startblocker I w Mazdzie 626 GE -schemat potrzebny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kater83 » 28 kwi 2011, 09:23

Może ktoś potrafi pomóc??
Jeden z pilotów ma zwarcie i nie udało się go zreanimować. Chciałem zrobić tak aby mieć dwa zestawy kluczy. A dorobić pilota nigdzie nie chcą lub nie umieją(podobno bez zmiennego kodu ...). Rozebrałem kokpit znalazłem centralkę. i tu zaczęły się schody. Nie ma żadnej kostki tylko kable wlutowane w płytkę(rozkręciłem puszkę). Z tego co rozszyfrowałem. Dwa przewody zielone i zielono biały zasilają diodę, szary to antena, czarny i czerwony poprowadzone do "Door lock" i szary podwójny rozerwany- podejrzewam ze sterowanie kierunkowskazami (nie działało), reszta to jeśli dobrze pamiętam 7 kabli czarnych(wszystki oklejone taśma izolacyjną wędrują gdzieś , nie wiem gdzie) . nie mam opisu , nie mam schematu, nie wiem co jak jest zabezpieczone. Na płytce alarmu są dwa przekaźniki. Po wciśnięciu pilota na pewien czas zwiera jeden , po przekręceniu kluczyka zwiera drugi(rozrusznik). Na naklejce jest napis Iasn alarm , startblocker I. Podejrzewam ,że z uporem maniaka i miernikiem można to rozpracować ale zabrakło mi cierpliwości no i trochę wiedzy o instalacjach. Nie wiem czy jest jeszcze jakiś przekaźnik na zewnątrz (odcięcie rozrusznika). Chciałem tam wczepić nowy sterownik lub alarm. Jakby ktoś był w stanie pomóc, może ktoś już to przerabiał.

Jakby to mogło coś przybliżyć pyknąłem kilka fotek. Auto było kiedyś sprowadzone z Holandii i pewnie tam ta instalacja była robiona, nie wiem czy jest zabezpieczony tylko rozrusznik, czy również pompa ewentualnie jakieś odcięcie gazu(instalacja- koltec). Centralka ma jeszcze odsuwaną klapkę pod którą jest przełącznik on /off. aktualnie w pozycji off.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2010, 15:33
Posty: 48
Auto: MAZDA 626 GLX 1993r 2,0l FS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6