Problem z układem paliwowym po stłuczce

Postprzez Gość » 30 wrz 2007, 19:57

Mam problem z autkiem odpala bez problemu po kilku sekudach morze minucie autko gaśnie znowa krecę rozrusznikiem czasami złapie ale wygłąda tak jak by pompka nie podawała paliwa czasami uda sie przejechać kilka set metrów i zaczyna sie od nowa nie moge przełączyć na gaz bo silnik nie osiąga temperatury .Czy możliwe ze pompka tak sie zachowuje bo jest uszkodzona
Kolega mi kazał szukać urzadzenia odcinającego pompkę pod czas wypadku i zresetować
nie wiem gdzie to jest zlokalizowane
Jeśli ktoś wie o co chodzi prosze o pomoc :( javascript:emoticon(':(')
Gość
 

Postprzez waldii » 30 wrz 2007, 20:47

Marek Nowakowski napisał(a):szukać urzadzenia odcinającego pompkę pod czas wypadku

nie ma :]

a paliwko w zbiorniku jest??? :D
waldii
 

Postprzez Gość » 1 paź 2007, 20:11

Paliwko jest bo przecierz odpala za pierwszym razem i tyka przez pare chwil i gaśnie pózniej czasami złapie ale nie równo
Za pierwszym razem słychac pompkę w baku przed odpaleniem , a pózniej już jej nie słychać oczywiście przed ponownym odpaleniem silnika
Gość
 

Postprzez dcc69 » 3 paź 2007, 20:48

Nie słychać bo juz jest paliwo w układzie.
A co moze być przyczyna pomyślmy.
Chłopak ma problem a Waldi mówisz od rzeczy. hahaha
U mnie było tak ze auto gasło po wymianie wtrysków kiedy to na jednym z tematów opisywałem swoj przypadek.
Weż odkreć wtryski tylko ostroznie sprawdz czy masz gumki na wtryskach ewentualnie czy zostały w kolektorze.
Co do odpalania tylko na benzynie zeby pózniej chodził na gazie.
Proponował bym podjechac lub poprosic o podjechanie gazownika zeby zmienił w ustawieniach komputera LPG temperaturę przełączenia na gaz. Tam jest chyba minimum od 10 stopni.
I wogole zapytac czy jest mozliwosc odpalania narazie na gazie??
Wtedy odłączyć pompke paliwową jesli masz Madzie 626 GE to jet pod [jakim?] siedzeniem kostka ktorą rozłączasz.
Tylko zastanawiam sie po co??
hm.
w kazdym razie zmień ustawienia w kompie od LPG na minimalna temperature. Pod warunkiem ze masz instalkę 2 generacji.
DC CARS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2007, 13:53
Posty: 707 (1/0)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 6 , 2.0 MZR-CD
2009 rok, kombi.

Postprzez dcc69 » 3 paź 2007, 20:50

A jeszcze jedno.
Moze walnięta masz przepływkę i jak dodajesz gazu ( PB) to się dławi??
Ale nie jak walnieta jest przepływka to nie odpalisz na PB.
Tak przynajmniej jest u mnie !!
DC CARS
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2007, 13:53
Posty: 707 (1/0)
Skąd: Piotrków Trybunalski
Auto: Mazda 6 , 2.0 MZR-CD
2009 rok, kombi.

Postprzez waldii » 4 paź 2007, 21:20

dcc69 napisał(a):Ale nie jak walnieta jest przepływka to nie odpalisz na PB.

nie zawsze.Byly przypadki,ze chodzil silnik bez przeplywki ale mulil po dodaniu gazu.
A pewnie miales stluczke w przod i sonda lambda dostala w <dupa>
waldii
 

Postprzez Gość » 9 paź 2007, 18:54

Samochód dostał w tył
Dobry pomysł z temperaturą na LPG musze sprubować ale nie mam ostatnio czasu a nie jest to jedyne auto na szczęście
Mimo to dziękuję za pomoc na pewno się przyda
Gość
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6