pojazdu / Przełącznik przepustnicy.

Jestem zielony w tych sprawach i chciałem się zapytać czy taka naprawa jest droga i czy dałbym radę samemu to zrobić?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Izaf
 

Postprzez Sosowka » 10 wrz 2008, 15:20

witam tez mi częstą miga HOLD, a czy po za tym dzieje się coś z samochodem? np. wkręca się na obroty a nie ma mocy !?
Sosowka
 

Postprzez Izaf » 10 wrz 2008, 16:28

Sytuacja wygląda tak. HOLD miga czasami, jak zaczyna migać to auto bardzo słabo przyspiesza. Czasem wystarczy auto wyłączyć i odpalić ponownie i wszystko gra.
Izaf
 

Postprzez sasiadxp » 23 wrz 2008, 21:22

W mojej madzi wywalilo mi blad numer 34. wedlug listy jest to elektrozawór wolnych obrotów A. Gdzie sie to znajduje w moim silniku 2.0 8V. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2008, 23:59
Posty: 19
Auto: 626 Coupe 2.0

Postprzez Globy » 23 wrz 2008, 21:52

Miganie 'Holda' oznacza przejście skrzyni w tryb awaryjny i działanie jedynie dwóch środkowych biegów. O ile usterka jest elektryczna, być może zajmie się nią elektromechanik wsparty manualem technicznym, ale często trzeba odstawić skrzynię do specjalistycznego warsztatu = koszta.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6