Problem z uruchomieniem mazdy 626 2.5 V6

Postprzez pajak900 » 18 lis 2011, 01:09

Witam. Mam w swojej maździe 626 2.5 V6 taki problem że nie mogę go odpalić. W samochodzie podczas jazdy zapaliła się nagle kontrolka od alternatora i obrotomierz przestał wskazywać obroty silnika (a powinien bo samochód toczył się jeszcze na biegu) a kontrolka od gazu świeciła tak jakby samochód jechał na gazie lecz bez wskazań ilości gazu w zbiorniku oraz niedało się tego przełączyć i samochód zgasł.

Swoją diagnostykę zacząłem od odpięcia alternatora gdyż myślałem że on robi jakieś zwarcie lecz nic to niedało, objawy były cały czas takie same jak wcześniej, odłączałem równiż komputer od gazu lecz i to nie pomogło. dodam jeszcze że nie daje iskry na świece a aparat zapłonowy jest nowy (przejechane na nim jakieś 5tys. km). Może kotoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być?

Dodam jeszcze że dzień wcześniej strzelił mi pasek od alternatora (chyba za mocno go kiedyś naciągnąłem) i przejechałem jakieś 20 km. bez ładowania.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 paź 2011, 23:59
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.3 L3 2004 USA

Postprzez luk-kk » 18 lis 2011, 08:51

Pierwsze co nasuwa się na myśl po Twoim poście to po prostu rozładowany akumulator :), jeśli tego jeszcze nie wykluczyłeś to podładuj go porządnie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2010, 13:13
Posty: 165
Skąd: Kędzierzyn Koźle
Auto: 626 GE 1.8 105 KM 94r. + LPG II gen.

Postprzez dirtracer » 18 lis 2011, 11:02

ja miałem taki przypadek ale we fiacie. masa uciekła, nie było obrotów i komp odcinał dopływ paliwa, a bez zupy nie pojedziesz. nie wiem jak jest tutaj moze podobnie
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2011, 19:48
Posty: 326
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GJ 2014
2.0 165KM

Postprzez pajak900 » 18 lis 2011, 11:18

Co do akumulatora to zapewniam że jest pozadnie naładowany, a co do masy to wydaje mi się że gdyby jej nie było to by rozrusznik nie kręcił a kręci bez problemu.

Właśnie doszedłem co było przyczyną tych problemów. Jakimś cudem gdzieś wyskoczył bezpiecznik oznaczony symbolem EGI INJ który znajduje się pod przykrywką pod maską. :D Wcześniej też wpadłem na pomysł żeby je sprawdzić ale sprawdzałem tylko te które są a nie zwróciłem uwagi że jednego nie ma <glupek2>

Edit: siegu
Dzisiaj rano poszedłem odpalić moją mazdę i znów jest problem:( gdy chciałem ją odpalić dym poszedł z przekaźników i cały czas swiatła pozycji się świecą a świeca nie daje iskry:( podejrzewam że może któryś przekaźnik poszedł ale nie wiem który... Macie może jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 paź 2011, 23:59
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.3 L3 2004 USA

PostTen post został usunięty przez siegu 19 lis 2011, 17:15.
Powód: Nie piszemy postów pod postem – używany edycji w juz istniejącym.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6