Skrzypiąca klapa w 626 GE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sebas1 » 15 kwi 2006, 17:38

Słuchajcie , problem może banalny , ale cholernie wkurzający , od pewnego czasu zaczęła mi trzeszczec tylna klapa , skrzypi na każdym wyboju (czyli praktycznie cały czas), wsadziłem szwagra do kufra żeby wykminił skąd to słychac , i wyszło na to że jak się chwyci ten pseudospoiler tylnej klapy , i porusza nim , to jest to właśnie ten dzwięk , dodam że auto nie było uderzone , i problem pojawił się po zimie , ma ktoś pomysła co z tym zrobic ?
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2006, 22:54
Posty: 38
Skąd: gdańsk
Auto: MAZDA 626 2,5 V6,VW Touran 1,9

Postprzez stuk » 15 kwi 2006, 23:01

WD-40 w łapkę, psik-psik parę razy w zamek tylnej klapy, zamknąć ją i otworzyć parę razy, jeszcze jeden psik dla pewności i będzie git na jakiś czas :)
Pozdrawiam, Rafał
<i>Używasz wygaszacza ekranu? Musisz mieć ten program! <a href="http://www.scrlock.republika.pl" target="_blank"><b><font color="orange">www.ScrLock.republika.pl</font></b></a></i>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 wrz 2005, 14:56
Posty: 400 (0/1)
Skąd: Kraków
Auto: 626 GE FS + LPG '97

Postprzez xlink » 16 kwi 2006, 11:06

poza tym moga piszczec gumy na ktorych lezy polka i gumy na ktorych opiera sie klapa ... temat tzw. rzeka
rozni ludzie na forum sugerowali rozne rozwiazania – najlepszym bylo chyba "glosniejsze stereo" :D
powaznie to u mnie po WD-40 i czasem smarowaniu nitro gumek trzeszczy BARDZO rzadko
ostatnio pojezdzilem troche Golfem III z '97 i polka z tylu ( i pare innych plastikow ) trzeszczalo ... no, TO bylo trzeszczenie :) w porownaniu z tym w Madzi jest cisza jak makiem zasial
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2005, 21:44
Posty: 102
Skąd: W-wa
Auto: '93 GE/FP –> '02 GF/FS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6