Zawieszenie sportowe mazdy na felgach R17

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez sobota95 » 31 mar 2018, 08:54

Witam.Chciałbym uzyskać konkretną informacje na temat zawieszenia do mojej madzi 626 ge 2.0i 96r.Sprawa wygląda tak, zalozylem ladniejsza felge R17 przesiadając się z 15 i problem polega na tym ze auto wygląda jak koza z prześwitem terenówki.Prowadzi się już o wiele lepiej jednak przez tak wysoki środek ciężkości auto wynosi w szybszych zakrętach.Na zdjęciu przód jest trochę niżej i widocznie ze wstydu madzia sama się zglebowała, a dokładniej pękły 2 sprężyny z przodu.I teraz dylemat jest następujący,zalozyc same nowe sprezyny sportowe ktore obniza auto o 40mm,ale zostaną wysłuzone amortyzatory które w połączeniu z nowa niższą sprężyna mogą przynieść nieciekawy efekt.2 opcja zalozyc komplet nowych fabrycznych amorów+sprezyny obnizające,teoretycznie można ale amortyzator pewnie skróci swój żywot.No i opcja nr 3 kompletne zawieszenie sportowe,niestety na allegro jest tylko jeden zestaw firmy TA-Technix na której temat opinie są podzielone.Czytałem dużo tematów na forum ale nie znalazłem konkretów.W takim razie co polecacie,zestaw oryginal amory i sportowa sprezyna czy może cały zestaw TA-Technix,lub może znacie inne zestawy sportowe warte uwagi w rozsądnych pieniądzach?

20171011_180008.jpg
Moja magdalena


P.S
Do tego mam jeszcze jedno pytanie,mianowicie chodzi o fotel kierowcy,jego oparcie jest tak jakby przechylone jedna stroną do tyłu co jest dosyć niekomfortowe.
Miał ktoś taki przypadek i wie czy można i warto to naprawiać u dobrego tapicera czy raczej kupić uzywany i ewentualnie przelozyc tapicerke?
Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny :–)
Początkujący
 
Od: 31 mar 2018, 08:22
Posty: 2
Auto: Mazda 626 GE(IV) 2.0i 1996r.

Postprzez chmielu_KL » 31 mar 2018, 09:56

Zakładaj nowe amory wraz ze sprężynami obniżającymi.
Sam tak zrobiłem i polecam :) pierw założyłem sprężyny na stare amory i bez szału, wyleciały nowe Kayaby i jest bajka.
Gdybyś szukał to mam na sprzedaż ponad roczne amory Kayaby z osłonami i odbojami poduszkami Kayaby i sprężynami vogtland – 35mm na sprzedaż oraz czarna grzana skórę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2014, 17:51
Posty: 1834 (8/18)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda3 BK 2.0 LF '07 Kintaro True Red

Postprzez Dominator » 31 mar 2018, 10:07

Sobota pisz do forumowicza "pajko" może ma jeszcze gwint na sprzedaz. O ile nie pogonił auta lub fantów z niego.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Pajko » 30 kwi 2018, 15:19

Gwint porządny a nie jakiś chińczyk jest dalej na handel :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 sty 2005, 21:18
Posty: 2563
Skąd: Tarnów
Auto: GMC Safari Hi-top , Skoda Fabia III 1,2 Tsi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6