chłodnica mazda 626

Postprzez osdeb » 20 maja 2007, 19:33

Witam wszystkich!
Pomóżcie w diagnozie pracy układu chłodzenia w Mazdzie 626 2.5iV6. Jak odpalę Mazdę to temperatura na wskaźniku jest na zero i po włączeniu ogrzewania leci chłodne powietrze dopiero jak przejadę jakieś 6 km to temp. na wskaźniku podnosi się do pozycji lekko wychylonej poza połowę skali (poza pion) i tak już zostaje niezależnie jak długo jadę i z jaką dynamiką. Ponadto gdy stoję na parkingu z zapalonym i rozgrzanym silnikiem na wolnych obrotach i otworze maskę to nie widzę aby się wentylatory obracały na chłodnicy.
Czy to jest normalne czy mam coś spieprzone z załącznikiem wentylatorów, czujnikiem temperatury lub termostatem.
Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki!
Ostatnio edytowano 20 maja 2007, 20:29 przez osdeb, łącznie edytowano 3 razy
Początkujący
 
Od: 20 maja 2007, 18:43
Posty: 26
Auto: mazda 626 2,5 v6

Postprzez osdeb » 20 maja 2007, 20:27

Dzięki za zainteresowanie moim problemem trochę mnie uspokoiłeś porek.
A propo nie powinna temperatura przy odpaleniu szybciej wzrastać aby ogrzewanie lepiej grzało czyli czy działa mi dobrze termostat.
Mam także pytanko odnośnie uzupełniania płynu w chłodnicy ponieważ mam trzy miejsca gdzie go mogę wlewać tzn. zbiornik wyrównawcy gdzie mam full następnie zbiorniczek na chłodnicy także jest pełny oraz trzecie miejsce to wlew na przewodzie, który jest przy silniku i tam jak odkręcę korek to jest pusto.
Czy to normalne?
Sory że takie amatorskie pytania ale jestem świeżo upieczonym właścicielem mazdy.
Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 20 maja 2007, 18:43
Posty: 26
Auto: mazda 626 2,5 v6

Postprzez osdeb » 20 maja 2007, 20:37

Na wolnych obrotach czekałem około 10 min i wentylator na chłodnicy ani me ani be ani kukuryku.
Może to jest prawidłowe zachowanie ale wolę wypytać doświadczonych mazdowiczów.
Początkujący
 
Od: 20 maja 2007, 18:43
Posty: 26
Auto: mazda 626 2,5 v6

Postprzez bazyl wspaniały » 11 lis 2007, 17:56

osdeb napisał(a):Na wolnych obrotach czekałem około 10 min i wentylator na chłodnicy ani me ani be ani kukuryku.

no u mnie załącza się po kilku minutach, chyba że ogrzewanie jest na full to później. ale z tego co wiem to czasami dłuugo trzeba poczekać na załączenie. Lub wypnij kabelek z wentylatora, podepnij 12 z acumulatora i będziesz wiedział czy śmiga czy nie
Obrazek
"... prędkość była ok, to zakręt był za wąski..."
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 mar 2006, 19:10
Posty: 3713 (0/2)
Skąd: stalowa wola
Auto: ś.p 626 GE FP
ś.p 626 GE KL
ś.p XEDOS9 KF
ś.p Fiesta 1,3
Grand Caravan 3.3LPG :D
Virago 535

Postprzez qbass » 11 lis 2007, 19:16

Wszystko masz w porządku.
osdeb napisał(a): trzecie miejsce to wlew na przewodzie, który jest przy silniku i tam jak odkręcę korek to jest pusto.

Wlej tyle, żeby było widać płyn.

Jeśli chcesz sprawdzić stan wentylatora, to zmostkuj (połącz kabelkiem) styki TEN z GND w gnieździe diagnostycznym (mała puszeczka niedaleko akumulatora), przekręć kluczyk na ON i wciśnij gaz. Wentylator się załączy.
Sprzedam sporo części do MX-6/626 GE KL :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 kwi 2007, 10:39
Posty: 1021 (0/2)
Skąd: Sokołów Podlaski
Auto: MX-6 GE KL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6