Mazda 626 – strzał LPG, problem z odpaleniem

Mazda 626 / MX-6 / Cronos 1992–1997

Postprzez MadProdigy » 14 mar 2018, 17:42

Witam
Jestem nowy na forum i jestem (nie)szczęśliwym, świeżym posiadaczem Mazdy 626 w wersji hatchback z 1995 roku. Silnik 1.8 90 KM z jakąś starą instalacją LPG. Od razu mówię, że jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o mechanikę samochodową, ale jeśli będzie potrzeba, to dowiem się czegoś więcej. Na razie postaram się opisać mój problem najlepiej jak potrafię.
W tamtym tygodniu kupiłem auto, działało w miarę dobrze na benzynie i na gazie. Trzymało obroty, odpalało na dotyk. Jedynym problemem były lekkie szarpnięcia w trakcie przełączania się na gaz i na lpg na wstecznym auto potrafiło czasem zgasnąć. Facet od którego kupiłem auto mówił, że zainstalował coś, co będzie zabezpieczało właśnie przed strzałami i lpg ustawione na ok 80% mocy, żeby mniej paliło. Wczoraj jadąc na parkingu, wrzuciłem na "jedynkę" żeby ominąć straż miejską, która zatrzymała się na środku przejazdu i wtedy samochód jakby stracił moc i mi zgasł. Byłem akurat na progu zwalniającym, więc odpaliłem auto, chciałem odjechać, żeby szanowna SM nie szukała zaczepki, lekko przygazowałem, bo silnik zaczął się dławić, przełączyło się na LPG i było słychać dość głośny strzał (tak się złożyło, że znajomy akurat wszystko nagrał i widać całe zdarzenie. http://uploadfile.pl/pokaz/1384444---htz6.html Uprzedzam, że jest trochę wulgaryzmów, ale może w czymś to pomoże) i głupio zrobiłem, że się nie zatrzymałem i nie sprawdziłem czy coś nie leży tylko odjechałem. Było czuć ewidentnie spadek mocy. Dawałem pedał gazu w opór, a przyspieszenie było znikome. Gdy przełączyłem na benzynę, jechał normalnie. No i przejechałem z 2 km, dojechałem na parking, chciałem zaparkować i wtedy znowu zgasł. Próbowałem go odpalić, ale nie chciał. Odczekałem z 5 minut i wtedy wszystko się ogarnęło, wkręciło ładnie na obroty. Zajrzałem pod maskę i ta jakby rurka(widoczna na zdjęciu, owinięta czerwoną taśma. Chyba coś związana z powietrzem i właśnie, o tej modyfikacji przeciwko strzelaniu mówił ten facet) się odłączyła od tej dalszej plastikowej obudowy, to ją założyłem, odpaliłem w miejscu silnik i działał na benzynie i na gazie. Po godzinie znowu wyjechałem i znowu zgasł. Lekko falowały obroty, ale udało się dojechać do domu. Zadzwoniłem do faceta i on powiedział, że tę obudowę po strzale zalepiał silikonem, bo łapała lewe powietrze. Dziś rano próbowałem wyjechać i niestety już nie poszło tak łatwo i zaznaczam, że to było na benzynie. Głównym problemem jest to, że odpalam auto, kręci się i nic więcej. Jak się uda, to działa ładnie przez parę sekund, zaczyna tracić obroty i gaśnie. Wie ktoś, co mogło się stać? Świece, przepływomierz, filtry? Mocno skurczy to mój portfel? Nie mam aktualnie za dużo pieniędzy i gdyby dało radę i jest pewne, co to, to chciałbym samemu w miarę możliwości to wymienić.
Sorry, że tak dużo, ale chciałem przybliżyć jak najlepiej sytuację. Pozdrawiam :)
Załączniki
20180314_155415.jpg
20180314_155444.jpg
Początkujący
 
Od: 14 mar 2018, 16:58
Posty: 1
Auto: Mazda 626 GE IV Gen 1.8 90KM benzyna+lpg 1995r.

Postprzez sebekle » 15 mar 2018, 16:58

przepływomierz pewnie zdechł
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2014, 01:28
Posty: 1047 (27/32)
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda 626 GF FS +automat+lpg 1998r.

Postprzez ace-mati » 22 maja 2018, 07:21

MadProdigy napisał(a):lpg ustawione na ok 80% mocy, żeby mniej paliło


Nie może tak być ustawione. Takie ustawienie oznacza, że ktoś zubożył mieszankę co wiąże się z wypalaniem gniazd zaworowych i ogólnie z powolną śmiercią silnika...
Forumowicz
 
Od: 30 kwi 2017, 18:35
Posty: 70
Skąd: Czarna Białostocka
Auto: Mada 626 GF USA 2.5v6

Postprzez noxes » 9 cze 2018, 08:09

Skoro strzelilo to przeplywka do wymiany.
Mam taką jak coś.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6