Dla Mx-6 regeneracja uszczelek przy szybie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez szumki44 » 27 cze 2012, 14:39

Witam. Kazdy posiadacz starszego mx-a ma pewnie problem z swistami powietrza przy lustekach przednich w drzwiach :).

Ja zmagalem sie z tym problemem i kombinowalem na wiele sposobow
1 uszczelki do okien :D naklejone na stare (70% skutecznosci) wada trzaskanie drzwi oraz szyba sie odgina i wyglad....

2 Skuteczne jest ustawienie szyb ( jest kilka regulacji nachylenia szyby i wysokosci) pomaga ale bardzo czasochlone.

3 patent przypadkiem odkryty (kupilem srodek do czyscenia silnika w lidlu za 5 zl – benzyna extracyjna z czyms tam w sprayu) przy rozbieraniu starych zaciskowa na czesci , popsikalem wszedzie i ku mojemu zdziwieniu gumowe elementy urosly po 10 min np pierscien 60mm na 80 :) po 1 aplikacji.. Po 2 tyg nie zauwazylem zadnych wad w materiale takich jak stata elastycznosci oraz pekanie parcienie itp...

Wiec postanowilem zaaplikowac na uszczelki szyb ale za pomoca kubeczka i pedzelka zeby nie odkrztalcic tam gdzie nie trzeba :)

Efekt bardzo skuteczny uszczelki sie nadmuchaly i dociskaja i przylegaja wszedzie mam fotki ale to kiepskie :) skutecznosc uszczelki w miejscu aplikacji taka ze uszczelka urosla o 3mm :) <jupi> najbardziej przy lusterkach gdzie jest wgniecona :)

Ps metoda jest typowo przypadkowa i jak ktos ma zamiar stosowac to stosuje na wlasne ryzyko :) Bo mozliwe jest uszkodzenie uszczelek na przeszczeni czasu bo po tyg nie zauwazylem zadnych zmian ...ale kto wie co z czasem bedzie

Ps 2 :) Logicznie widzac te wade/zalete to trzeba uwazac przy czyszczeniu silnika zeby nie psikac po gumach ! bo moga uroscnac i popekac pod cisnieniem badz mechanicznie uszkodzic ....

Zdjecie pogladowe znalezione w google tego preparatu (cena 5 zl lidl posiada go ) Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2011, 15:21
Posty: 1286 (0/1)
Skąd: Ustka
Auto: Mazda Mx-6 2.5
Mazda 626 2,5
Pontiac Firebird Trans Am
Crysler 300m

Postprzez kamilspider » 27 cze 2012, 15:16

Dobry patent, ale poczekam jeszcze z miesiąc i wtedy powiesz czy nadal wszystko jest ok :D U mnie zaczyna gwizdać przy ok 140.
"Samochody to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym..."
---> JBC to mam trochę części do MX-6 KLDE <---
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2010, 09:47
Posty: 1315 (0/2)
Skąd: Wielkopolska
Auto: Było:
MX-6 2.5 V6 KL-DE

Postprzez noxes » 27 cze 2012, 15:26

Podejrzewam, że za miesiąc to uszczelki nie będzie :D
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez szumki44 » 27 cze 2012, 16:15

zobaczymy . Moje gwizdza juz przy 110 ;p wiec i tak nadaja sie do wymiany :) wiec ryzyka nie podjelem . Ale sie okaze :) jak narazie bez zmian . Jak by u mnie przy 140 swistalo to bym sie cieszyl :P w sumie zalezy jak glosno ;p moze ty masz przeciagi ze palcem trzeba zatykac :D jak ja wczesniej :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2011, 15:21
Posty: 1286 (0/1)
Skąd: Ustka
Auto: Mazda Mx-6 2.5
Mazda 626 2,5
Pontiac Firebird Trans Am
Crysler 300m

Postprzez Gelo-LBN » 12 lut 2013, 13:02

szumki44 i jak tam trzymają się Twoje uszczelki po tym specyfiku?
Gelo-LBN
 

Postprzez szumki44 » 12 lut 2013, 17:47

jak wspomnialem bez zadnych zmian :) poprawilo to o 25 % walory akustycznie ale rewelacji nie ma :P bo te autka i tak maja przeciagi :D ja testwowalem z mysla ze i tak musze wymienic uszczelki wiec nie bede stratny jak sie skruszy stopnieje i wyparuje ... ogolnie powiekszylo sie ale nie widze wad ..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2011, 15:21
Posty: 1286 (0/1)
Skąd: Ustka
Auto: Mazda Mx-6 2.5
Mazda 626 2,5
Pontiac Firebird Trans Am
Crysler 300m

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6