Nabita klima a nie chłodzi,nie włącza sie sprężarka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez radoslaw_sc » 26 cze 2008, 20:27

Witajcie, panujace upaly zmusiły mnie do nabicia klimy w mojej mazdzie 626 95 comprex,myslałem ze wszystko bedzie git wiec w takim warsztaciku podłaczyli mi klime do maszyny i sparwdzili szcelnosc, po 20 min okazało sie ze szczelna wiec poprosilem o nabicie z odczynnikiem, klima nabijała sie o dziwo az 3 godz!!!wczesniej byla pusta, niestety, skasowali mnie 200 zł a klima nie chlodzi, odeslałi mnie do elektryka, stracilem juz 200 i troche sie zniechecilem wiec nie wiem czy isc dalej do kolejnego warsztatu gdzie znow mnie skasuja a nie zrobią,a sytuacja jest taka ze nie włącza sie sprezarka klimatyzacji, slychac tykniecie , wentylator tez sie zalacza, od sprezarki ida 3 kable rozpąlem te dwa zlaczone zlaczkami do siebie i podlaczylem kolejno do akumulatora i sprezarka zadzialala , podlaczylem na krotko do drugiego przewodu i mocno zwiekszyly sie obroty,zastawilem na troche aby sprawdzic czy chlodzi i dalej lipa...:/ poprosze o jakies porady co ewentualnie moglbym sprawdzic jeszcze
Ostatnio edytowano 30 cze 2008, 20:14 przez radoslaw_sc, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 12 cze 2007, 18:00
Posty: 13
Auto: Mazda 323F 1,5 16V 1996

Postprzez Hazu » 26 cze 2008, 21:39

radoslaw_sc napisał(a):co ewentualnie moglbym sprawdzic jeszcze


bezpieczniki
czyjnik ciśnienia (zwerzeć)
przekaźniki

tematy o klimatyzacji były juz na forum tam dowiesz sie więcej poszukaj

w podpisie gofneta znajdziesz dostęp do schematów instalacji elektrycznej z tamtąd dowiesz się co po kolei sprawdzać
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez radoslaw_sc » 26 cze 2008, 22:06

No jest troche postów o klimie, mozna cos sie dowiedziec ale wiekszosc jest o xedosie a o klimie w comprexie malo, oddam autko do elektryka,bo nawet nie wiem gdzie są przekaźniki od klimy:/
Początkujący
 
Od: 12 cze 2007, 18:00
Posty: 13
Auto: Mazda 323F 1,5 16V 1996

Postprzez Hazu » 26 cze 2008, 22:42

radoslaw_sc napisał(a):klimie w comprexie


raczej to będzie to samo co w GE FS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez qbass » 26 cze 2008, 23:32

Obstawiam przekaźnik klimy, ew. czujnik ciśnienia (zdejmij wtyczkę, odpal, włącz klimę, zmostkuj oba styki i zobacz, czy się załączy sprężarka).

Poza tym przeczytaj Regulamin tego działu (nazewnictwo tematów)...
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez Skrzypek_na_dachu » 27 cze 2008, 16:42

radoslaw_sc napisał(a):klima nabijała sie o dziwo az 3 godz!!!

Raczej coś bardzo nie halo :| może jednak jest jakaś nieszczelność...
Najpierw sprawdź elektryke i czujnik ciśnienia na filtrze (tak jak radzi qubass).
Jak zrobisz klime na gotowo to napisz w czym tkwił problem, pewnie się komuś przyda.
Pozdrawiam.
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 11:45
Posty: 201
Skąd: Bilcza/Kielce
Auto: Ave t25

Postprzez Sebas » 27 cze 2008, 19:42

Mieczyslaw napisał(a):popraw temat zgodnie z regulaminem

Nie kolego :P temat trafi do kosza zbyt wiele o tym było.
radoslaw_sc proszę podpiąć się do istniejącego tematu
Zdobywca strony 911 nie mylić z nr. informacji i 156
http://nasza-klasa.pl/school/179242/2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 gru 2006, 21:31
Posty: 468
Skąd: Milin K. Konina
Auto: carisma

Postprzez radoslaw_sc » 30 cze 2008, 20:12

witajcie, autko wróciło od elekktryka, sprezarka nie wlaczala sie poniewaz czujnik cisnienia jest walniety, zmostkował go i dziala wszystko ale nie chlodzi!!! mówił ze jeden z przewodów powinien byc zimny, az mroźny a u mnie tak nie jest, skasował mnie 110 za usluge a klima jak nie dziala tak dalej nie dziala, szlag czlowieka trafia- odeslal mnie z powrotem tam gdzie nabijali mi klime aby sprawdzili czy jest chłodziwo ( ale przecierz wczesniej sprawdzili mi tam szczelnosc i nabili klime) czyzby zrobili mnie w bambuko?, zreszta z tym nabijaniem bylo cos nie halo bo nabijala sie bardzo ciezko az 3 godz!w srode odzwiedze ten warsztat ponownie i napisze co dalej,pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 cze 2007, 18:00
Posty: 13
Auto: Mazda 323F 1,5 16V 1996

Postprzez Hazu » 30 cze 2008, 20:25

A kompresor się włącza wogóle?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez radoslaw_sc » 30 cze 2008, 21:05

kompresor sie wlacza normalnie, jak zalaczam klime, wtyczka od czujnika cisnienia jest odlaczona i polaczona (zmostkowana tak to sie chyba nazywa) przewodem, wyglada na to ze uklad jest pusty bo nawet przewody nie sa zimne....:/
Początkujący
 
Od: 12 cze 2007, 18:00
Posty: 13
Auto: Mazda 323F 1,5 16V 1996

Postprzez Hazu » 30 cze 2008, 21:08

radoslaw_sc napisał(a):czyzby zrobili mnie w bambuko

na to wygląda
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2005, 21:11
Posty: 3779 (0/6)
Skąd: Lublin
Auto: Były: CA/KF, CA/KL, BA/BP, BA/KF
Jest:
MPV ll FS 2000r.
RX8 2004r.

Postprzez bazakbal » 30 cze 2008, 21:22

radoslaw_sc napisał(a):zreszta z tym nabijaniem bylo cos nie halo bo nabijala sie bardzo ciezko az 3 godz!

trochę faktycznie długo, jak masz resztki czynnika w urządzeniu do nabijania klimy wtedy czasz nabijania moze sie faktycznie trochę wydłużyć tym bardziej jak sobie np. zwiększysz czas robienia próżni do np. 30-40 minut to cały cykl może trwać ok. 1.5 godz a nawet trochę dłużej

radoslaw_sc napisał(a):sprezarka nie wlaczala sie poniewaz czujnik cisnienia jest walniety, zmostkował go i dziala wszystko ale nie chlodzi!

było sprawdzić czy włączają się wentylatory to kolejny warunek
radoslaw_sc napisał(a):przecierz wczesniej sprawdzili mi tam szczelnosc i nabili klime) czyzby zrobili mnie w bambuko?

niekoniecznie, zależy w jaki sposób sprawdzili ci szczelnosc, sprawdzanie na podcisnienie (a tak działa wiekszosc kompaktowych urzadzen) to jest warunek konieczny szczelności, ale nie wystarczający (szczególnie jak wcześniej miałeś pusto).
i
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2006, 12:36
Posty: 204
Auto: xedos 6 V6

Postprzez radoslaw_sc » 30 cze 2008, 21:31

wentylator tez sie wlacza od razu jak wlacze klime, wydaje mi sie ze mi nie dobili a skasowali kase gdyz dzis od razu po odebraniu auta od elektryka tam pojechalem to powiedzieli mi ze w srode dopiero to sprawdzimy bo brak odczynnika w maszynie i dopiero w srode beda miec, a nabijalem niby u nich tydzien temu, postaram sie z tak z nimi dogadac ze jak bedzie pusto zeby nabili mi jeszcze raz w ramach reklamacji....moze sie uda nie mam zamiaru znow placic za kolejne nabicie to juz wyjdzie 500 zł prawie masakra
Początkujący
 
Od: 12 cze 2007, 18:00
Posty: 13
Auto: Mazda 323F 1,5 16V 1996

Postprzez qbass » 30 cze 2008, 22:32

radoslaw_sc napisał(a): skasował mnie 110 za usluge

A mogłeś to sprawdzić sam, tak jak Ci pisałem <lol> Dlaczego nie posłuchałeś?
Na pewno masz mało czynnika, przez co nie załączała się sprężarka klimy (czujnik ciśnienia na to nie pozwalał-za małe ciśnienie), po zmostkowaniu czujnika (czyli oszukaniu przekaźnika) sprężarka się załącza, ale nie chłodzi, bo mało chłodziwa. Obstawiam, że zrobili Cię w konia, a następnym razem, zamiast przepłacać, słuchaj dobrych rad (jak coś, służę na PW).
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez motylek322 » 1 lip 2008, 08:48

Profesjonalny zakład od klimy powinien zrobić tak: Nabić klimę z płynem, który świeci w promieniach UV tz. kontrast. Z tak nabitą klimatyzacją należy pojeżdzić 1-2 dni. Następnie ponownie udać się do warsztatu, gdzie przy pomocy lampy UV sprawdzą czy nie ma wycieków. Jezeli są to w tych miejscach będzie świeciło. Dopiero po takim zabiegu usuwa się nieszczelności i nabija klimę. Dodam jeszcze, że taki zabieg dopiero doprowadził kiedyś do naprawy mojej klimatyzacji. Wcześniej to tylko nabijano mnie na kasę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 11:41
Posty: 533 (1/15)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: 626 GW 1999 1,8 kat

Postprzez bazakbal » 2 lip 2008, 00:36

motylek322 napisał(a):Profesjonalny zakład od klimy powinien zrobić tak: Nabić klimę z płynem, który świeci w promieniach UV tz. kontrast. Z tak nabitą klimatyzacją należy pojeżdzić 1-2 dni. Następnie ponownie udać się do warsztatu, gdzie przy pomocy lampy UV sprawdzą czy nie ma wycieków. Jezeli są to w tych miejscach będzie świeciło. Dopiero po takim zabiegu usuwa się nieszczelności i nabija klimę

tak jak napisałeś to staszne bzdury. bo gdyby zrobił dokładnie tak jak napisałeś to byłoby dopiero nabicie w butelkę. bo nie dośc, że trzeba by zapłacić za nabicie to dodatkowo za kontrast. ale może to jakiś mega skrót...
Forumowicz
 
Od: 13 sty 2006, 12:36
Posty: 204
Auto: xedos 6 V6

Postprzez motylek322 » 2 lip 2008, 08:52

bazakbal napisał(a):
motylek322 napisał(a):Profesjonalny zakład od klimy powinien zrobić tak: Nabić klimę z płynem, który świeci w promieniach UV tz. kontrast. Z tak nabitą klimatyzacją należy pojeżdzić 1-2 dni. Następnie ponownie udać się do warsztatu, gdzie przy pomocy lampy UV sprawdzą czy nie ma wycieków. Jezeli są to w tych miejscach będzie świeciło. Dopiero po takim zabiegu usuwa się nieszczelności i nabija klimę

tak jak napisałeś to staszne bzdury. bo gdyby zrobił dokładnie tak jak napisałeś to byłoby dopiero nabicie w butelkę. bo nie dośc, że trzeba by zapłacić za nabicie to dodatkowo za kontrast. ale może to jakiś mega skrót...


Skoro tak uważasz to gratuluję. U mnie to się sprawdziło. Zapłaciłem raz i klima działa. Nie musiałem jeździć po różnych mechanikach, tracić czas i pieniądze. Mechanik zrobił raz tak jak opisałem i klima działa. Kontrast, który jest dodawany do klimy, pozostaje w układzie i co jakiś czas można sprawdzić przy pomocy lampy UV czy nie ma nowych wycieków, gdyby się coś działo. Opis, który podałem jest autentyczny a nie wymyślony.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2008, 11:41
Posty: 533 (1/15)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: 626 GW 1999 1,8 kat

Postprzez Skrzypek_na_dachu » 2 lip 2008, 09:00

Dajcie se spokój, niech chłopak zrobi tak jak qubass radzi, zmostkować styki na czujniku. Jednak mnie zastanawia jeszcze jedno... mianowicie że wentylator się załącza :| A może to po prostu tylko przewód napięcia na sprężarce jest walnięty i dlatego wszystko hula oprócz sprężarki (zaśniedziałe styki lub przerwany wewnątrz izolacji)...ja bym jeszcze sprawdził pod kątem dojścia napięcia do sprężarki na całej linii...(może na głównej kostce gdzie "wszysko od klimy się łączy bo jak na krótko podłączasz i działa to defekt musi być na wcześniejszej ścieżce)...
Pozdrawiam.
Mechanika (rozrządy, zawieszenia, wymiana przewodów hamulcowych, itp.itd.)
Forumowicz
 
Od: 24 sty 2008, 11:45
Posty: 201
Skąd: Bilcza/Kielce
Auto: Ave t25

Postprzez qbass » 2 lip 2008, 09:47

Wentylator załacza się nawet, jak nie działa sprężarka, nie jest to niczym dziwnym ;)
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Postprzez deejaybialy » 2 lip 2008, 11:14

qbass napisał(a):Wentylator załacza się nawet, jak nie działa sprężarka, nie jest to niczym dziwnym ;)


niekoniecznie u mnie np nie włącza sie sprężarka i nie włącza sie wentylator (w trybie testowym działają obydwa wentylatory) pozostało mi zmostkowanie czujnika i podłączenie samej sprężarki na krotko

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2006, 13:54
Posty: 77
Skąd: chełm
Auto: BYLO – MX6 KL...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6