PRZECZYTAJ ZANIM ZAŁOŻYSZ NOWY WĄTEK

Mazda 626 / MX-6 / Cronos 1992–1997

Postprzez Piotr89 » 29 cze 2016, 07:37

Jak już zdążyliście zauważyć powstały dodatkowe nowe działy umieszczone w dziale 626/ MX6.
Takie same reorganizacje dotyczą też innych działów modelowych i mają za zadanie usprawnienie pracy Forum, oraz ujednolicenie tematów.

Na obecną chwilę udało się posprzątać kilkunasto -stronnicowy bałagan i posegregować tematy przypisując im miejsce w odpowiednim dziale. Taki podział ma ułatwić znalezienie tematu interesującego nas. Aby było to łatwiejsze zarówno dla szukających jak i moderatorów opiekujących się działami, proszę o podpinanie się do istniejących tematów, bądź w ostateczności zakładanie nowych w przeznaczonych do tego podrozdziałach.

Podział zaprezentowany w naszym dziale głównie dotyczy różnych wersji silnikowych oraz najogólniej mówiąc nadwozia i podwozia.

Wygląda to tak:


Silniki benzynowe (FP/FS) – Dział związany z problemami eksploatacją i osprzętem silników 1.8 16v (FP) oraz 2.0 16v (FS)

Silniki benzynowe (KL) – dział związany z wątkami tylko o silnikach 2.5 V6 (KL)

Silniki wysokoprężne RF-CX– dzial związany z silnikami 2.0 DIESEL COMPREX

Nadwozie – dział poświęcony w ogólności temu co jest we wnętrzu i na zewnątrz naszych aut. W dziale tym znajdować się będą wątki związane z wyposażeniem, elektryką, klimatyzacją, karoserią, plastikami, szybami, fotelami itd

Podwozie – dział poświęcony w całości problemom związanym z układem hamulcowym, kierowniczym, przeniesieniem napędu (liczonym od sprzęgła), kołami, zawieszeniem itd czyli wszystko to co jest pod autem.

W dziale głównym GE pozostaną wątki ogólne takie jak FAQ / Fotorelacje GE (warto czasem tam popatrzeć!), Szybkie pytania na temat modeli GE, Opinie o modelu, spalanie itd.
W głównym dziale pozostaną też wątki, których nie będzie jak przypisać do konkretnych działów i będące problemem wspólnym dla różnych modeli.

UWAGA: Proszę o dostosowanie się do zasad panujących na forum i w tym dziale. Niepoprawnie nazwane tematy, zamieszczone w dziale ogólnym i powielanie istniejących w podrozdziałach będzie skutkowało zablokowaniem i taki temat wyląduje w KOSZU.
Benzin im Blut
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 19 sty 2011, 23:16
Posty: 2361 (24/27)
Skąd: Miasto Wstydu i Inspiracji
Auto: Mazda 323BG PN '94
Toyota Avensis T27 D4D '11- już wspomnienie
Mazda 626KL-ZE –> ;)
Mazda Xedos 6 KL-DE '99

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6